Korektor hamowania

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Korektor hamowania

Postprzez ziela » 24 mar 2011, o 18:42

Witam jak w temacie mam problem z korektorem hamowania z tyłu na belce mianowicie jest on cały mokry (cieknie) i chce go usunąć z samochodu i mam pytanie czym go można zastąpić ?? jakieś rurki czy wężyki podłączyć ??
Ziela
ziela
Czytacz

Korektor hamowania

Postprzez LukTychy » 24 mar 2011, o 20:51

Witam jak w temacie mam problem z korektorem hamowania z tyłu na belce mianowicie jest on cały mokry (cieknie) i chce go usunąć z samochodu i mam pytanie czym go można zastąpić jakieś rurki czy wężyki podłączyć

u mnie jest to samo... leje sie troszke... kropelkami. byłem u mechanika i mi ryknoł za sam korektor do 300zł nie licząc wymiany... szukałem na szrotach i mieli jednego MK III tyle że nie dało się z niego wyciągnąć korektora... nO i tylko dolewam od jakiegoś czasu DOT-4
LukTychy
Members

Postprzez pablomed » 24 mar 2011, o 23:30

dziwne problemy opisujecie bo ja dopiero co znalazłem na szrocie za 3 dychy sprawny korektor, wykręcony bez żadnego babrania z mojej strony dostałem do ręki
pablomed
Members

Postprzez ziela » 24 mar 2011, o 23:45

masz szczęście widocznie ;) a ja gadałem z mechanikiem jednym i mówił żeby w ogóle wywalić korektor i połączyć z sobą te przewody co w chodzą i wychodzą tylko że na krzyż i tak też muszę zrobić bo z niego się leje a do tego będę dorabiał przewody bo skorodowały i zaczęły przeciekać. Jak się wali to wszystko na raz. Ale cóż trzeba sobie poradzić ;)
Ziela
ziela
Czytacz

Postprzez sirGrzesio » 25 mar 2011, o 08:38

korektor śmiało można wywalić :cisza:
sirGrzesio
Gaduła

Postprzez LukTychy » 25 mar 2011, o 16:13

no jakoś u mnie się nie da go nawet wyciągnąć to o czym tu gadać...
LukTychy
Members

Postprzez sirGrzesio » 25 mar 2011, o 16:16

LukTychy napisał(a):no jakoś u mnie się nie da go nawet wyciągnąć to o czym tu gadać...

trzeba odciąć łapę, która go trzyma i tyle bo po tylu latach to raczej w żadnym egzemplarzu się nie odkręci
sirGrzesio
Gaduła

Postprzez killah » 26 mar 2011, o 21:32

czy ja wiem czy wywalać.

ja u siebie będę motnować go z powrotem z racji tego że tarcze idą na tył i nie chce by mnie bokiem kładło przy hamowaniu.
killah

Postprzez sitek699 » 27 mar 2011, o 23:03

powiem tak ja zamawialem inny korektor bo mi padl i kazdy z mechanikow powiedzial ze to dla bezoieczenstwa zima bedzie cie kladlo bokiem wiec zamowilem uzywke z odcieta lapa pozdro
Wódka 25zł; Kieliszki 5zł ;spojrzenie matki gdy wracasz do domu nad ranem--bezcenne
http://www.golf3.pl/topics2/bordowy-met ... t23878.htm
sitek699
Members

Postprzez ziela » 28 mar 2011, o 23:10

Ja już wywaliłem korektor odciąłem go i połączyłem na krzyż przewody wchodzące do korektora z wychodzącymi i jest elegancko :) wymieniłem przy okazji przewody z tyłu i cylinderek jeden i hamulce brzytwa :) dowiedziałem się że korektor to przydaje się tylko wtedy gdy jeździ się z załadowanym samochodem na maksa wtedy ten korektor zwiększa siłę hamowania a jeżeli jeździ się przeważnie samemu czy tak nawet do 4 osób to korektor i tak nie działa bo jest za mały nacisk na niego i w żadnym wypadku dupa nie będzie uciekała, teraz bez korektora jak depnę na hamulec to 4 koła stają równiutko nawet na śliskim także niema możliwości żeby dupa uciekała bo tak jak mówię korektor nie zmniejsza siły hamowania tylko ją zwiększa;) Pozdro dla wszystkich :super:
Ziela
ziela
Czytacz

Następna strona

Powrót do Układ hamulcowy