Gorące Tarcze Hamulcowe Przód

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez DrSzpila » 11 maja 2010, o 19:52

Witam!!!Mój golf 3 1,9 TDI 1996R od dzis wymieniałem nowe zacisk hamulec przednie i nowe klocki oraz nowe uszczelka i tłok.Potem jechaliśmy okooło 20km póżniej felga aluminowy jest gorące i czy powinno jest zimne felgi??Ja myśle,że prawiepodobne że felga aluminowy gorące z powoduje jest nowe klocki....A póżniej znów jechaliśmy okooło 30km felga była zimne,potem jak stoi samochód na parking i felga jest gorące.Odpisz proszę i pomóc....

Czy powinno być wymieni nowe pompka hamowania do golfa 3 czy jakie trzeba wymieni??
DrSzpila
Members
 
Posty: 593
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 16:44
Lokalizacja: Katowice / Siedlce

 

Postprzez Nowal » 11 maja 2010, o 20:14

DrSzpila napisał(a):Witam!!!Mój golf 3 1,9 TDI 1996R od dzis wymieniałem nowe zacisk hamulec przednie i nowe klocki oraz nowe uszczelka i tłok.Potem jechaliśmy okooło 20km póżniej felga aluminowy jest gorące i czy powinno jest zimne felgi??Ja myśle,że prawiepodobne że felga aluminowy gorące z powoduje jest nowe klocki....A póżniej znów jechaliśmy okooło 30km felga była zimne,potem jak stoi samochód na parking i felga jest gorące.Odpisz proszę i pomóc....

Czy powinno być wymieni nowe pompka hamowania do golfa 3 czy jakie trzeba wymieni??


Proponuje przeczytac co napisales i to poprawic bo ja nic z tego nie rozumiem
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 12 maja 2010, o 12:28

Radek 24 napisał(a):czy jak wybiorę ze zbiorniczka i zrobię dolewkę czy to coś da
trzeba wypuścić cały płyn z układu, wypompować go przez najdalszy element, czyli prawe tylne koło. Sprawdź najpierw zanim co, czy ruszysz odpowietrzniki.
Matiuas napisał(a):teraz po podniesieniu auta koła kręcą się dość ciężko, ciężej niż tylne koła
Oczyściłeś dobrze jarzmo pod klockami? prowadnice chodzą swobodnie? Jeśli kupiłeś jakieś tanie klocki, to spróbuj je delikatnie podszlifować na styku boku klocka z jarzmem, bo czasem lubi się tam przyblokować.
DrSzpila napisał(a):Witam!!!Mój golf 3 1,9 TDI 1996R od dzis wymieniałem nowe zacisk hamulec przednie i nowe klocki oraz nowe uszczelka i tłok.Potem jechaliśmy okooło 20km póżniej felga aluminowy jest gorące i czy powinno jest zimne felgi??Ja myśle,że prawiepodobne że felga aluminowy gorące z powoduje jest nowe klocki....A póżniej znów jechaliśmy okooło 30km felga była zimne,potem jak stoi samochód na parking i felga jest gorące.Odpisz proszę i pomóc....

Czy powinno być wymieni nowe pompka hamowania do golfa 3 czy jakie trzeba wymieni??

Analfabetyzm wtórny? :wstyd:
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Radek 24 » 12 maja 2010, o 19:22

Sławku czy po wypuszczeniu plynu z tylnego kola musze odpowietrzyc na nowo caly uklad hamulcowy?
radek
Avatar użytkownika
Radek 24
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 lip 2009, o 20:36
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez slavwek.ie » 12 maja 2010, o 20:08

Tak, oczywiście, dlatego pisałem o ruszeniu odpowietrzników z miejsca.
Odciągnięcie płynu z samego zbiorniczka i zalanie świeżego nic nie da, bo nadal w pozostałej części układu będzie krążył stary przepracowany płyn.
Wierz mi, że taki zabieg dużo pomaga, sam ostatnio wynaprawiałem cały układ hamulcowy, wymieniony płyn, tracze hamulcowe przód i tył oraz nowe klocki.
Hamowanie drastycznie polepszyło się :ok:
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez tyberianki » 4 cze 2010, o 22:58

fajnie napisał "drastycznie się polepszyło" jakby to było coś złego haha, przez Was kurde próbując odkręcić odpowietrznik ukręciłem go na amen, i co mam teraz zrobić, na dodatek to prawy przód :-x
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Radek 24 » 7 cze 2010, o 19:36

hehe kolego za dużo siły, takie rzeczy to z czuciem.... :-o :) Rozwiercić i nagwintować na nowo.
radek
Avatar użytkownika
Radek 24
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 lip 2009, o 20:36
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron