folia na lampy przednie

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

folia na lampy przednie

Postprzez mkkay » 17 gru 2013, o 16:20

ktoś miał doczynienia z folią do obklejania lamp?
dokładnie chodzi mi o lampy przednie,
moje lampy są matowe, zbite od kamieni i zastanawiam się czy te folie z aledrogo


http://allegro.pl/termoplastyczna-folia ... 87864.html

dadzą taki efekt jak folie na wyświetlacze np.telefonów (klej wypełnia rysy i uszkodzenia)
gdybym taką folie bezbarwną nakleił na szkło lampy czy wtedy będzie lepsze światło? czy zda to egzamin?
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

folia na lampy przednie

 

Postprzez Dery » 17 gru 2013, o 16:32

Naklejanie folii, która na pewno odrobinę ograniczy przenikanie światła przez klosz, na już i tak sfatygowany reflektor nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Do tego dochodzi możliwość utracenia dowodu w trakcie potencjalnej kontroli...
Powiem szczerze że mnie też kusiło ale koniec końców skończyło się na oklejeniu tylko kierunków.

Jak chcesz poprawić świecenie to tylko przekaźniki + jakieś dobre żarówki...
Avatar użytkownika
Dery
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 22 lip 2012, o 18:20
Lokalizacja: Ś-ca

Postprzez maximus_spi » 17 gru 2013, o 16:33

Skoro masz klosze zmatowiałe,porysowane itp to zadna folia nie zalatwi sprawy a o jakosci lepszego swiatła to juz nie wspomnie da to odmnienny efekt do zamierzonego celu....zainwestuj w nowe klosze i po sprawie,wcale nie sa takie drogie a róznice w świetleniu zauwazysz od razu.
Pozdrawiam

"Jak chcesz poprawić świecenie to tylko przekaźniki + jakieś dobre żarówki..."
kolego co maja wspolnego przekażniki i zarowki do zmatowiałych kloszow??
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mkkay » 17 gru 2013, o 16:44

no niby racja ale ludziska kupują tą folię i to nie na byle jakie auta i nie słyszałem jeszcze żeby jakieś problemy przez to były
chodzi mi o to czy folia a raczej klej na tej folii wypełni te mikro pory na szkle
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez saszelqq » 17 gru 2013, o 21:28

Jak klej z tej folii może Ci naprawić klosze lamp? Tego jeszcze nie słyszałem :hyhy: Kup sobie nowe klosze i będzie po problemie, na allegro trochę tego jest. Ewentualnie jakby były tylko zmatowione, to wystarczyłoby spolerować, ale jak masz jakieś rysy i odpryski, to niczym tego nie naprawisz ;-)
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mkkay » 17 gru 2013, o 21:45

nie naprawić tylko wypełnić mikro pory i nie chce kupować byle podrubek
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez prezesik » 17 gru 2013, o 22:22

Dla mnie naklejanie takiej folii to druciarstwo. Kup nowe klosze lub nowe lampy choćby zamienniki TYC i będzie po problemie.
Golfa się nie drutuje.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez maximus_spi » 17 gru 2013, o 22:31

nie chcesz kupowac byle podrobek a chcesz druciarstwem naprawiac klosze??? zaden klej,zadna folia nie wypelni ci mikro por na szkle,jezeli bardzo zalezy ci na obecnych lampach to oddaj je do regenaracji albo samodzielna polerka ktora i tak nic ci raczej nie da
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 17 gru 2013, o 23:43

a ja sobie chyba na zimę nakleje przeźroczystą na kierunki i halo, bo ich szkoda obrzucać bryndzą i syfem z drogi :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez prezesik » 17 gru 2013, o 23:49

Opik napisał(a):a ja sobie chyba na zimę nakleje przeźroczystą na kierunki i halo, bo ich szkoda obrzucać bryndzą i syfem z drogi :D
Opik, czemu nie pisałeś o tym wcześniej, też bym sobie nakleił na dzienne, a teraz to już po ptokach, bo są wypiaskowane :-)
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez murgen » 18 gru 2013, o 00:09

saszelqq napisał(a):Jak klej z tej folii może Ci naprawić klosze lamp? Tego jeszcze nie słyszałem :hyhy: Kup sobie nowe klosze i będzie po problemie, na allegro trochę tego jest. Ewentualnie jakby były tylko zmatowione, to wystarczyłoby spolerować, ale jak masz jakieś rysy i odpryski, to niczym tego nie naprawisz ;-)



Moze chdzi o to ze na czyste klosze naklei sie folie i folia jako nowa nie bedzie miala rys itp, nie bedzie osadzal sie brud tak jak na zniszczonych kloszach. Czyli lepsze swiecenie przez mniej zabrudzone lampy.
Gladkie powierzchnie lepiej znosza brudzenie, ,mniejsza przyczepnosc. Oczywiscie folia po sezonie raczej nie bedzie odbiegac porowatoscia od starych reflektorow :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Opik » 18 gru 2013, o 00:26

prezesik25 napisał(a):
Opik napisał(a):a ja sobie chyba na zimę nakleje przeźroczystą na kierunki i halo, bo ich szkoda obrzucać bryndzą i syfem z drogi :D
Opik, czemu nie pisałeś o tym wcześniej, też bym sobie nakleił na dzienne, a teraz to już po ptokach, bo są wypiaskowane :-)


wybacz :D ale już wiesz co zrobić :D
mam jeszcze jeden pomysł na zastosowanie tej folii, tylko nie wiem czy się sprawdzi. A mianowicie większość tylnej szyby w stickersach i na to folia, tak żeby się nie odrywały naklejki po zahaczeniu o któryś róg :) wycieraczki nie mam więc mnie to ryba :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości