żółte halogeny a prawo

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Postprzez maximus_spi » 3 gru 2014, o 22:10

http://moto.pl/MotoPL/1,90109,7392454,K ... tlami.html

jest mowa o swiatłach pozycyjnych,mijania i drogowych a halogeny przeciwmgielne przednie z tego co wiem nie należa do zadnych z tych grup
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez Opik » 3 gru 2014, o 22:18

Kosmit, ja tego nie powiedziałem, zależy na kogo trafisz, jeden po miesiącu straci dowód a inny 10 lat przejeździ bez kwęknięcia - nie ma reguły. Generalnie jeżeli Ci się podobają to bym zakładał, nie pójdziesz za to siedzieć :D

maximus_spi napisał(a):czyli to samo mozna powiedziec o tylnej wycieraczce?? ma byc w pełni sprawna?? i ma w ogóle byc na swoim miejscu??


tylna wycieraczka nie jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu, nie jest też zaliczana do dodatkowego w kwestii przepisów

maximus_spi napisał(a):a jesli nie mam w pełni sprawnych halogenow przednich lub tylko wlozone od tak lub nawet nie podłączone??


w świetle prawa możesz za to stracić dowód, albo nie przejść przeglądu
Nie masz przeciwmgielnych - nic się nie dzieje. Masz ale niesprawne - no niestety
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez maximus_spi » 3 gru 2014, o 22:47

Opik napisał(a):Kosmit, ja tego nie powiedziałem, zależy na kogo trafisz, jeden po miesiącu straci dowód a inny 10 lat przejeździ bez kwęknięcia - nie ma reguły. Generalnie jeżeli Ci się podobają to bym zakładał, nie pójdziesz za to siedzieć :D

maximus_spi napisał(a):czyli to samo mozna powiedziec o tylnej wycieraczce?? ma byc w pełni sprawna?? i ma w ogóle byc na swoim miejscu??


tylna wycieraczka nie jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu, nie jest też zaliczana do dodatkowego w kwestii przepisów

nie dawno widziałem reportaż typu stop drogowka czy cos podobnego jak gosciu w dostawczaku stracił dowod za niesprawna wycieraczke tylna plus tam pare innych rzeczy...taka sama sytuacja jak z opisanymi przez ciebie halogenami...była ale niesprawna :-)

maximus_spi napisał(a):a jesli nie mam w pełni sprawnych halogenow przednich lub tylko wlozone od tak lub nawet nie podłączone??


w świetle prawa możesz za to stracić dowód, albo nie przejść przeglądu
Nie masz przeciwmgielnych - nic się nie dzieje. Masz ale niesprawne - no niestety


z roznej strony idzie na patrzeć,jesli mam sprawne tylko o barwie żółtej?? jest halogen sprawny? jest a jeszcze raz odwołuje sie do przepisu w ktorym mowa o światłach mijania,drogowych lub pozycyjnych.
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 3 gru 2014, o 22:50

maximus_spi napisał(a):z roznej strony idzie na patrzeć,jesli mam sprawne tylko o barwie żółtej?? jest halogen sprawny? jest a jeszcze raz odwołuje sie do przepisu w ktorym mowa o światłach mijania,drogowych lub pozycyjnych.


nie jest, gdyż nie spełnia norm prawnych które obowiązują w danym kraju
tak samo przerabianie lamp - tracą homologację, w świetle prawa są niesprawne


niestety tak to u nas wygląda, pocieszeniem jest że tak naprawdę niewielu policjantów i kontrolerów o tym wie (albo wiedzą, ale mają to w dupie), więc problemy zdarzają się rzadko
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości