chodzi o obroty podczas przyspieszania na wyzszych biegach

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez Macros » 13 mar 2008, o 22:21

Witam Panowie.
Otóż mam też podobny problem, tyle że autko zgasło podczas jazdy, golfik rozkręcił sie do 4000 obr i przez chwile po zmianie biegu trzymał na 1500 i zgasł. Od tej pory nie zapala. Rozrusznik kręci i tyle. Mechanik stwierdził że to nastawnik, bo odpalił go, gdy "ręcznie" ustawił nastawnik (na otwartym). Przekładał rownież nastawnik z innego TDI i pali...
Teraz kwestia tego typu. Czy można kupić sam nastawnik? Ciężko zdobyć... Ewentualnie regenerować go, czyścić, czy razem z pompą używką kupić? Nowa pompa nie wchodzi w grę! Uzywke pompę można już za ok 800zł kupić natomiast ile za sam nastawnik? Słyszałem ze za używany, z bitego auta ok 600 zł. Zbrodnia!

Co poradzicie, by jeszcze pojeździć bezproblemowo co najmniej 200 000 km.

Słyszałem ze padają nastawniki od złej jakości paliwa... no to gdzie tankować, na księżycu? skoro na renomowanych stacjach świństwo leja???
Macros :)
Golf III 1.9 TDI 90KM '94r
Avatar użytkownika
Macros
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 21:09
Lokalizacja: Żywiec (okolice)

 

Postprzez Groch367 » 14 mar 2008, o 12:40

WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez Macros » 14 mar 2008, o 16:46

Dzieki Groch367.

Zalezalo mi na czasie wiec oddalem do czyszczenia... Przy okazji inne drobiazgi jak plyny, filtry. Zobacze jekie beda efekty. Mam nadzieje ze zadowalajace :)
Dzieki za pomocne linki !

Pozdrawiam.
Macros :)
Golf III 1.9 TDI 90KM '94r
Avatar użytkownika
Macros
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 21:09
Lokalizacja: Żywiec (okolice)

Postprzez jackdaniels » 19 mar 2008, o 16:57

Piszecie cos koledzy, ze trzeba odlaczyc czujnik obrotomierza i wtedy niby jak chodzi wszystko ok to nastawnik do czyszczenia. Prosilbym o zdjecie i wzkazanie tego czujnika bo niestety rozne juz odlaczalem, ale na ten wlasciwy nie moge trafic :-) Z gory dzieki!!
VW GOLF III GT SPECIAL 1.9 TDI (90 KM) ROK PROD. 1994
jackdaniels
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 gru 2007, o 16:30
Lokalizacja: Lidzbark, Olsztyn

Postprzez Groch367 » 21 mar 2008, o 11:51

znajduje sie on na skrzyni od strony wewnetrznej auta mala kostka widać ją tylko trzeba sie dobrze przyjżeć i mieć troche sprytne palce zeby tam siegnąć
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości