Silnik nie grzeje sie do temperatury pracy 1.9 TD AAZ

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Silnik nie grzeje sie do temperatury pracy 1.9 TD AAZ

Postprzez MaciekZąbkowice » 20 lis 2011, o 22:26

Witam. Mam golfa z silnikiem 1.9 TD AAZ. Wymieniłem wode na płyn chłodniczy, silnik teraz mi sie nie grzeje nawet do 70*C jeżeli chwile stoi odpalony to nawet powyżej czwartej kreski pokazuje temperature. Natomiast podczas jazdy wskazówka ta wogóle się nie rusza z miejsca. Nie wiem co mam zrobic. A i przy okazji gdy temperatura powietrza na dworze jest na minusie silnik ciężko pali. Świece grzeje 2, do 4 razy, rozrusznik kreci kreci aż za mniej wiecej 5,6 razie rozrusznika silnik się odpala, co może być przyczyna, słabo grzejące świece, czy byc może rozrusznik? Proszę o pilną porade. Pozdrawiam :)
MaciekZąbkowice
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 11:03
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Silnik nie grzeje sie do temperatury pracy 1.9 TD AAZ

 

Postprzez BialyUst » 20 lis 2011, o 22:36

ze ci sie nie nagrzewa to wymien termostat albo czujnik temperatury

a swiece juz wymagaja wymiany
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez Staury » 20 lis 2011, o 22:45

Sprawa temperatury to zasłon chłodnice jak w czasie jazdy temp podrośnie to wymień termostat.

Co do odpalania sprawdź świece, ale niby ( podkreślam NIBY ) jest coś takiego jak czujnik temperatury zewnętrznej który mówi kiedy i jak mają swiece grzać, mechanik mojemu bratu tak powiedział, ze ma ten czujnik zepsuty i dlatego jego golf tak ciężko pali, nie wiem dokładnie o jaki czujnik chodzi i czy w ogóle brat mi dobrze przekazał słowa mechanika. Jak bym był przy rozmowie to bym wiedział o co i jak.
Avatar użytkownika
Staury
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 10:06
Lokalizacja: Sławno

Postprzez tofik90 » 21 lis 2011, o 16:23

U mnie w silniku 1.9 TDi 1Z przy ciepłych dniach temperatura dość szybko wskakiwała na 90 stopni. Teraz nawet po przejechaniu kilku kilometrów (np. z domu na uczelnie jadę około 25 min) temperatura ledwie do 70 stopni wskakuje. Co zrobić :( ?
tofik90
Czytacz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 4 mar 2011, o 21:05
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez slawek5t » 21 lis 2011, o 19:02

tofik90 napisał(a):U mnie w silniku 1.9 TDi 1Z przy ciepłych dniach temperatura dość szybko wskakiwała na 90 stopni. Teraz nawet po przejechaniu kilku kilometrów (np. z domu na uczelnie jadę około 25 min) temperatura ledwie do 70 stopni wskakuje. Co zrobić ?


Ja mam podobnie i jutro zabieram sie do wymiany termostatu.

Jak w miejscu pogazujesz przez 5 minut to temp wzrasta do 80-90stopni prawda ?
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez MaciekZąbkowice » 26 lis 2011, o 00:29

Byłem juz u mechanika, przysłoniłem częściowo chłodnicę i temperatura zaczeła wzrastac co prawda nieznacznie, niecale 70*C podczas jazdy, więc muszę zabrać sie do wymiany termostatu, co prawda nie jest to duży koszt :) A co do świec, puki temperatura na dworze nie schodzi ponizej 0 to odpala bez najmniejszego problemu, trzeba bedzie odkrecic i zobaczyc w jakim stanie są swiece ;) Puki pali jeszcze to sie wstrzymam z kosztami, bo brak funduszy a termostat będe robił w najblizszym czasie. Dzięki chlopaki za porady ;-)
MaciekZąbkowice
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 11:03
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Postprzez slawek5t » 26 lis 2011, o 01:22

Ja u siebie 3 dni temu zmieniałem samemu i juz jest okej.
Trzyma równo 90 stopni po przejechaniu ok 10 km na spokojnie.
Teraz fajnie gorąco w kabinie :)
Dla silnika też duża korzysc bo jest dogrzany, odpowiednia temperatura, mniejsze spalanie i pewnie nie dostaje tak po tyłku.
Kupiłem wahlera z allegro za 40 zł już z wysyłką.

Tak sobie wjechałem zeby było wygodniej :) :


Obrazek
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez kostek678 » 29 lis 2011, o 02:16

Heh dobre ;D +5 za pomysł ;] ja to się z lewarkiem męczyłem ;/ ;p
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez RAQnio_V » 17 lut 2013, o 14:40

temat trochę stary, ale może mi ktoś pomoże...
Mam 1.9TDI 1Z i problem z temperaturą. Ciężko ma przekroczyć 70'C a o 90'C to już nie wspomnę. W aucie po kilku km mam saune, ale na zegarach wskazówka ledwo na 3 kresce. Myślałem o termostacie, ale przecież jakby był zepsuty to nie powinno lecieć ciepło. Podejrzewam zegary lub czujnik (w poprzednim golfie w benzynie wymieniłem cały układ chłodzenia po za chłodnicami, a okazało się, że problem był w liczniku).
Wąsko i wysoko... Na przekór stereotypom :D
Avatar użytkownika
RAQnio_V
Badacz tematu
 
Posty: 381
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 06:22
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez palio » 17 lut 2013, o 15:17

Jak temp. otwarcia termostatu? Co pokazuje vag?
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez RAQnio_V » 17 lut 2013, o 23:56

nie podpinałem jeszcze pod VAGa
Wąsko i wysoko... Na przekór stereotypom :D
Avatar użytkownika
RAQnio_V
Badacz tematu
 
Posty: 381
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 06:22
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Lurek » 18 lut 2013, o 16:21

palio45 napisał(a):Jak temp. otwarcia termostatu? Co pokazuje vag?


A w którym miejscu na VAG-u można sprawdzić temperature otwarcia termostatu ? Mam ten sam problem co kolega - niedogrzewający się 1Z.
Lurek
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 4 lut 2013, o 20:43
Lokalizacja: Przyszowa

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości