Odpadł klocek

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Odpadł klocek

Postprzez Yarrin » 15 paź 2013, o 18:27

Siema. W moim golfie 1.8 GT odpadł klocek hamulcowy z tyłu lewego [ Tylne lewe koło ].
hamulec robi się " Miękki" i wbija się w podłogę i nie idzie zahamować -.- Jak jadę to tak szura ,ze ludzie się patrzą. Dziś odpadł jakoś dojechałem. Ciągle się świeci kontrolka od ręcznego...
Co robić ? Czy wymiana tego jednego klocka z tyłu załatwi sprawę ? czy dla pewności wymienić cały tył ,ale same klocki ??

Z góry dziękuję za pomoc.
Yarrin
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 18:19
Lokalizacja: Lubin

Odpadł klocek

 

Postprzez michaal » 15 paź 2013, o 18:42

Siema. W moim golfie 1.8 GT odpadł klocek hamulcowy z tyłu lewego [ Tylne lewe koło ].
hamulec robi się " Miękki" i wbija się w podłogę i nie idzie zahamować -.- Jak jadę to tak szura ,ze ludzie się patrzą. Dziś odpadł jakoś dojechałem. Ciągle się świeci kontrolka od ręcznego...
Co robić ? Czy wymiana tego jednego klocka z tyłu załatwi sprawę ? czy dla pewności wymienić cały tył ,ale same klocki ??


Prawdopodobnie masz pęknięty którąś z rurek od hamulca. Także trochę roboty z tym jest. Pod drugie warto przy okazji sprawdzić stan okładzin i tarcz.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez Yarrin » 15 paź 2013, o 19:08

Tarcze są ok, bo sprawdzałem.
To co robić wymiana klocków z tyłu nic nie da ? Bo mechanik troche skasuje , albo zacznie wymyślać ze hamulce całe do roboty :(
Yarrin
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 18:19
Lokalizacja: Lubin

Postprzez krzyś » 15 paź 2013, o 19:31

jedngo klocka chcesz zmienić :shock: to tak jakbyś chodził w jednym nowym bucie a drugi stary.klocki musisz zmienić oraz sprawdzić czy tłoczki chodzą płynnie czy nie ma pod osłonka gumową rdzy oraz czy linki ręcznego odbijają.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez cineek25 » 15 paź 2013, o 21:23

:szok: :szok: :szok:
nie wymieniaj nic, zamiast klocka wsadz tampona, tylko nowego
cineek25
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 08:16
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez hanawald » 15 paź 2013, o 21:38

Yarrin napisał(a):Tarcze są ok, bo sprawdzałem.
To co robić wymiana klocków z tyłu nic nie da ? Bo mechanik troche skasuje , albo zacznie wymyślać ze hamulce całe do roboty :(
jak tak dalej bedziesz podchodził do napraw golfa to dlugo nie pojeżdzisz.jak nie chcesz przepłacać to napraw raz a dobrze. ;-)możesz sam naprawić tylko bedziesz miał koszt cześci.tu na forum masz wszystkie info na temat napraw .tylko trzeba poszukać :wstyd:
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Yarrin » 16 paź 2013, o 15:11

Dziś pojechałem po klocki hamulcowe ,bo mam daleko by je wymienić no i jest problem , bo wróciłem się hamulec całkowicie w podłogę wchodzi -.- Nie idzie zahamować , więc wróciłem -.- Postawiłem auto na najbliższym parkungu i też zobaczyłem pekniętą tarczę hamulcową.
To co robić teraz , pompa hamulcowa , tarcze , klocki ? Za wymiane klocków 150 zł muszę dać.
Yarrin
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 18:19
Lokalizacja: Lubin

Postprzez hanawald » 16 paź 2013, o 20:34

kolego trzeba naprawić jak chcesz jeżdzic,nie masz wyjśca ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Yarrin » 16 paź 2013, o 21:37

Ale jak mnie skasują 500 zł za sam tył z tyłu to bezsensu :( Same klocki tył z robotą 200 zł a tarcze i pompa hamulcowa ?:( A wogóle jak myślicie pompa dobra ,bo hamulec cały w podłogę wchodzi czy to wina klocka jednego , który odpadł ?
Yarrin
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 18:19
Lokalizacja: Lubin

Postprzez deusiwo » 16 paź 2013, o 22:21

jak to czytam to nie wiem czy śmiać się czy płakać :D Jaka pompa hamulcowa człowieku.. płyn ci gdzieś spierdzielił to i pedał jest miękki.. i nie wiem skąd wziałeś koszt 200zł za same klocki :mrgreen:
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez hanawald » 17 paź 2013, o 06:18

kolego jak nie stać cie na naprawe to sprzedaj golfa i kup sobie rower tam bedziesz miał tanie koszty naprawy. ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez killah » 17 paź 2013, o 07:55

Ewentualnie ubrudź sobie rączki i naprawę wykonaj sam. Co jak co ale wymianę klocków to chyba nawet kobieta (nie obrażając pań na forum bo te mamy wyjątkowo zaradne) by zrobiła..
killah
 

Następna strona

- - - www.barierkikroll.pl



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości