Dziwna praca silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez slawek5t » 18 sie 2012, o 11:37

Kolega ci opisał o co chodzi z tym dymieniem.
Jesli chcesz poczytac co taka usterka może narobić to poczytaj forum na temat koła pasowego w silniku AAZ.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

 

Postprzez szuler » 18 sie 2012, o 11:58

Ok dzięki , byłem u paru mechaników lecz bez otwierania maski wszyscy wysyłają mnie za Wałbrzych ponieważ nie ogarniają silników diesla...Mam jechać do Słotwina koło Świdnicy.Mówiłem o tym kole pasowym jak mi pisaliście lecz nikt nie podniósł nawet maski..
szuler
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 maja 2012, o 17:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez slawek5t » 18 sie 2012, o 12:10

Haha jak oni nie ogarniają prostego starego diesla sprzed 15 lat no to wielki ŻAL.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez szuler » 18 sie 2012, o 12:34

No śmiech na sali miasto ponad 100 tys. mieszkańców które też nie jest małe a nikt nie ogarnia diesla.. Ale mam namiary na pewnego mechanika który ogarnia podobno diesle podjadę do niego zobaczymy. A mam pytanie czy jak zmniejszyłbym dawkę ropy mogło by coś to pomóc ? może się cała nie wypala i się dławi, bo mam zwiększona dawkę.
Golfa mi bardzo by było szkoda jakbym miał go sprzedać więc wole go ratować. jak będzie źle trza będzie wstawić nowy silnik.. szkoda że diesla na benzynę trudno zmienić.Wolałbym diesla ale w tym mieście jak mam takich mechaników jednak lepiej na benzynie śmigać...
:cry:
szuler
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 maja 2012, o 17:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez blabson » 18 sie 2012, o 13:49

w byłym AAZ miałem to samo,po zwaleniu rozrządu i koła :-o nakole zero klina a gniazdo na wale tak bylo wygwizdane że ratowało mnie tylko jego wymiana,na twoim miejscu poszukałbym wał od TDI i poskładałbym to jak należy i miał spokój,jakbyś szukał kogoś kto to ogarnie to daj znać PW
blabson
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez witboy » 19 sie 2012, o 00:15

sluchaj ja tez myslalem ze moze pojezdze ze moze to co innego po 3 tyg od zakupu auta dowiedzialem sie czemu wlasciel go sprzedal... klin byl tak sciety ze w koncu rozrzad rozwalilo i 2 silnik wymienilem

sory masz aaz nie mysl sobie ze to cos innego ze to drobnostka sory rozwali ci silnik bedziesz szukal 2

mnie zabawa wyniosla 1500 i to tylko dlatego ze kolega silnik mi przekladal za grosze i czesci zalatwil za grosze jakies uszczelniacze itd
a okazalo sie ze i ten nowy silnik ma gibajace sie kolo... wiec im szybciej pojechalem do zwyklego zakladu nie od diesli tylko zwykly co robi wieksze przeglady itd co maja frez do czola walu... ile mu to zajelo z godzinke czy 2 wraz z wymiana hamulcy z przodu pelen rozrzad frezowanie nowe kolo na wale, uszczelniacz, zreszta odrazu po zwaleniu starego kola na wale 1 sprawa mechanika to bylo frezowanie aby nawet zwykly czop zabielic aby przylgnia byla idealna a nie ze jakis magik od diesla...
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez szuler » 26 sie 2012, o 09:37

Witam koledzy ponownie!
Auto było u mechanika. tak jak mówiliście robił się ten klin i rozrząd się przesuwał.Od razu sprawdził czy głowica cała itp. Wsio jest ok. Jedna rolka od rozrządu też kijowa była czy nawet 2 wsio wymienione. Lecz wydaje mi się że sprzęgło inaczej łapie , wczoraj mi zgasł 2 razy jak pod ostra górkę podjeżdżałem :wstyd: :wstyd:
szuler
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 maja 2012, o 17:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości