przebieg 300 000 tys.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez marcinkoz2910 » 4 lut 2009, o 19:10

kruchy_ napisał(a):nie majac odpowiedniego zaplecza technicznego
o to bym się nie martwił :]

BORYSKA napisał(a):Natomiast przebieg total jest przechowywany w pamięci nieulotnej która ma ograniczoną pojemność - może ona pomieścić jedynie liczby z zakresu 0-600000 (przynajmniej teoretycznie do takiej wartości). Zatem jeżeli samochód przejedzie ponad 600000 to procesor już nie ma fizycznej możliwości zapisania tej wartości. Natomiast Trip może być okresowo kasowany i nawet po przejechaniu 600000 procesor może dalej zliczać tą wartość bo ma gdzie ją zapisać
czyli coś jak pamięć eprom ma ograniczoną liczbę zapisów aha czyli wszystko jasne
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

 

Postprzez MarcinKowalczuk » 4 lut 2009, o 19:24

A to mi się wydaje dziwne bo nie da sie sprawdzić autentyczności przebiegu samochodu ale skoro licznik ma pamiec tak jak piszesz to powinien byc sposób na odczytanie jej a co za tym idzie sprawdzenie przebiegu autka. Pozdrawiam
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez BORYSKA » 4 lut 2009, o 21:00

MarcinKowalczuk, najprostszym sposobem na odczytanie tej pamięci jest... spojrzenie na licznik!!! To co masz wyświetlone na zegarze jest dokładnym przebiegiem samochodu i nie ma tu mowy o jakichkolwiek oszustwach. No, chyba że ktoś cofnie licznik. Przebieg samochodu (stan tej nieulotnej pamięci) można zmieniać za pomocą niezbyt skomplikowanych przyrządów elektronicznych.

marcinkoz2910 napisał(a):czyli coś jak pamięć eprom ma ograniczoną liczbę zapisów aha czyli wszystko jasne


Nie do końca, bo ta pamięć ma nieograniczoną liczbę zapisów. Problem w tym że licznik nie może pomieścić we własnej pamięci liczby większej od 600000. Dlatego po przejechaniu tego dystansu licznik przestaje zliczać-po prostu więcej się w jego pamięci nie zmieści

Chyba jedynym sposobem na reanimację takiego licznika jest jego cofnięcie
Dowolne urządzenie, uszkodzone w dowolny sposób (z wyjątkiem całkowitego zniszczenia),będzie doskonale działało w obecności wykwalifikowanego personelu naprawczego. :-)
Avatar użytkownika
BORYSKA
Badacz tematu
 
Posty: 235
Dołączył(a): 26 lis 2008, o 18:04
Lokalizacja: Okolice Krakowa... KPR

Postprzez marcinkoz2910 » 4 lut 2009, o 21:06

BORYSKA napisał(a):Dlatego po przejechaniu tego dystansu licznik przestaje zliczać-po prostu więcej się w jego pamięci nie zmieści
Jeśli to co piszesz jest prawdą to ta pamięć co tam jest ma ograniczone komórki pamięci i jest w stanie pomieścić tylko tyle informacji co potrzebne jest do przechowania cyfry 600 000, czyli wylutować tylko pamięć i do programatora i wyczyścić bo coś tak czuję że tam będzie kostka 24LC16, 24C04, 24C08 lub coś podobnego... czyli musze nakręcić tych 600 i sprawdzić
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez KristoF » 4 lut 2009, o 23:39

marcinkoz2910, tak myśle że wystarczy zaminić kostke pamięci na większą poprostu.Jak rozbierałem licznik to widziałem tam małą kostke chyba 24LCxx ale nie jestem pewien.Jak bede sie bawił z podświetleniem to zerknę ;-)
Był Golf3- największy błąd mojego życia...
a teraz...
Elegancja, komfort , nienaganna jakość i aksamitnie pracujący silnik Millera ;]
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kruchy_ » 5 lut 2009, o 00:14

wydaje mi sie ze to nie jest takie proste, a licznik nie miesci 600000 pozycji tylko 300000 i ten niesz czesny total jest znakiem czy pamiec sie resetowala czy nie... bo mysle ze tak zostal napisany program... sporo pier**lenia byloby zeby przerobic licznik...

zwykle zaprogramowanie np. diody w asemblerze zeby sobie mrugala to kilkanascie linijek... potem jakies kompilacje i takie tam... a trzeba wziac pod uwage ze ukryte funkcje licznika, inspekcje, funkcje diagnostyczne... to tez musi byc gdzies zapisane... a im wieksza pamiec tym wieksze koszta... nalezy wziac pod uwage ze niemcy robia samochody na 10 lat (przynajmniej gdzies o tym czytalem) po prostu 600 tys. km to orientacyjny 10-letni przebieg

najprostsze wyjscie to znalezienie dijscia do programatora i wyzerowanie licznika jesli ktos sie przywiazal do zegarow ;-)

przepraszam za te wielokropki :-D lubie je
Avatar użytkownika
kruchy_
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 23:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez marcinkoz2910 » 5 lut 2009, o 11:25

krissmysticblau napisał(a):tak myśle że wystarczy zaminić kostke pamięci na większą poprostu.
nie wiem czy to coś zmieni ale raczej nie bo to jest na procku cały luicznik i z taką pamięcią działa a nie inną

kruchy_, to co piszesz to teoria ale nie poświadczysz czy tak jest naprawdę w liczniku bo wiele dziwactw jest w golf3

[ Dodano: 2009-02-05, 10:26 ]
krissmysticblau napisał(a):24LCxx
skoro tak to to coś czuje że bedę miał wsad za nie długo do pamięci :cwaniak: hehe
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Ostatni » 5 lut 2009, o 13:14

hehe jakiś czas temu byłem na giełdzie i z ciekawości podszedłem do jednego golfa ... auto było w stanie delikatnie mówiąc opłakanym, a sprzedający nie potrafił wytłumaczyć przebiegu ok 80 tys ... heh teraz wiem, że miał 380 tys :mrgreen: ...
Ostatni
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 12:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez BORYSKA » 5 lut 2009, o 17:04

krissmysticblau napisał(a):tak myśle że wystarczy zaminić kostke pamięci na większą poprostu.Jak rozbierałem licznik to widziałem tam małą kostke chyba 24LCxx


Sprawdzałem przed chwilą- ta kostka nie jest z rodziny popularnych pamięci np.24C...
Trudno mi naprawdę powiedzieć co to jest ale podejrzewam że nie jest to pamięć... To chyba byłoby zbyt proste dla potencjalnych oszustów- wystarczyłoby tylko wymienić tą kosteczkę i mamy Golfera nie z przebiegiem np 230 000 tylko 130 000. Oczywiście po uprzednim zapisaniu odpowiednich wartości w pamięci. Jeżeli ktoś jest elektronikiem to chyba czai o co chodzi. Wg. mnie pamięć licznika jest zintegrowana z procesorkiem licznika i nie ma możliwości jej wymiany
Dowolne urządzenie, uszkodzone w dowolny sposób (z wyjątkiem całkowitego zniszczenia),będzie doskonale działało w obecności wykwalifikowanego personelu naprawczego. :-)
Avatar użytkownika
BORYSKA
Badacz tematu
 
Posty: 235
Dołączył(a): 26 lis 2008, o 18:04
Lokalizacja: Okolice Krakowa... KPR

Postprzez marcinkoz2910 » 5 lut 2009, o 19:00

BORYSKA napisał(a):Wg. mnie pamięć licznika jest zintegrowana z procesorkiem licznika i nie ma możliwości jej wymiany
jeśli pamięć jest w procku to podobnie jak w radiach z prockiem Motoroli da się usunąć kod nic trudnego ;]

BORYSKA napisał(a):To chyba byłoby zbyt proste dla potencjalnych oszustów- wystarczyłoby tylko wymienić tą kosteczkę i mamy Golfera nie z przebiegiem np 230 000 tylko 130 000.
:] :hyhy: nie prawda hehe
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez BORYSKA » 5 lut 2009, o 21:49

marcinkoz2910, tylko nie chodzi tutaj o usuwanie jakiegoś kodu tylko o ewentualne zwiększenie pamięci licznika. Z resztą... Chyba nie ma po co za bardzo roztrząsać tego tematu. Nie prościej kupić na szrocie licznik pasujący do naszej furki i wstawienie go na miejsce tego "przekręconego"?
Dowolne urządzenie, uszkodzone w dowolny sposób (z wyjątkiem całkowitego zniszczenia),będzie doskonale działało w obecności wykwalifikowanego personelu naprawczego. :-)
Avatar użytkownika
BORYSKA
Badacz tematu
 
Posty: 235
Dołączył(a): 26 lis 2008, o 18:04
Lokalizacja: Okolice Krakowa... KPR

Postprzez e-piotrek » 5 lut 2009, o 23:24

...a ja mam takie pytanie jak wam się sprawują bryki z taką liczba nabitych kilometrów?Często się psują?
Avatar użytkownika
e-piotrek
Czytacz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 10:45
Lokalizacja: Nisko/Podkarpacie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości