Nagrzewanie tarczy

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez PiJey88 » 8 sie 2008, o 17:34

SotoM, miałem na myśli zeby założyć cały układ hamulcowy, nie sprecyzowałem bo uważałem to za oczywiste, wiem przeciez nie nie wcisnie się tarczy wentylowanej w zacisk do tego nie przystosowany :-P
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

grzanie tarczy

Postprzez krzysiudd » 6 wrz 2008, o 18:58

Też mam taki problem. Przednie tarcze grzeją sie tak ze nie mozna dotknac felgi po chwili postoju. czytałem ze moga miec na to tylne hamulce mam bebnowe ale jak dotkne piasty to tez jest ciepła nie goraca. wymieniałem nie dawno wszystkie lozyska bo myslałem ze tarcze sie grzeja przez zuzyte łożyska ale nie pomogłotloczki sie cofaja ale zacisk jakby sie zacinal. na tulejce prowadnika jest tulejka plastikowa musi ona byc? bez niej tulejki chodza lekko a z nimi ciezko mozna je wyjasc?
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno

Tarcze

Postprzez dsc1 » 8 wrz 2008, o 09:23

Witam. Też mówili mi że to tylne hamulce sprawdziłem i były ok, ale zaczeło mi jeszcze coś chuczeć później i okazało sie że łożysko, wymieniłem i wszystkie bule przeszły. Zaczynało sie chyba krzaczyć łożysko i dlatego tak mi sie nagrzewały tarcze.
Ostatnio edytowano 8 wrz 2008, o 09:50 przez dsc1, łącznie edytowano 1 raz
dsc1
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 cze 2008, o 19:09
Lokalizacja: Połaniec

Postprzez shift26 » 11 cze 2009, o 11:17

Witam, mam podobny problem. Wymieniłem ze 2 tyg temu klocki i tarcze i zauważyłem że strasznie się to wszystko nagrzewa, nawet po przejechaniu krótkiego odcinka. Przed wymianą wszystko było ok. Czy mógłby ktoś w punktach wymienić co moze być tego przyczyną bo jak pojade do mechanika to chciałbym sie troche orientować czy nie odwala fuszerki. Dodam tylko ze zalezy mi na czasie bo za niecały miesiąc czeka moje VW długa trasa.
shift26
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 14:06
Lokalizacja: Garwolin/Radom

Postprzez dsc1 » 11 cze 2009, o 11:30

U mnie jak była taka sytuacja to okazało się że poleciało mi łożysko. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Tylko u mnie grzało się z jednej strony. U ciebie może być to że tłoczki nie odbijają. Zdejmij klocki i zobacz czy tłoki da się wcisnąć będzie to trudne ale jest możliwe.
dsc1
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 cze 2008, o 19:09
Lokalizacja: Połaniec

Postprzez shift26 » 16 cze 2009, o 13:45

mechanik rozebrał to jeszcze raz, przeczyścił, nasmarował i wydaje mi się /tylko wydaje bo mało ostatnio jeżdże/ że jest już OK.
shift26
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 14:06
Lokalizacja: Garwolin/Radom

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron