żółte halogeny a prawo

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

żółte halogeny a prawo

Postprzez Kosmit » 3 gru 2014, o 19:53

Witam jestem nowy także proszę o wybaczenie jeśli to zły dział mam pytanie ponieważ niedawno do swojej mk3 zrobiłem żółte halogeny i chciałbym się dowiedzieć jak ma się to z prawem,kontrola itd najlepsze w tym wszystkim jest to że halogeny mi nie świecą a były już zamontowane jak kupiłem przy włączaniu świateł mam tylko światła na tył na przód nie ma wiec wychodzi na to ze ktoś zamontował jako dodatek i czy ktoś wie jak je podłączyć,i czy na halogenach żółtych mogę jeździć. ?
Kosmit
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 19:44
Lokalizacja: Katowice

żółte halogeny a prawo

 

Postprzez papi90 » 3 gru 2014, o 20:30

Kolego też mam żółte halogeny z dobry rok już i na przeglądzie jak i przy kontroli nie było żadnych problemów. Jak to wygląda w przepisach drogowych to nie mam pojęcia ale u mnie bynajmniej się nie czepiają :) Żeby zamontować musisz kupić włącznik z funkcją halogenów taki jak na tej aukcji http://olx.pl/oferta/wlacznik-przelaczn ... 5d793fa136 niewiem czy masz puszczoną już wiązkę od halogenów czy nie.
papi90
Badacz tematu
 
Posty: 233
Dołączył(a): 22 mar 2011, o 19:54
Lokalizacja: Nowa Sól

Postprzez Opik » 3 gru 2014, o 20:50

Nie musi kupować włącznika z funkcją halogenów, może dać dodatkowy włącznik gdzieś w kabinie, wtedy jest ten plus że może je zapalać kiedy tylko chce, a nie razem z głównymi lampami ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kosmit » 3 gru 2014, o 20:57

Dzięki koledzy za rady sam nie wiem byłem dziś na stacji diagnostycznej i gościu mi powiedział ze jak bym robił przegląd to przez żółte halogeny nie przejdzie bo są nie dozwolone o0 mam jeszcze pytanie czy na halogenach żółtych mogę jeździć jak je podepne ?
Kosmit
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 19:44
Lokalizacja: Katowice

Postprzez maximus_spi » 3 gru 2014, o 21:06

co stacja,co diagnosta to inaczej na to patrza,prawda taka ze jak upierdliwy diagnosta to doczepi sie do wlepki na szybie,zbyt zuzytej wyczeraczki itp...tak samo tyczy sie to miskow,jak upierdliwi to zawsze cos znajda,prawda taka ze przednie halogeny przeciwmgielne nie nalezą do obowiązkowego wyposazenia a sa tylko dodatkowym dlatego duzo osob przymyka na to oko bo ile razy do roku włączasz te halogeny,chyba ze w normalny dzien jedziesz przez miasto z wlaczonymi zoltymi halogenami dla lansu jak to co niektorzy :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kosmit » 3 gru 2014, o 21:10

Czyli wniosek jest taki ze halogeny mogą być żółte ale gorzej z jazda na włączonych tak ? :p
Kosmit
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 19:44
Lokalizacja: Katowice

Postprzez martinfp » 3 gru 2014, o 21:32

mi na przęglądzie kazano demontować bo podobno od 2010r obowiązuje barwa biała a jesli masz robione folia to upierdliwy policjant moze wziać dowód
martinfp
Badacz tematu
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 10:52
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Postprzez maximus_spi » 3 gru 2014, o 21:34

nie no naprawde bys musial miec pecha i trafic na upierdliwych misiaczkow....ja jak mialem zolte to kilka razy zdarzało mi sie przejezdzac w mgle obok kontroli drogówki na włączonych i nikt mnie nie zatrzymywał.
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 3 gru 2014, o 21:47

maximus_spi napisał(a):przednie halogeny przeciwmgielne nie nalezą do obowiązkowego wyposazenia a sa tylko dodatkowym


nie ma znaczenia - muszą być w pełni sprawne i zgodne z przepisami
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kosmit » 3 gru 2014, o 21:55

Czyli dowód zabrany :p ? Czy da się jakoś wybronic ?
Kosmit
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 19:44
Lokalizacja: Katowice

Postprzez maximus_spi » 3 gru 2014, o 22:02

Opik napisał(a):
maximus_spi napisał(a):przednie halogeny przeciwmgielne nie nalezą do obowiązkowego wyposazenia a sa tylko dodatkowym


nie ma znaczenia - muszą być w pełni sprawne i zgodne z przepisami


czyli to samo mozna powiedziec o tylnej wycieraczce?? ma byc w pełni sprawna?? i ma w ogóle byc na swoim miejscu??

a jesli nie mam w pełni sprawnych halogenow przednich lub tylko wlozone od tak lub nawet nie podłączone??
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kosmit » 3 gru 2014, o 22:06

No wlasnie w sumie jak są wyłączone a w wyposażeniu auta ich nie było to chyba żółte mogą być prawda ? Np jako atrapa bo w sumie nie mam ich podłączonych
Kosmit
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 19:44
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

- - - https://viamea.pl



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron