problem z ustawieniem rozrzadu

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

problem z ustawieniem rozrzadu

Postprzez bunia28 » 15 lis 2014, o 21:04

witam posiadam golfa 3 1.6 abu wymieniałem uszczelniacze i teraz mam problem z ustawieniem rozrzadu . Na wałku rozrzadu ustawiłem na znaki lecz na dole na kole zamachowym niema takiej opcji żeby ustawić po środku punktu o z . Gdy przestawie o jeden ząbek to albo wychodzi za o albo za z . Ustawiłem według tego co czytałem na forum pierwszy tłok musi być na samej gorze.
wedle tego ustawienia znaki mi się nie zgadzają znak wychodzi za punkt o . Samochód normalnie odpala prosze was o podpowiedz co powinno być widać w tym okienku od skrzyni. Może ma ktoś fotki wyrażne i może mi podesłać.
bunia28
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 paź 2013, o 19:35
Lokalizacja: węgrów

problem z ustawieniem rozrzadu

 

Postprzez frezo1221 » 16 lis 2014, o 14:11

Wyznacznikiem ustawiania rozrządu nie są te znaczki a właśnie aby tłoki były odpowiednio ustwione mianowicie koło pasewne może być np bez klina (jak w dieslu) i np by się przestawiło i wtedy ustawiasz na punkty a rozrzad i tak jest źle ustawiony i zawory w dupie :) To moje osobiste zdanie :) Poczytaj jak maja być ustawione tłoki (bodajże pierwszy od rozrzadu u góry) (ja tak robiłem bynajmniej zawsze) :)
frezo1221
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 16:26
Lokalizacja: Tuchola

Postprzez bunia28 » 17 lis 2014, o 10:39

i ja tak zrobiłem i samochód chodzi ale tu każdy pisze co innego hee nie wiadomo kogo słuchać no nic chodzi to niema co szukac usterki

[ Dodano: 2014-11-17, 15:24 ]
http://www.golf3.pl/topics9/wymiana-pas ... t67151.htm
zobaczcie według tego schematu znak powinien byc na środku a umnie wychodzi za punkt o oczywiście pierwszy tlok na samej gorze co wy nato

[ Dodano: 2014-11-17, 16:52 ]
witam dzisiaj sie przejechałem troche dalej jednak coś jest żle ustawione kiepskie ma przyśpieszenie prosze o jakies fotki jak ten znak wygląda w skrzyni w okienku
bunia28
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 paź 2013, o 19:35
Lokalizacja: węgrów


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron