Problem z odpalaniem POMOCY !!!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez Marek1986 » 22 sty 2013, o 17:19

Sprawdziłem napięcie na świecy. Po przekręceniu kluczyka i zgaśnięcia kntrolki od świecy cały czas podaje 12v. A powinno odcinać. Czyli świece mogą być już spalone ? a jak myślicie mam sprawdzić w bezpiecznikach przekaźnik od świec ?
Marek1986
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 01:17
Lokalizacja: Kościan

 

Postprzez buri2604 » 22 sty 2013, o 17:31

według mnie to nie kąbinuj, bo coś nadłamierz, alo popsujesz, jest zimno i ręce masz sztywne, bo tego wszystko teraz jest zmarźniete. Sprawdz najpierw świece tak jak mowiłem, potem ta pompke
Prawdopodobieńswo spalenia sie świec, do przekaźnika jest 1/100
to sosprawdzaj najpierw i wyklucz najpierw najprostrze
buri2604
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 22:41
Lokalizacja: Kwidzyn

Postprzez tomi » 22 sty 2013, o 19:35

hanawald napisał(a):po pierwsze nie podgrzewa sie dwa razy swiec pod żąd ..bo je spalisz .jak już je nie spaliłes
Przez wiele lat tak robiłem Grzałem świece w zimie więcej niż raz i nigdy świecom nic się nie stało. A wielokrotne podgrzewanie świec pomagało w odpalaniu.

Marek1986, jak w kupionym aucie nigdy tego jeszcze nie robiłeś to wymień filtr paliwa, sprawdź i ewentualnie wymień świece żarowe.
Jak to nie pomoże to kombinuj dalej.

Sprawdź też czy akumulator jest taki jak powinien być w tym aucie. Pojemność i prąd rozruchowy. Jak jest coś nie tak z akumulatorem to przy rozruchu wyzeruje ci zegary.

buri2604, Marek1986 ma diesla, tam nie ma pompy paliwowej

Marek1986 napisał(a):Po przekręceniu kluczyka i zgaśnięcia kntrolki od świecy cały czas podaje 12v. A powinno odcinać.
Nie powinno. Przez jakiś czas świece będą jeszcze podgrzewane. Nawet gdy silnik już odpali.
tomi
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 kwi 2008, o 22:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez K@mil » 22 sty 2013, o 19:44

Pierwsze co podlacz golfa pod vaga i sprawdz bledy :) Drugie co to sprawdz przekaźnik od świec :) jak ogarniasz vaga to da rade tez tam sprawdzić swiece tzn jak sie zachowują :)

Pozdro
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości