Golf 1.9 TDI 1Z stukanie po dodaniu gazu

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez roddi15 » 23 mar 2014, o 20:27

moim zdaniem to jest kurde zwykly TD i tyle ! mechanik jakis chyba miecio ze wsi hahah kit wciska
TDI 1Z nie mozesz sobie od tak zalozyc pompe od TD i to bedzie dzialalo ! inne turbo, inny dolot bo jeszcze jest IC !
ale mniejsza o to, silniki TD charakteryzuja sie o wiele gorsza praca niz 1Z (glosniej pracuja ze wzgledu na pompe)
mowiles ze zmieniles rozrzad a jest zasada ze po wymianie rozrzadu trzeba ustawic kat wtrysku (ustawic pompe pod odpowiednim katem poniewaz bo zmienia sie napiecie paska rozrzadu)
czy bylo to ustawienia po wymianie rozrzadu ?
Avatar użytkownika
roddi15
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 14:27
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez brewka13 » 23 mar 2014, o 20:33

roddi15 napisał(a):moim zdaniem to jest kurde zwykly TD i tyle ! mechanik jakis chyba miecio ze wsi hahah kit wciska
TDI 1Z nie mozesz sobie od tak zalozyc pompe od TD i to bedzie dzialalo ! inne turbo, inny dolot bo jeszcze jest IC !
ale mniejsza o to, silniki TD charakteryzuja sie o wiele gorsza praca niz 1Z (glosniej pracuja ze wzgledu na pompe)
mowiles ze zmieniles rozrzad a jest zasada ze po wymianie rozrzadu trzeba ustawic kat wtrysku (ustawic pompe pod odpowiednim katem poniewaz bo zmienia sie napiecie paska rozrzadu)
czy bylo to ustawienia po wymianie rozrzadu ?


tak było to robione.
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Postprzez roddi15 » 23 mar 2014, o 20:40

a koledze palio mowiles ze nie bylo robione ! bo ja pytam o to samo co kolega wyzej !

czekaj jeszcze raz to poslucham dokladnie moze cos mi wpadnie jeszcze do glowy

pozdro


przesluchalem to kilkanascie razy i powiem ci szczerze jak dla mnie to normalne zurzycie silnika tlowki,panewki, popychacze wszystko z czasem chodzi coraz glosniej a jeszcze pisales ze silnik lezal gdzies dlugo zanim go zamontowales ! to wiesz moze ktos nie zrobic plukanki albo leciales bez zmiany oleju (na tym starym to mogla byc lipa) trudno powiedziec

ja bym ci radzil tak ! wez kup plukanke do silnikow Liqui Moly i zmien na jakis dobry olej i zobacz czy cos sie zmieni po przejechaniu 1000km , to jest maly koszt a moze pomoc
olej do niego to bym proponowal Castrol Magnatec 10w40 u mnie silnik na nim pracowal super albo Liqui Moly MOS2 10w40 z dodatkiem siarczku mobidyleniu !
jezeli to nie pomoze to moze byc juz koncowka silnika :D

mam nadzieje ze to pomorze
pozdro
Avatar użytkownika
roddi15
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 14:27
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez brewka13 » 23 mar 2014, o 20:56

roddi15 napisał(a):a koledze palio mowiles ze nie bylo robione ! bo ja pytam o to samo co kolega wyzej !

czekaj jeszcze raz to poslucham dokladnie moze cos mi wpadnie jeszcze do glowy

pozdro


przesluchalem to kilkanascie razy i powiem ci szczerze jak dla mnie to normalne zurzycie silnika tlowki,panewki, popychacze wszystko z czasem chodzi coraz glosniej a jeszcze pisales ze silnik lezal gdzies dlugo zanim go zamontowales ! to wiesz moze ktos nie zrobic plukanki albo leciales bez zmiany oleju (na tym starym to mogla byc lipa) trudno powiedziec

ja bym ci radzil tak ! wez kup plukanke do silnikow Liqui Moly i zmien na jakis dobry olej i zobacz czy cos sie zmieni po przejechaniu 1000km , to jest maly koszt a moze pomoc
olej do niego to bym proponowal Castrol Magnatec 10w40 u mnie silnik na nim pracowal super albo Liqui Moly MOS2 10w40 z dodatkiem siarczku mobidyleniu !
jezeli to nie pomoze to moze byc juz koncowka silnika :D

mam nadzieje ze to pomorze
pozdro


Olej wymieniałem 3 dni temu na Castrol GTX 10w40 a jak silnik był montowany w październiku to nie był wymieniany olej, mam dziadka który mi wlał do niego gówniany olej K2 15w40 ;/ bo stwierdził że było za mało ;/
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Postprzez roddi15 » 23 mar 2014, o 21:13

oooo no to nie ma sie co dziwic ! silnik stal olej sie rozlozyc a potem wystarczy go odpalic i sie przejechac aby cos tam w silniku sie zesralo !

ZROB PLUKANKE czasami to robi cuda,
jezeli silnik stal to plukanka to podstawa (osady ze starego oleju mogly sie gdzies zablokowac a plukanka moze to udroznic) szkoda ze nie bylo to zrobione :-/
a jezeli z silnika sie nie leje jeszcze to lej polsyntetyk i wtedy zobaczymy czy sie poprawi!

http://www.liqui-moly.pl/component/virt ... l?Itemid=0

albo ten olej
http://www.liqui-moly.pl/component/virt ... l?Itemid=0

albo ten
http://www.liqui-moly.pl/component/virt ... l?Itemid=0

mineralny lej jak masz jakies wycieki a jezeli teraz nie masz wyciekow ( miska, dekiel itp)
to lej polsyntetyk !

uwiesz mi nie jeden silnik juz uratowalem dzieki tej plukance i tym olejom

Liqui Moly the best :D

pozdro
Avatar użytkownika
roddi15
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 14:27
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez palio » 23 mar 2014, o 21:18

Do silników turbodoładowanych nie lejemy oleju 15W40. Szkoda turbiny.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez roddi15 » 23 mar 2014, o 21:21

palio jak sie z silnika leje to nie ma innego wyjscia :D ja proponuje mu 10w40 ten Liqui Moly i plukanka ! zobaczysz ze pomorze

daj znac jak to zrobisz :->
pozdro
Avatar użytkownika
roddi15
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 14:27
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez brewka13 » 23 mar 2014, o 21:40

roddi15 napisał(a):oooo no to nie ma sie co dziwic ! silnik stal olej sie rozlozyc a potem wystarczy go odpalic i sie przejechac aby cos tam w silniku sie zesralo !

ZROB PLUKANKE czasami to robi cuda,
jezeli silnik stal to plukanka to podstawa (osady ze starego oleju mogly sie gdzies zablokowac a plukanka moze to udroznic) szkoda ze nie bylo to zrobione :-/
a jezeli z silnika sie nie leje jeszcze to lej polsyntetyk i wtedy zobaczymy czy sie poprawi!

http://www.liqui-moly.pl/component/virt ... l?Itemid=0

albo ten olej
http://www.liqui-moly.pl/component/virt ... l?Itemid=0

albo ten
http://www.liqui-moly.pl/component/virt ... l?Itemid=0

mineralny lej jak masz jakies wycieki a jezeli teraz nie masz wyciekow ( miska, dekiel itp)
to lej polsyntetyk !

uwiesz mi nie jeden silnik juz uratowalem dzieki tej plukance i tym olejom

Liqui Moly the best :D

pozdro


no teraz mam wlany olej półsyntetyczny. bo wycieków żadnych nie mam, silniczek jest suchy. :)
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Postprzez roddi15 » 23 mar 2014, o 21:44

co z tego ze masz wlany jak plukanki nie robiles ! w silniku masz sam syf jak silnik stal i pracowal na oleju ktory stal kilka lat !

musisz niestety zrobic plukanke i dopiero zalac nowy olej
takie moje zdanie, to powinno pomoc

pozdro
Avatar użytkownika
roddi15
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 paź 2011, o 14:27
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez brewka13 » 23 mar 2014, o 21:46

roddi15 napisał(a):co z tego ze masz wlany jak plukanki nie robiles ! w silniku masz sam syf jak silnik stal i pracowal na oleju ktory stal kilka lat !

musisz niestety zrobic plukanke i dopiero zalac nowy olej
takie moje zdanie, to powinno pomoc

pozdro


okej wielkie dzięki kolego za pomoc.:)
jeszcze jedno pytanko co ile się olej wymienia ? bo ja w tych sprawach jestem ciemny. ;/
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Postprzez palio » 23 mar 2014, o 21:49

Co 10 000 km.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez brewka13 » 23 mar 2014, o 21:51

palio napisał(a):Co 10 000 km.


okej dzięki wielkie za pomoc :)
brewka13
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 11:02
Lokalizacja: Tczew

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości