odma

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

odma

Postprzez benio » 27 sty 2012, o 21:05

witam. krotko i na temat, odkrecilem odme do przeczyszczenia i nie wiem czemu odpalilem auto a z tej dziury gdzie jest odma pryskala dziwna substancja tak tlusta w dotyku. moje pytanie, co to moze byc i czy tak musi byc?
benio
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: pila

odma

 

Postprzez trojeczkaGT » 27 sty 2012, o 21:13

a czy ubywa Ci plyn chlodzacy ??
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: odma

Postprzez prezesik » 27 sty 2012, o 21:43

benio napisał(a):witam. krotko i na temat, odkrecilem odme do przeczyszczenia i nie wiem czemu odpalilem auto a z tej dziury gdzie jest odma pryskala dziwna substancja tak tlusta w dotyku. moje pytanie, co to moze byc i czy tak musi byc?

to jest zmora silników 1.4 i 1.6 - to masło zamarza i olej wywala najsłabszym punktem w silniku ( często jest to bagnet poziomu oleju ).
Jest to zawiesina po łączeniu się oleju i kropli pary wodnej. Często występuje w niedogrzanych silnikach ( krótkie odcinki ) oraz zimą, gdy są niskie temperatury na zewnątrz.

Odmę oczyściłeś, a węże też?

Tu masz fotki czyszczenia odmy:

http://www.golf3.pl/topics28/czyszczeni ... htm#340034
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez benio » 27 sty 2012, o 21:57

wlasnie ze nie ubywa. prezesik ja mam inny silnik i mam tylko jeden waz poprowadzony do filtra. ja jade do pracy 25 km to i jeszcze by sie nie dogrzal?
benio
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: pila

Postprzez PabloSBT » 28 sty 2012, o 18:47

benio napisał(a):wlasnie ze nie ubywa. prezesik ja mam inny silnik i mam tylko jeden waz poprowadzony do filtra. ja jade do pracy 25 km to i jeszcze by sie nie dogrzal?

ja też mam jeden wąż idący do odmy w tamtym roku czyściłem i na razie jest spokój, ostatnio często jeżdżę w trasie i sprawdzałem przewód odmy i jest czysty dopiero po przejechaniu ok 30KM ;\ a jak się robi krótsze trasy to w środku znajduje się biała maź czym krótsze odcinki tym więcej tej mazi ;| nie da rady chyba nic z tym zrobić ja dodatkowo mam puszczone węże od nagrzewnicy do parownika koło odmy to mi się szybciej rozgrzewa ten wąż idący do odmy
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez k-m-r1 » 28 sty 2012, o 19:46

Ja dziś odme oblewałęm wrzątkiem bo zamarzło i plama oleju została

będe miał chwile to puszcze waż z odpowietrzenia w strone odmy z 4 razy zawine i do zbiorniczka wyrównawczego

mam 1.4 co myślicie?
myśle że to u mnie rozwiąże problem bo do pracy mam 7 km na rowerek teraz za daleko na auto za blisko
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez benio » 29 sty 2012, o 12:27

pabloSBT a mozesz wstawic zdjecia jak masz te weze poprowadzone od nagrzewnicy do parownika?
benio
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: pila


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości