Swiece żarowe grzeja na ciepłym silniku

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez Murel » 19 lut 2011, o 10:56

swiatla stopu dzialaja i to dobrze. a kontrolka zapala sie w bardzo roznych momentach jazdy lub jak jest na postoju. ale chyba najwazniejsze pominolem zaczelo sie to po wymianie swiec zarowych. pytalem znajomego z norauto o ta przypadlosc to powiedzial ze silnik sie dogrzewa w ten sposob.
Nie sztuką jest zabić komara przednią szybą... Sztuką jest to zrobić boczną
Avatar użytkownika
Murel
Czytacz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 24 cze 2008, o 13:30
Lokalizacja: Ostrowiec Sw./Łódź

 

Postprzez Bradley » 19 lut 2011, o 11:54

leopard napisał(a):
Bradley napisał(a):Tak jak pisalem "spiralka" mruga jak sa klopoty ze swiatlami stopu

kontrolka miga jak w sterowniku zapisane są błędy istotne dla pracy silnika (oprocz swiatel stopu)

W 70% dotyczy to jednak hamulcow. Jeszcze ani razu mi nie migala kontrolka swiec zarowych a bledy w sterowniku pojawialy sie dopiero po podpieciu kabla.





Silnik ma specjalny uklad swiec dogrzewajacych plyn chlodniczy ale podczas normalnej pracy nie uzywa swiec w komorze bo i po co. Tymbardziej, ze rzekomo przerywasz ten "rytual" naciskajac pedal hamulca.
Nasuwa sie jeszcze pomysl slabej masy.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez DominikS » 19 lut 2011, o 23:20

Witam ja stawiam na filtr paliwa może i to nie związane z tematem co koledzy piszą ale tak się dzieje odepnij wtyczkę od filtra paliwa jeśli masz to powinna być z odstojnikiem paliwa w filtrze.Volkswagen i audi w starszych modelach nie ma kontrolki o zanieczyszczonym filtrze w którym zbiera się woda radziłbym wymienić filtr paliwa:) ;-)
Jeśli nie masz wtyczki w odstojniku a powinna być bo była w każdym tdiku to być może miałeś zmieniane coś w elektryce:)

[ Dodano: 2011-02-19, 22:22 ]
Czyli na chłopski rozum masz wodę w filtrze paliwa i mrugocza ci świece żarowe :)
DominikS
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 21:02
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez leopard » 20 lut 2011, o 01:26

Bradley napisał(a):W 70% dotyczy to jednak hamulcow. Jeszcze ani razu mi nie migala kontrolka swiec zarowych a bledy w sterowniku pojawialy sie dopiero po podpieciu kabla

to ustaw np. głowiczke pompy wtryskowej poza zakres tolerancji - te błędy które są zapisane a spiralka nie miga - to błędy mało istatne z punktu widzenia eksploatacyjnego lub sygnały czujników są zastapione sygnałem z innego czujnika albo sygnałem o stałej wartości
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Bradley » 20 lut 2011, o 11:52

DominikS napisał(a):Witam ja stawiam na filtr paliwa może i to nie związane z tematem co koledzy piszą ale tak się dzieje odepnij wtyczkę od filtra paliwa jeśli masz to powinna być z odstojnikiem paliwa w filtrze.Volkswagen i audi w starszych modelach nie ma kontrolki o zanieczyszczonym filtrze w którym zbiera się woda radziłbym wymienić filtr paliwa:) ;-)
Jeśli nie masz wtyczki w odstojniku a powinna być bo była w każdym tdiku to być może miałeś zmieniane coś w elektryce:)

[ Dodano: 2011-02-19, 22:22 ]
Czyli na chłopski rozum masz wodę w filtrze paliwa i mrugocza ci świece żarowe :)

Ja u siebie nie mam takiej wtyczki przy filtrze... Filtr w sam sobie nie posiada zadnej elektroniki.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez DominikS » 20 lut 2011, o 12:08

Filtr nie ale sam odstojnik filtra tak :)
:-)
DominikS
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 21:02
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez Bradley » 20 lut 2011, o 13:04

Odstojnik jest razem z filtrem. To takie zwykle pokretelko, ktore sie luzuje i leci ropa lub woda z filtra. Nie ma tam zadnej elektroniki :)
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez leopard » 20 lut 2011, o 17:39

Bradley napisał(a):Nie ma tam zadnej elektroniki

i nigdy nie było ... w starszych TDI (audi) były czujniki - woda która zbierała sie w odstojniku robila zwarcie obwodu czujnika i zapalała kontrolke w zegarach - audi dawno z tego zrezygnowało ...
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez darekdaromin » 8 lut 2012, o 22:01

miga kontrolka świec żarowych podczas jazdy vento 1.9 TDi, podczas zapalenia świateł mijania migają światła STOP z tyłu a kontrolka od świec żarowych przestaje migać bądź w czasie naciśnięcia pedału hamulca ta kontrolka przestaje migać na niedługi czas, proszę o poradę :!: 8-)
darekdaromin
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 21:42
Lokalizacja: Daromin

Postprzez leopard » 9 lut 2012, o 15:27

darekdaromin napisał(a):proszę o poradę

sprawdz styki w tylnych lampach - ewentualnie wylej z nich wode (z lamp) ;)
poza tym czujnik F na pedale hamulca moze byc uszkodzony
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez slawek5t » 9 lut 2012, o 18:26

Hmm czyli te usterki dlatego że tylne lampy często nie "masują" dobrze ?

U mnie jest okej. Ale zauwazyłem malutką rzecz:
Gdy wcisne hamulec to RAZ lekko mrygnie kontrolka ta od swiateł przeciw mgielnych tylnych. Obok włącznika świateł mijania.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez radomiak » 9 lut 2012, o 19:02

slawek5t napisał(a):Gdy wcisne hamulec to RAZ lekko mrygnie kontrolka ta od swiateł przeciw mgielnych tylnych. Obok włącznika świateł mijania.


do wyczyszczenia masa w lewej tylniej lampie ja tak mam raz na rok sniedzieje i masy dobrej nie ma(brazowy przewod)
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości