TUNING

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

TUNING

Postprzez Matioo1 » 1 lip 2008, o 12:23

witam wszystkich doswiadczonych motorniczych tego forum , mam do was wszystkich wielka prosbe a mianowice jestem posiadaczem golfa III z ktorego jestem bardzo bardzo zadowolny ale jest jeden problem jest tam silnik 1.4 czy jest mozliwosc go troche wzmocnic najbardziej zalezy mi na przyspieszeniu...Proponowali mi chip tunin albo jakis filtr...prosze podpowiedzcie co zrobic i ile by to kosztowało bardzo bylbym wdzieczny za niki z allegro...

dziekuje bardzo i czekam na wasza pomoc....
Matioo1
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 16:55
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

TUNING

 

Postprzez pawel_ns » 1 lip 2008, o 12:25

ja bym proponowal sprzedac auto i za te pieniazki ktore chciales wlozyc w powiekszenie mocy, kupic golfika z mocniejszym silnikiem
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Cysiu_NS » 1 lip 2008, o 15:25

krotko mowiac mozna wyciagnac z tego silnika troche mocy jednak nie bedzie to duzo poniewaz silnik sam w sobie ma jej malo w dodatku bylo by to totalnie nie oplacalne poniewaz nawet wymiana silnika wyszla by taniej niz tuning obecnego pozdrawiam
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez SotoM » 1 lip 2008, o 23:18

wejdz na ten post gdzies tam jest Jak dodac mocy silnikowi 1.4 i czy w ogole sie da?? bo moim zdaniem to bez sensu
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez opolanin » 2 lip 2008, o 20:02

Matioo1, masz najsłabszą jednostkę napędową w mk3 benzyna i nie ma sensu żyłować silnika, zwłaszcza że to nie nowe autko, jedyne sensowne rozwiązanie to kupno nowego auta 1,8
opolanin
 

Postprzez Matioo1 » 2 lip 2008, o 20:33

ale te wszystkie bajert tuningowe nic nie dadza,czy poprostu moj silnik jest zbyt słaby zeby inne czesci wytrzymały...prosze o odpowiedz....chodzi mi o ten chip...bo niby cos tam daje...

sprzedanie autka nie ma szans gdyz sie ucze i brak kasy a druga rzecz duzo kasy wsadzilem w wizualke...i duzo rzeczy wymienilem olej paski filtry amortyzatory i wiele innych
Matioo1
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 16:55
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postprzez opolanin » 2 lip 2008, o 20:43

Matioo1, to zostaw jak jest
opolanin
 

Postprzez Cysiu_NS » 3 lip 2008, o 14:08

Poco zmieniac auto ? mozesz zrobic swapa silnika na silnik 1.8 ze skrzynia kupisz po nieduzych pieniadzach kolo 1200zl za sprawny silnik ze skrzynia najlepsze rozwiazanie oczywiscie mozesz poszukac tanszego silnika ta cena byla przykladowa jaka wolaja u mnie na szrotach za sprawny.
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Nyan » 3 lip 2008, o 23:40

co wy piszecie?? wlasnie z malych silnikow o malej mocy da sie najlepiej wyciagnac moc,, poniewaz, w fabryce nic z niego nie wyciagneli,, mial byc maly ekonomiczny silniczek,, ale to latwo da ie zmienic,,, kupujesz soft turbo dajesz 0,6 bara i masz wzrost okolo 100 procent mocy silnika
wieksze silniki np 2 litrowe o mocy 150 koni a juz podrasowane w fabryce,, wyciagneli z nich moc jaka sie dalo,, a male silniki sa nietykane
Nyan
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 20:05
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cysiu_NS » 4 lip 2008, o 00:16

nie zaprzeczalem ze sie nieda tylko ze jest to nieoplacalne
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Mayk » 4 lip 2008, o 00:33

Panowie spokojnie,wszystko idzie zrobić nawet z 1,4 . Ja mam taki motorek podkręcony i jest OK.To że tuning jest kosztowny to wiadomo.A tak nawiasem...swap to też inwestycja,czasami większa niż modyfikacja oryginalnego motoru.
Avatar użytkownika
Mayk
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 8 lis 2007, o 10:05
Lokalizacja: 64-100 Leszno

Postprzez Nyan » 4 lip 2008, o 09:31

Cysiu_NS napisał(a):Poco zmieniac auto ? mozesz zrobic swapa silnika na silnik 1.8 ze skrzynia kupisz po nieduzych pieniadzach kolo 1200zl za sprawny silnik ze skrzynia najlepsze rozwiazanie oczywiscie mozesz poszukac tanszego silnika ta cena byla przykladowa jaka wolaja u mnie na szrotach za sprawny.

tanio;]

jak robic swapa to juz na cos pozadnego,, np 1,8t od audi algo vw ostatnio patrzylem na allegro silnik praktycznie nowka kompletny ,, skrzynia,, wiazki,, komputer,,, i inne badziewia,, przebieg cos okolo 40 tys,, cena 6 tys O_o
Nyan
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 20:05
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość