Problem na zimnym silniku

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez Tabi86 » 24 mar 2013, o 14:58

Witam!
Również mam problem z odpaleniem na zimnym silniku. Odpala za 3 lub 4 razem ale czasami nawet za pierwszym. We wrześniu tamtego roku wymieniłem cały rozrusznik używany, ale po generalnej renowacji i mam na niego rok gwarancji. Tydzień po wymianie zaczął zgrzytać, więc udałem się do warsztatu i tam mechanik powiedział, że to nie od rozrusznika tak się dzieje i że auto się od tego nie popsuje. Powiedział, że coś tam nie przeskakuje normalnie ale nie uszkodzi w żaden sposób silnika. No i za każdym razem gdy odpalam auto tak zgrzyta, a od niedawna zachowuje się tak jak na filmiku, czyli oprócz zgrzytu nie odpala za pierwszym razem. No chyba, że silnik jest gorący, wtedy odpala bez najmniejszych problemów, nawet bez zgrzytów, co dla mnie jest dziwne, bo tylko jak silnik wystygnie i stanie się zimny są problemy z odpaleniem i zgrzyta. Co to może być? Pomożecie? :zalamany:
Avatar użytkownika
Tabi86
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 18:58
Lokalizacja: Wałbrzych

 

Postprzez freszpl » 24 mar 2013, o 15:02

pietrasiak2 napisał(a):Sprawdź czy nie masz ponadpalonego palca i w kopułce na elektrodach nie ma nalotu jak tak to wyczyść i sprawdź. :-)


Kopułka palec jest w stanie bardzo dobrym- zero nalotu.
freszpl
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 13:07
Lokalizacja: Zawidów

Postprzez Tabi86 » 24 mar 2013, o 15:07

OK, sprawdzę tak jak radzisz, a to filmik z opisanym wcześniej problemem:
http://youtu.be/6vo6F0vs2ME
(Te buczenie w tle to maszyna drogowa, która jeździła w poblizu mojego Golfa)
Avatar użytkownika
Tabi86
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 18:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez fgrubass » 30 wrz 2013, o 21:52

Jakieś postępy Panowie?
Pierwsze spadki temperatury w okolice zera i u mnie powtórka z rozrywki. Na początku po odpaleniu na benzynie lekko przydławia, później ok. Przymierzam się do zakupu czujnika temp. cieczy chłodzącej - po wypłacie niestety.
Jeśli ktoś coś zdziałał to napiszcie.
Pozdrawiam.
fgrubass
Czytacz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 13:25
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1600 ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości