Chlodnica+uklad chlodzacy

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Chlodnica+uklad chlodzacy

Postprzez Mormo_VanShadow » 4 kwi 2014, o 11:38

Witam, ponownie pisze do was bo wiem ze macie pojecie o tych autach. Pojawilo mi sie pare problemow. Opisze od poczatku zeby bylo latwiej zrozumiec. Wczoraj czyscilem zbiorniczek i caly uklad chlodzenia bo byl bardzo zasyfiony (2 wlasciciel) i widac ze prawie wogole nie czyszczony przez poprzedniego uzytkownika auta. Po przeczyszczeniu zalany woda i ustawiony zeby wszystko ladnie zlecialo. Wieczorem dolewalem jeszcze wody i dzis rano tak samo bo ja zassalo. Problem natomiast sie pojawil chyba z mojej winy, po odpaleniu auta tak po ok 3-5 min woda az sie gotuje w zbiorniczku, 2 grube weze sa bardzo cieple. Lecz chlodnica sie nie uruchamia. Podlaczylem z tata na krotko ja od akumulatora i smiga super. Bezpieczniki sprawdzone nic nie przepalone. Lecz sam sie nie chce uruchomic. Co to moze byc? Licze na pomoc. W razie dodatkowych pytan na kazde odpowiem bo wiadomo na aucie zalezy.
Nowy Fan VW Golf3 :)
Mormo_VanShadow
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 13:57
Lokalizacja: Wieluń

Chlodnica+uklad chlodzacy

 

Postprzez Gesiu_15 » 4 kwi 2014, o 11:40

odpowietrzyłeś układ ? Termostat sprawny czyli trzyma 90 st ? :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mormo_VanShadow » 4 kwi 2014, o 11:43

Uklad odpowietrzony (przynajmniej ja tak sadze) co do temp... Zebym ja to kolego wiedzial ;/ Na desce nie pokazuje mi jaka jest temp ;/ . Ale skoro woda sie gotuje wrecz to raczej nie bardzo ;/
Nowy Fan VW Golf3 :)
Mormo_VanShadow
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 13:57
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez Gesiu_15 » 4 kwi 2014, o 11:46

układ jest prawidłowo odpowietrzony aż się wentylator załączy :-) jak na liczniku nie pokazuje ci temp wogóle ? :luka:
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mormo_VanShadow » 4 kwi 2014, o 11:48

Tak, wogole nawet wskazowka nie drgnie. Co do odpowietrzania, wczoraj odpowietrzalismy w miare mozliwosci i pojecia, stal cala noc na rownym i dzis przy dolewaniu wody tak samo odpowietrzalismy. Ale nadal sie wentylator nie uruchamia.
Nowy Fan VW Golf3 :)
Mormo_VanShadow
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 13:57
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez pietrasiak2 » 4 kwi 2014, o 11:51

Najprawdopodobniej źle odpowietrzyłeś układ i masz powietrze jeszcze w chłodnicy. Jeśli zaś po odpowietrzeniu nie załączy się wiatrak , to masz walnięty elektrowłącznik wiatraka (ten w chłodnicy) on bezpośrednio steruje wiatrakiem.
Ale tak jak napisałem odpowietrz układ włącznie z nagrzewnicą
PS nie zalewaj układu wodą ma za niską temperaturę wrzenia to raz, dwa to szlak trafi pompę cieczy chłodzącej (po prostu w płynie są substancje smarujące i odkamieniujące układ) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Gesiu_15 » 4 kwi 2014, o 11:55

prawdopodobnie czujnik temp do wymiany lub problem jest w liczniku że wskazówka ani drgnie . U siebie mam termostat Wahlera i przy 87 st się otwiera . Górny wąż jest gorący i jak złapie temp , dolny się robi coraz cieplejszy , i za jakiś czas się wentylator włącza . Odpowietrz dobrze układ chłodzenia , ale gdy termostat będzie zepsuty to temp ci nie osiągnie i za chiny ludowe nie włączy się wentylator , wiem bo przerabiałem temat termostat kaputt u mnie był :-)
Ostatnio edytowano 4 kwi 2014, o 11:57 przez Gesiu_15, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mormo_VanShadow » 4 kwi 2014, o 11:55

Jakis sprawdzony sposob na dobre odpowietrzenie ? A jest mozliwosc ze przez plukanie ukladu mogl sie zawalic tym syfem i czy nie bedzie potrzebne wyciaganie chlodnicy?

[ Dodano: 2014-04-04, 10:58 ]
A moglbym z ktoryms porozmawiac chociaz przez telefon czy moze skype ? Bardzo by mi taka pomoc sie przydala :)
Nowy Fan VW Golf3 :)
Mormo_VanShadow
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 13:57
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez pietrasiak2 » 4 kwi 2014, o 12:00

modło syf wepchnąć w kanały w chłodnicy i dobrze było by sprawdzić jej drożność jak i drożność nagrzewnicy .
A w jaki sposób czyściłeś ten układ? :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Mormo_VanShadow » 4 kwi 2014, o 12:02

Obieg jest dobry bo oba weze sa cieple po pewnym czasie. A czyszczony - tylko przeplukany zeby wymyc wszystko. Inaczej nie wiem jak to zrobic.
Nowy Fan VW Golf3 :)
Mormo_VanShadow
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 13:57
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez Gesiu_15 » 4 kwi 2014, o 12:06

Odłącz dolny wąż od chłodnicy i wylej wodę , zalej go jakimś Petrygo , Borygo , K2 itd . Podczas dolewania możesz naciskać węże od chłodnicy żeby dobrze dotarł płyn . Włączasz auto , odkręcony korek i czekasz do załączenia wentylatora :-) Wtedy masz odpowietrzony układ chłodzenia , w innym przypadku nie ma mowy żeby się układ odpowietrzył . Na twoim miejscu ogarnął bym też problem że nie pokazuje ci temp na blacie . :-)
Ostatnio edytowano 4 kwi 2014, o 12:10 przez Gesiu_15, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Mormo_VanShadow » 4 kwi 2014, o 12:09

Dokladnie to samo robilem tylko ze z woda bo narazie nie mam jak jechac na miasto to tego rodzaju plyny. Auto chodzilo nawet zeby grzalo do srodka auta i nic sie nie uruchamia. Jedynie woda sie gotuje i caly czas jest otwarty zbiorniczek. Czemu sie tak dzieje nie mamy pojecia. A chlodnica jest zimna. Herbate mozna robic w zbiorniczku ;/
Nowy Fan VW Golf3 :)
Mormo_VanShadow
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 13:57
Lokalizacja: Wieluń

Następna strona

- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości