Jaki silnik wybrać?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez Lobus » 25 lis 2012, o 13:00

damianxp, to chyba nie trafiłeś na dobrego mechanika haha

3.2 fajny owszem ale ja bym pomyślał o trochę mniej rozwojowym 2.3 v5 bardzo ładnie gada i też moc ciekawa. A chyba mniej problemów będzie sprawiał niż r32 czy kultowe już vr6. No ale 1.8 t ma potencjał, najbardziej z tych silników rozwojowy.
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

 

Postprzez trollu » 25 lis 2012, o 13:15

no właśnie kiedyś nawet dość mocno się interesowałem vr5, znajomy ma w toledo, Adam z VAG Cz-wa ma mk4 2.8 i toledo 2.3, dawno nie byłem na spocie i nie gadałem to nie wiem jak toledo się sprawuje, po czewie jeździ bora 2.3 taxi. Ogólnie niby opinie są ok, wydaje się że twardy ale gościu który mi gaz zakładał to ogarnięty gościu, w firmie bawią się tuning, nitro itp ( ogarniali nissana 300zx BiT więc coś tam wiedzieć muszą) i odradzał 2.3, mówił że łańcuchy się wyciągają, prowadnice się wycierają, pali jak vr6 a gorzej jeździ. sam ma (a przynajmniej wtedy miał) scharana vr6.
dlatego nie wiem czy 2.3 będzie mniej problematyczny od 2.8. poza tym vr5 tylko 20v, 10v niby nie jeździ.
co do rozwojowości - 1.8t są mega rozwojowe ale jeżeli dysponujemy większą gotówką to vr a najlepiej ten z r32 lepiej wyjdzie. najmocniejsze golfy są budowane właśnie na bazie r32. mamy na starcie 6 garów, dużą pojemność, cechy budowy VR, które niewątpliwie sa plusem przy turbo jak np krótki wał podparty w 7 miejscach. VR że jest takim dziwolągiem stwarza też dużo problemów jak kombinacje z długością kanałów ale już 2.8 z mk4 ma zmienną geometrię kolektora co dużo pomaga
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości