Słaby hamulec

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez Repsol » 30 lis 2009, o 11:24

PabloSBT, Tapi, możecie spróbować sobie odpowietrzyć układy ale to raczej nie będzie to. Jakbyście mieli pozapowietrzane układy to bardzo możliwe, że np. hamulce by Wam trzymały (tzn. nie odbijały do końca) Pozatym przy zapowietrzeniu pedałby zesztywniał i potem powolutku by opadał, może nie do samej podłogi ale napewno troszkę tak (przez to, że powietrze w układzie jak wiadomo jest sprężane) Ale oczywiście nie zaszkodzi Wam sprobować odpowietrzyć-wszystko jest mozliwe na tym świecie.

Winy raczej szukajcie w przewodach podciśnieniowych, pompie Vacum i hamulcowej.
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

 

Postprzez Tapi » 30 lis 2009, o 16:51

znam przyczynę słabego hamulca.
1. wymiana tłoczka w pompie hamulcowej który sie zablokował dlatego nie było ciśnienia.
ale wyszły także małe wymiany do tego np. wymiana przewodów hamulcowych gumowych i miedzianych , wymiana cylinderków w bębnach.
wiec wydatek przed przeglądem.
Avatar użytkownika
Tapi
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 11 lut 2008, o 19:11
Lokalizacja: Sławków

Postprzez PabloSBT » 30 lis 2009, o 21:27

ja miałem podobny problem do ciebie :P tylko że mój samochód stał przez kilka tygodni nie ruszany i klocki przyłapały w efekcie czego ciężko się samochód rozpędzał i nie dało rady mocno zachamować i pedał twardniał bo nie miał takiej siły żeby ruszyć te klocki ;p
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości