to tylko 1.4

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

to tylko 1.4

Postprzez k-m-r1 » 7 sty 2009, o 20:02

a mam takie pytanie gdyż mam silnik 1.4 no i zastanawiam się jak to jest z podmianą silnika na 1,6 lub G40 :D prosze o potraktowanie tego poważnie :)
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

to tylko 1.4

 

Postprzez marcinkoz2910 » 7 sty 2009, o 23:43

Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez k-m-r1 » 8 sty 2009, o 21:45

marcinkoz2910, hmm ale teraz silnik jest cescią wymienną w aucie wienc po co faktura bądz inne żeczy świadczące o legalnym zakupie silnika??

co miał bym zrobic gdby znajomy miał w stodole jakis silnik stary z VW ? pytam o to tylko z ciekawosci bo może niejednemu sie przyda

a swoją drogą mój tata kiedyś miał starą warszawe potem woził sie żukiem i zamienił silniki wyglądały taksamo ale troche wieksza moc była i nigdzie z tym nie szedł załatwiac

i jeszce spytam zmieniając silnik na taki sam ale np o mniejszym przebiegu tesz musze isc do urzędu?
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez seb » 8 sty 2009, o 21:55

nie jestem pewien jak jest z dokumentowaniem zakupionego silnika, ale po przeladce musisz zrobic przeglad, zglosic w ubezpieczelni jesli byla tez zmiana pojemnosci. Ale moge sie mylic...........
seb
 

Postprzez e2 » 8 sty 2009, o 23:51

seb napisał(a):nie jestem pewien jak jest z dokumentowaniem zakupionego silnika, ale po przeladce musisz zrobic przeglad, zglosic w ubezpieczelni jesli byla tez zmiana pojemnosci. Ale moge sie mylic...........

no i prawdę mówisz ;) faktycznie musi być przegląd ten za 200zł no i jak zmiana pojemności to nowy dowód rejestracyjny + zgłoszenie w ubezpieczalni. Niestety...
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Imper » 9 sty 2009, o 00:50

a kto mu np sprawdzi to ze zamiast 1.4 ma pod maska 1.6???
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez virus_wrona » 9 sty 2009, o 01:45

Gdy zdarzy się jakieś nieszczęście, rzeczoznawca z ubezpieczalni, może sprawdzać takie rzeczy.
"Some things are best left alone
VW Golf"
Avatar użytkownika
virus_wrona
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:06
Lokalizacja: Niepołomice

Postprzez marcinkoz2910 » 9 sty 2009, o 08:02

wszystko jest opisane w moim poście i tam jest wszystko zgodnie z prawem jeśli by ktoś spowodował wypadek a policja sprawdziła by silnik a uznali by że coś jest nie tak to Ty dostajesz wine
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Cysiu_NS » 9 sty 2009, o 16:16

przeciez silniki 1.4 i 1.6 wygladaja prawie tak samo wiec raczej nikt nie bedzie dociekal w dodatku robiliscie kiedys jakas grubsza przerobke w aucie i byliscie sie pytac jak wyglada sprawa z zajestrowaniem auta ? otoz sprawa wyglada tak pojedziecie na stacje diagnostyczna po swapie silnika i powiecie ze chcielibyscie przejsc przeglad i jak wyglada sytuacja to wzrusza ramionami i wysla was gdzie indziej tak w wiekszosci zakladow gra niewarta swieczki szkoda nerwow i czasu a kto nierozumie tego co napisalem niech sobie zmieni silnik przerobi hamulce z bebnow na tarcze troche jeszcze ulepszy auto i niech jedzie to podbic, ktos napisal ze podczas nieszczescia moga przyznac jako sprawce tego ze zmienionym silnikiem i zgadza sie ale tylko wtedy gdy uznaja ze powodem wypadku byl silnik, tak samo moga zrobic gdy macie zle ustawione swiatla, mocniejsze zarowki mozliwosci jest wiele, przepisy sa tak ukladane zeby mozna bylo zarobic na ludziach poto wlasnie trzeba dokonac wpisu do dowodu rejestracyjnego, ludzie gdy zmieniaja silnik siedza cicho i sie nie odzywaja na przegladzie tez niema problemow tak wszystko wyglada w praktyce, w teori prawnie trzeba zalatwic wszystkie formalnosci...
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez k-m-r1 » 12 sty 2009, o 16:04

a gdybym spowodował wypadek i zamiast 1.4 miał bym 1.6 to jak mi udowodnia że to ja zmieniłem zilnik? wkoncu niejestem mechanikiem kupiłęm auto i jeżdze nim ma przedląd ubezpieczenie wienc kto ponosi odpowiedzialnosc nieświadomy własciciel czy .. ??
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Cysiu_NS » 13 sty 2009, o 00:43

nie udowodnia bo te silniki sa do tego stopnia podobne ze praktycznie niema roznic zreszta tak jak pisalem podczas wypadku moga sie przyczepic do wszystkiego, a napewno niejeden ma cos niehomologowanego w aucie
Życie jest piękne! Jeśli prawidłowo dobierze się środki antydepresyjne
Avatar użytkownika
Cysiu_NS
Gaduła
 
Posty: 480
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 14:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Zico63 » 13 sty 2009, o 01:05

Teraz sprawa jest jeszcze łatwiejsza: od kilku lat do dowodu nie wpisuje się numerów silnika!
Silniki 1,4 i 1,6 są równorzędnie wkładane przez fabrykę, nie jest to więc silnik "spoza oferty" - niefabryczny, zmiana pojemności niezauważalna. Co innego gdyby wstawić coś z Jelcza :lol:
Czyli - formalnie pewnie nie jest to całkiem w porządku - faktycznie, prawie niemożliwe do uchwycenia (ta konkretnie zmiana).
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Następna strona

- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość