Golf 3 Demontaż turbiny AAZ garrett t2

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Golf 3 Demontaż turbiny AAZ garrett t2

Postprzez mackoz » 18 cze 2012, o 18:47

Witam, Dzisiaj chciałem zabrać się za demontaż turbiny w moim golfie 3 silnik 1.9TD AAZ. Obejrzalem turbine (garrett t2) dookoła i nie wiem zupelnie jak ją zdemontować. sama turbina przymocowana jest na 4 sruby do kolektora wydechowego ale nie idzie ich odkrecić, tzn dwie które sa niżej można odkrecic ale do pozostalych 2 dostęp jest wręcz niemożliwy. Chciałem sciagnac turbo razem z kolektorem wydechowym ale zeby go odkrecic musialbym zdemontowac najpierw kolektor ssacy tyle ze dostep do srub od kolektora ssacego tez jest cholernie utrudniony, do 4 zewnetrznych srub jest dojscie ale do pozostalych 2ch nie ma jak sie dostac. Może ktoś wyjmował takie turbo w tym silniku i podzieli sie doswiadczeniem :P ?
mackoz
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 cze 2012, o 18:43
Lokalizacja: Toruń

Golf 3 Demontaż turbiny AAZ garrett t2

 

Postprzez kostek678 » 19 cze 2012, o 14:24

Nooo kolego dobrze trafiłeś ;-) ja ostatnio miałem ten sam problem ale się udało tez robiłem to 1 raz a wiec ,... najpierw kolektor ssący ściągamy ten co jest na górze
imbus .... (dokładnie palcem sprawdź bo jest 6 śrubek ) ciężko się dostać ale jak paluchem wymacasz włożysz imbus to idzie gładko mi to zajęło ładne 2 dni ... jak odkręcisz to czas na wydechowy tu nie ma pośpiechu zapuść te śrubki WD 40 albo beną ja polałem beną moja rada jeżeli śrubka od wydechowego idzie ciężko nie kręć na chama pokręć trochę zajmij się inna i tak na zmianę żebyś nie przegrzał jej bo się ukręci u mnie sie udało nie urwać :super: Pisz co i jak to ci podpowiem :-)

[ Dodano: 2012-06-19, 13:27 ]
AA a to mój pościk co do turbo ;] są tam rady od użytkowników ;]
http://www.golf3.pl/topics10/zmiana-tur ... t45554.htm
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości