Problem z odpalaniem POMOCY !!!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Problem z odpalaniem POMOCY !!!

Postprzez Marek1986 » 22 sty 2013, o 01:28

Jakiś miesiąc temu kupiłem golfa z uszkodzonym rozrusznikiem. Na stan dzisiejszy jest on naprawiony. Mimo to mój samochód nie odpala praktycznie wogóle. Po podgrzaniu dwa razy świec i przekręceniu kluczyka słychać jak rozrusznik kręci ,ale brakuje kropki nad i. Teraz przy mrozach -10 stopni wyciągam i ładuje akumulator. Ale to nie pomaga. Kręci ale nie chce załapać. W rurę od wlotu powietrza psikam teraz plakiem i wtedy zaczyna załapywać a nawet odpalać. Ale bez tego aniu rusz. Nie wiem w jakim stanie są świece. Wyglądają na raczej nie tknięte od dawna :( dodam też ,że przy takich próbach odpalania samochodu zeruje mi się licznik i zegar. nie wiem co robić , może ktoś doradzi ? czy wymiana świec pomoże ? czy to coś innego ?

[ Dodano: 2013-01-22, 00:48 ]
dodam jeszcze, że dziś byłem wieczorem u znajomych , chodziłem co godzinę i odpalałem autko nie używając plaka. Podgrzewałem 19 minut silnik i tak co godzinkę. Po 4 godzinach już mi się ta sztuka nie udała i ledwo co udało się z użyciem plaka i pompowaniem pedału gazu. O co tu chodzi ? na rozgrzanym silniku wróciłem do domu . Zagasiłem silnik i chciałem odpalić odrazu. Kręciłem kilka razy i już nie odpalił bez plaka. Mam nadzieję ,ze ktoś mi powie co to jest
Marek1986
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 01:17
Lokalizacja: Kościan

Problem z odpalaniem POMOCY !!!

 

Postprzez marcinkazimierz » 22 sty 2013, o 09:31

zaczol bym od filtra paliwa
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez hanawald » 22 sty 2013, o 09:33

po pierwsze nie podgrzewa sie dwa razy swiec pod żąd ..bo je spalisz .jak już je nie spaliłes .ja bym sprawdził w pierszej kolejności czy są dobre.bo to moze byc przyczyną nie odpalenia ;-)

[ Dodano: 2013-01-22, 08:37 ]
dodam ze mi też zeruje liczniki i jestem w trakcie rozwiozywania problemu.w twojim przypadku aku masz słabe prawdopodobnie
tak jak piszesz auto meczy sie podczas odpalania i rozładowuje aku podejżewam tako przyczyne zerowania zegarów ;-)

[ Dodano: 2013-01-22, 08:39 ]
i tak jak marcin pisze sprawdził bym filtr paliwa i powietrza ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez marcinkazimierz » 22 sty 2013, o 09:46

zeby diesle odpalal w mroz musi miec dobre: filtr paliwa ,swiece zarowe akumulator , kat wyprzedzenia pompy , paliwo niezamarzniete
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez scyzormks » 22 sty 2013, o 10:02

hannawald pierwsze słysze by nie mozna było 2 razy grzac siwc w dislach.
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez marcinkazimierz » 22 sty 2013, o 10:40

scyzormks napisał(a):hannawald pierwsze słysze by nie mozna było 2 razy grzac siwc w dislach.


w orginalnej instrukcji golfa jest wpis ze jezeli samochod nie odpalil powtórzyć grzanie i odpalananie jezeli to nie pomoze sprawdzic czy bezpiecnzik swiec jest nie spalony
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Marek1986 » 22 sty 2013, o 11:10

Zdaje się na was i sprawdzę te filtry powietrza i paliwa. Zobaczę też czy to nie bezpiecznik. :)
Marek1986
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 01:17
Lokalizacja: Kościan

Postprzez marcinkazimierz » 22 sty 2013, o 11:42

stawiam na filtr paliwa - pewnie brudem i parafina zapchany kiedy go wymieniales?
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Marek1986 » 22 sty 2013, o 13:48

Ja tego golfa mam niecały miesiąc , z czego większość stał ponieważ miałem od kupna popsuty rozrusznik . Ale wymieniłem mu bendix oraz tulejki i teraz rozrusznik chodzi pięknie. Ale silnik nie chce załapać. Szczerze to nie mam pojęcia czy ten filtr był wymieniany wogóle od nowości . A mam golfa rocznik 1992. Jeszcze do niego dziś nie zajrzałem . Zrobię to dopiero popołudniu. Mam nadzieję ,że to tylko jest wina tego filtra :( a miał wczoraj momenty ,ze za drugim lub trzecim razem odpalał i to bez plaka ale z udziałem pedału gazu i na podgrzanym silniku. Bo przed wyjazdem z domu kręciłem i nic aż w końcu odpaliłem po zaciągnięciu go na lince. Akumulator i rozrusznik jest ok. Po południu dam znać co z tymi filtrami i bezpiecznikiem.
Marek1986
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 01:17
Lokalizacja: Kościan

Postprzez hanawald » 22 sty 2013, o 14:56

scyzormks napisał(a):hannawald pierwsze słysze by nie mozna było 2 razy grzac siwc w dislach.
ja wiem ze nie mozna przekrecic raz nagrzac swiece wyłoczyc kluczyk i jeszcze raz i dopiero uruchomic silnik.to podobno nic nie daje a szkodzi.jak znajde to na internecie to puszcze na forum.akolega tak zrobił przynajmniej tak napisał
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez marcinkazimierz » 22 sty 2013, o 16:19

kolego ja wymienilem roczny filtr bo byl zapchany 2 sprawa swiece mozliwe ze sa spalone .pamietaj o zalaniu nowego filtra paliwem
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez buri2604 » 22 sty 2013, o 16:39

Według mnie to filtr paliwa jeszcze jako tako nie jest zapchany, bo jeśli go już odpali i chodzi tak jak powinien, to filtr musi być ok.
Co do świec, to weź sobie sprawdz na zimnym silniku, jeśli go odpalisz a będzie kopcił jak głupi, trzesł sie i zauważysz nie równą prace silnika, a na cieplym silniku pali od strzała i wszystko w porządku to masz świece raczej zrypane.
Możesz je sobie sprawdzić na 2 sposoby.
1
Sciągaj po kolei fajki i sprawdzisz czy jest róznica. jeśli tak to dana jest dobra, jeśli nie to już do wymiany
2
Wykręć je i tylko po włączeniu zapłonu świece powinny być czerone, ze papierosa byś odpalił od nich. Jeśli tak nie będzie to świeca sie przepaliła. Jest to częste zdarzenie.

[ Dodano: 2013-01-22, 15:41 ]
Albo może też i być, że paliwo ci sie cofa do zbiornika, i dopiero jak dasz plaka to wytworzy takie ciśnienie, że pociągnie paliwo. Mozliwe że zapowietrza sie układ paliwowy.

[ Dodano: 2013-01-22, 15:43 ]
posłuchaj też dobrze, czy pompa paliwowa w zbiorniku ci pompuje paliwo.
Sciągnij sedzenie, niech ktoś przekręci zapłon tylko a ty chłuchaj czy burczy, bo może masa gdzieś sie zrypała tylko, albo coś w tym stylu. Może bezpiecznik.
buri2604
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 22:41
Lokalizacja: Kwidzyn

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości