VAG potrzebna pomoc przy komputerze w 1.9 TDI 90 KM

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez palio » 26 gru 2013, o 20:19

Grajek_PSR, a który rok golfa?
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez Grajek_PSR » 27 gru 2013, o 22:17

Rok 1999 a co do tych logów to właśnie nie wiem jak je robic co i jak. W aucie daje rękę uciąć że coś jest nie tak znaczy coś się poprzestawiało i to jest kwestia komputera myślę no chyba że przyjdzie wymienić N75a i wszystkie przewody od turba i intercoolera też nie zaszkodziło by wyczyścić bądź wymienić w miarę możliwości. Ale tryb awaryjny na bank wchodzi bo jak jadę do 2,5 tys obrotów to ma kopa w miarę a później to już na 5 to trzeba kilometrami się rozbujać no i max może 140-150 pójdzie, i na pozostałych biegach też to samo tak jak sam diesel pracuje niby turbo słychać ale jakby cichsze się robi i brak mocy. Zobaczę może jakimś cudem ogarnę to ale jak ktoś tutaj by wyjaśnił to byłbym mega wdzięczny i czteropak mogę postawić;D Pozdrawiam Paweł
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Postprzez palio » 28 gru 2013, o 09:47

Tu masz poradnik jak zrobić logi - http://www.golf3.pl/topics10/diagnostyka-vt56017.htm
jak czegoś nie będziesz jeszcze wiedział pytaj.

Piszesz, że rok produkcji 99 - czy to nie chodzi czasami o golfa 4? Jak tak to musisz podać oznaczenie silnika. Czy na zwykłej pompie czy pompowtryskach. Turbina na WG czy VNT?
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Grajek_PSR » 28 gru 2013, o 20:06

Dzięki za link. Coś może uda mi się z niego wydrzeć. Co do roku to kombiaki były robione do 05. 1999 a mój jest z kwietnia i właśnie trójka ostatnie sztuki. To tylko Hatchbacki były robione do 1997 chyba że max 1998 się spotyka ale to rejestracja tylko chyba bo w ósmym już nie robili hat. Co do silnika to chyba to jest 1Z lub AHU skoro 90 KM ktoś mi tutaj na forum już wspominał o tym bo sam nie patrzyłem nawet jeszcze dokładnie. Jaka turbina też nie wiem. Ale pompa na pewno bo to czyste 90 KM a ich nie było na pompowtryskach. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam Paweł
P.S. Jak coś wyczaje to napiszę co i jak.
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości