rusza kierownica przy lekkim hamowaniu

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez QKi89 » 17 sie 2009, o 13:06

Ja miałem podobny problem w Skodzie Favorit i okazało się że były to krzywe tarcze, po ich wymianie problem zniknął.
Mój Mysticblue GT - zapraszam ;-)
Avatar użytkownika
QKi89
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 19 mar 2008, o 19:53
Lokalizacja: Mielec

 

Postprzez michal880913 » 17 sie 2009, o 19:17

Procent, juz przetaczałem tarcze, i nadal to samo, wychodzi na to jakby klocki były sciskane zbyt małą siła,bo jak wcisne mocniej hamulec to jest oki, zastanawiam sie nad serwem hamulcowym, bo mam ciezki pedła do naciskania, przydałby sie zegar na podcisnienie - wakuometr , moze ktos ma w mojej okolicy to bym sobie zmierzył czy pompka vacu daje dobre podcisnienie
michal880913
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 lut 2009, o 21:16
Lokalizacja: Bobrowniki/Włoszczowa

Postprzez Sky » 19 sie 2009, o 10:09

jezeli masz tarcze dobre to jeszcze sprawdz tulejki te na zacisku hamulcowym w miejscu gdzie sa sruby. czasami sie zacinaja wystarczy je wyjac nasmarowac i wlozyc spowrotem. chyba ze sa pekniete (u mnie tak bylo) to wymien na nowe koszt niestety wysoki bo sa sprzedawane w komplecie razem ze srubami (2 srubki 2 tulejki 2 gumy i smar koszt ok 40 zl)
live to ride
Sky
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3 wrz 2007, o 20:12
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez pablomed » 19 sie 2009, o 13:34

michal880913 napisał(a):Procent, juz przetaczałem tarcze, i nadal to samo,
w tej sytuacji po pierwsze trzeba sprawdzić czy przetoczone tarcze nie mają bicia, ale na samochodzie. Jeśli tak świadczy to krzywej powierzchni piasty i trzeba ją zmienić. Wszelkie inne pomysły o ile telepanie czuje się tylko przy hamowaniu są na bardzo dalekich pozycjach i mniej prawdopodobne. A to że Brembo nowe? No cóż u mnie nowe super reklamowane Brembo wentylowane zaczęły bić po pierwszym ostrzejszym hamowaniu na autostradzie. Teraz mam ATE, zero problemów i na markę Brembo zwłaszcza w wydaniu z Allegro nigdy w życiu już nie spojrzę.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości