Problem z wymiana klockow golf 1.6 AEK

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez pawelus6 » 18 sie 2014, o 10:37

Nervusek napisał(a):Dzieki za rady, oczywiscie ze skorzystalem! Ale... pojawil sie problem!

Zaczalem odpowietrzac od prawego tylnego kola i mimo pompowania itd, nie poleciala kropla plynu z odpowietrznika :-( Pomyslalem, przejde do kola lewego... i tu polecial i teraz jest dziwnie, bo hamuje mi jakby tylko na lewa strone! Co w takim przypadku zrobic?


Masz korektor siły hamowania? Możliwe że on coś blokuje.

Druga sprawa to odkreć odpowietrznik bez pompowania i poczekaj moze płyn sam przeleci do tego miejsca.

Lub inna sprawa masz gdzies zatkany/zaślepiony przewód.
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

 

Postprzez Nervusek » 18 sie 2014, o 19:36

pawelus6 napisał(a):Masz korektor siły hamowania? Możliwe że on coś blokuje.

Druga sprawa to odkreć odpowietrznik bez pompowania i poczekaj moze płyn sam przeleci do tego miejsca.

Lub inna sprawa masz gdzies zatkany/zaślepiony przewód.


Kurde, wstyd sie przyznac, ale nie wiem co to jest ten korektor sily hamowania...?
Pojezdze do soboty, zdejme kolo, odkrece odpowietrznik i zobacze, czy jest plyn... (auto mi caly czas potrzebne :-( )
Moze cos w tym byc, bo nie mialem kapturka na odpowietrzniku z tej strony i musialem dobrze dmuchac zeby wyczyscic odpowietrznik. Z mechanikami ode mnie z pracy rozmawialem i mowili, ze mogl sie rozwarstwic ten gumowy przewod hamulcowy...

Sam juz nie wiem...
Nervusek
 

Postprzez pablomed » 19 sie 2014, o 10:06

Odkreć przewód wychodzący do tego hamulca od korektora (przy belce po lewej jest) i będziesz wiedział czy płyn poleci z korektora czy nawet z korektora nie nie wychodzi
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Nervusek » 19 sie 2014, o 15:39

pablomed napisał(a):Odkreć przewód wychodzący do tego hamulca od korektora (przy belce po lewej jest) i będziesz wiedział czy płyn poleci z korektora czy nawet z korektora nie nie wychodzi


A mozna jakies foto do wgladu gdzie to konkretnie jest?
Nervusek
 

Postprzez pablomed » 19 sie 2014, o 19:50

znajdziesz przy belce zawieszenia tylnego przy lewym kole, kostka do której dochodzą 4 przewody hamulcowe po prostu pod auto się schyl. Bez urazy kolego ale trochę samodzielności, jest coś takiego jak google grafika https://www.google.pl/search?q=golf+III ... 80&bih=801
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Nervusek » 20 sie 2014, o 21:19

pablomed napisał(a):znajdziesz przy belce zawieszenia tylnego przy lewym kole, kostka do której dochodzą 4 przewody hamulcowe po prostu pod auto się schyl. Bez urazy kolego ale trochę samodzielności, jest coś takiego jak google grafika https://www.google.pl/search?q=golf+III ... 80&bih=801


Wiem, jak to wyglada, bo sobie sprawdzilem...
Nie znalazlem jedynie informacji gdzie sie konkretnie znajduje.
Nervusek
 

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron