drgania podczas gaszenia

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez cineek25 » 10 lis 2013, o 20:37

to po kiego wała ten dwumas?
cineek25
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 08:16
Lokalizacja: Siedlce

 

Postprzez palio » 10 lis 2013, o 20:43

cineek25 napisał(a):to po kiego wała ten dwumas?


Do poprawy komfortu jazdy poprzez skuteczniejszą filtrację drgań w układzie przeniesienia napędu.
Dwumasowe koła zamachowe pozwalają na wykorzystanie o wiele mniejszych prędkości obrotowych, szczególnie na wysokich biegach. Cieszy to zwłaszcza kierowców hołdujących idei EcoDriving’u, ale trzeba pamiętać, że dążenie do jak największej oszczędności paliwa ma również drugą, mniej pozytywną stronę - nadmiernie obciąża elementy silnika, a także układ przeniesienia napędu.

Polecam lekturę
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-por ... umasowego/

Miłego czytania ;-) .
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k4sz40ne » 11 lis 2013, o 13:59

Już nie chce nowego tematu zakładać dlatego napisze w tym..
Wie ktoś może ? ile mniej więcej może kosztować wymiana tej tylnej poduszki ?
Bo nie wiem czy nie wybrać się z tym do ASO..
Avatar użytkownika
k4sz40ne
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 1 lip 2012, o 11:32
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez palio » 11 lis 2013, o 14:48

k4sz40ne, a nie ma mechaników w Twojej okolicy? Ja do ASO bym nie jechał.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k4sz40ne » 11 lis 2013, o 17:06

Wiesz co są mechanicy, ale oni by najlepiej wymieniali ta przednia.. Jak im mówię o tej tylnej poduszce do wymiany to tak nie chętnie chcą brać się za nią.. Więc nie wiem czy ona jest po prostu kłopotliwa wymianie czy po prostu za małe pieniądze żeby "ręce brudzić".. :kwasny:
Avatar użytkownika
k4sz40ne
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 1 lip 2012, o 11:32
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez cineek25 » 11 lis 2013, o 18:30

palio45 napisał(a):Nie wiem co poszło do mechanika niech sprawdzi. Z tego co wiem to jak na wolnych telepie budą w tych autach to dwumas się odzywa. Zapewne od nowości nie wymieniany i przyszedł na niego czas. Miejmy nadzieję, że to nie jego wina tylko poduszek ;-) .

Jak nie chcesz pchać się w koszty to dwumas wymienia się na jednomasowe koło zamachowe i po sprawie. Wtedy jest dożywocie i koszty mniejsze.


Rezygnację z zastosowania sztywnych kół zamachowych można przedstawić po krótce faktem, iż na przestrzeni kilkunastu lat, moment obrotowy generowany przez współczesne silniki wzrósł około dziesięć razy, a zwykłe koło zamachowe po prostu nie wytrzyma takiego momentu.

Czyli z jakiegos powodu siedzi takie a nie inne koło zamachowe, to czy to dobra rada zeby wstawiac jednomasowe?[/quote]
cineek25
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 08:16
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez palio » 11 lis 2013, o 18:42

cineek25, to powiedz mi dlaczego coraz więcej osób, które mają dwumasę wymienia ją na zwykłe koło jednomasowe?
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez trollu » 11 lis 2013, o 18:52

że jednomas nie wytrzymuje momentu? bzdet

dwómas to wygoda, kultura pracy i mniejsze naprężenia w napędzie jeżeli jest sprawny. to że jest skomplikowany w porównaniu do jednomasu kończy się tym że się psuje i tyle. jednomas się nie psuje ale po zmianie z 2 na 1 mas silnik będzie bardziej wibrował. na 1 masy zmieniają głównie w zaturbainych silnikach bo 2mas po prostu będzie stękał i szybko padnie. poza tym każdy klekot na 4 garach telepie budą :hyhy:
jak auto na codzień to wrzuciłbym nowy dwómas i tyle, drogi ale będzie spokój
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez GrzesTM » 13 lis 2013, o 22:23

witam, dorzuce sie do tematu.
Czy znacie jakies pewniki poduszek do gofra ale miekkie? wiem ze nie uzyskam takiego efektu jak w MB201/124 ze wzgledu na zblokowany i poprzeczny uklad napedowy (ale czy napewno?) chodz u mnie w miescie jest magik od MB ktory adaptuje do audikow i passatow b5 poduszki z merca (jezdzilem takim przerobionym) matko, jaka roznica, jaki komfort.
a czy do goferka? wymienialem od skrzyni, febi, twarda jak cholender i jeszcze zabek blokujacy lape byl zbyt niski. (nie mieli innych na stanie a potrzebowalem na juz)
GrzesTM
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 11:01
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Paweu » 13 lis 2013, o 23:40

GrzesTM napisał(a):Czy znacie jakies pewniki poduszek do gofra ale miekkie?


Lemforder , Swag. Inne to niestety nic nie wart szit.

GrzesTM napisał(a):chodz u mnie w miescie jest magik od MB ktory adaptuje do audikow i passatow b5 poduszki z merca (jezdzilem takim przerobionym) matko, jaka roznica, jaki komfort.
a czy do goferka?


Najprostszym będzie udanie się do tegoż 'magika' i zapytanie go czy dało by się tak w golfie.

GrzesTM napisał(a):wymienialem od skrzyni, febi, twarda jak cholender i jeszcze zabek blokujacy lape byl zbyt niski. (nie mieli innych na stanie a potrzebowalem na juz)


pozostaje nadzieja że nowa poduszka się ułoży i będzie lepiej. Ew. używki ze szrotów. Innych opcji nie widzę.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez GrzesTM » 14 lis 2013, o 00:51

Ulozyc juz dawno sie powinna, od 4 miesiecy juz jest,
A odmosnie przerobki, poduszki w pasku sa.zupelnie inne, podobne do merca, nie jest tak trudno to zrobic, w sumie zadna filozofia, w golfie one wchodza w kubeczek i skrecane po bokach, bym musiam kubeczek wyciac, do tego wiercic w sankach na wylot, zeby od dolu zalapac poduszke.
Btw czy jak poszarpiecie reka.silnik to rusza sie lekko? Buja jak w mercu? Szwagier zawsze sie smieje ze mam na sztywno do budy skrecone :) (ale przynajmniej moj kletot objezdza jego 95km na lukasie)
GrzesTM
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 11:01
Lokalizacja: Tczew

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości