pedał gazu faluje

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez krystek.l » 24 sty 2012, o 13:59

Chłopaki już wiem co jest grane.... :cisza:
normalnie zaczynam się martwić tym i jak se przemyślałem... to jest to poważny problem :zdziwko:

zapodam najpierw fotkę:
Obrazek

to jest pedał gazu, i jak go złapię w dłoń to mogę go poruszać na jakieś 1~~3 cm jest luz pedału...

Czyli skrótowo mówiąc linka gazu jest za długa albo cóś i przez to jak jadę to czasem się "zablokuje" i zaczyna falować, puszczać pedał i wracać do odpowiedniej pozycji....

Rozumiem też że trzeba albo skrócić linkę, albo z jednej strony naciągnąć i ją przymocować, albo przy pedale gazu ją naciagnąć i skręcić.. ale se już wymyślam... a nie chce jechać do mechanika i zabulić ze 20-30 zł za taką fuszerkę...

więc chłopaki co robić?? :zalamany:

[ Dodano: 2012-01-24, 16:08 ]
Dobra już sytuacja opanowana... nie spodziewałem się że to aż takie proste :lol:

starczyło tą linkę co jest nad pokrywą silnika wyciągnąć zawleczkę co jest przed gumą a potem wyciągnąć z tej metalowej wkładki co jest kabel wsunięty, i wyciągnąć kilka ząbków do siebie i z powrotem wcisnąć zawleczkę...
no u mnie niestety poszło do oporu i zawleczka siedzi w ostatnim ząbku... I PEDAŁ GAZU SIEDZI I JEST W TAKIEJ POZYCJI JAK MA BYĆ... - już se falować nie będzie.... :super:

fotka dla potomnych gdzie to jest:
Obrazek

także najbardziej trafna diagnoza na sucho online zapodał buziol12, & PabloSBT, chylę czoło :padam:

[ Dodano: 2012-02-25, 13:35 ]
Chłopaki odkopuję temat bo jest już zrobione... bo nadal falował i to już konkretnie.... okazało się że wyrwaną miałem podstawkę gaźnika i łapał powietrza jak gupi przez co więcej mi palił i gazował....
;-)
krystek.l
 

 

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości