Zmiana turbo kkk14

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Zmiana turbo kkk14

Postprzez kostek678 » 3 cze 2012, o 21:00

Witam Kupiłem turbinę kkk14 bo moja kkk 03 już ma spore luzy i olej puszcza dzisiaj walczyłem w garażu do upadłego i z żadnej strony nie mogę podejść ktoś mi polecił z kanału ale tam nie ma miejsca zeby cokolwiek zrobić ,, planuje ściągnąć kolektor ssący i potem wydechowy .. tylko boje się urwać czegoś .. co byście mi polecili ? ma ktoś jakieś fotki co i jak ? czy kupić uszczelkę i przy okazji uszczelniacze i głowice ściągać?
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Zmiana turbo kkk14

 

Postprzez k0la » 3 cze 2012, o 23:33

Żadnej głowicy nie ściągaj, ściągnij kolektor ssący, odkręć kolektor wydechowy wraz z turbiną no i powrót oleju oraz przewód olejowy.
Co do uszczelek to po ściągnięciu proponuje kupić nowe dobrej jakościowo firmy i pouszczelniać jak nalezy
Avatar użytkownika
k0la
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wolfsburg

Postprzez kostek678 » 3 cze 2012, o 23:48

no tak ale nie wiem jaka sytuacja jest z śrubami mocującymi kolektor lubią się urywać
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez MTi » 4 cze 2012, o 23:27

mam podobne pytanie ale.. chodzi mi juz o sam montaż turbo.. czytałem ze trzeba je zalać olejem.. jest to konieczne? nie powinna turbinka sama zassać oleju?
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez Matiuas » 5 cze 2012, o 00:00

mam podobne pytanie ale.. chodzi mi juz o sam montaż turbo.. czytałem ze trzeba je zalać olejem.. jest to konieczne? nie powinna turbinka sama zassać oleju?

Trzeba zalać aby na początku wirnik na sucho nie chodził.

[ Dodano: 2012-06-04, 23:02 ]
kostek678 napisał(a):no tak ale nie wiem jaka sytuacja jest z śrubami mocującymi kolektor lubią się urywać

Dużo WD, zarezerwuje sobie cały dzień na psikanie i nic się nie urwie. Ważne abyś miał duży wybór konkretnych kluczy, wtedy jest łatwiej ;-)
Matiuas
Badacz tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 17 sty 2009, o 00:29
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez kostek678 » 5 cze 2012, o 00:39

No panowie nic się nie urwało na dodatek pomalowałem sobie kolektor ssący podkładem żeby ładnie wyglądał miałem spoczątku problemy z dojściem ale udało się uszczelki kupiłem lepszej jakości ... dobrze ze kolega poruszył temat oleju w turbo bo zapewne bym coś zatarł właśnie wracam z garażu i nie przykręciłem na dole spływu wiec jutro napełnię turbo ... jak zapytałem mechanika o koszt takiej wymiany rzucił 150zł wiec zaoszczędziłem ;-) :cwaniak: jak ktoś ma pytania pisać mogę doradzić co i jak :lol:

[ Dodano: 2012-06-05, 06:00 ]
.... zapomniałem zapytać jak zalać turbo olejem ? :wstyd: :lol: użyć strzykawki ?
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości