Dławi go igąnie w czasie jazdy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Dławi go igąnie w czasie jazdy

Postprzez pako.tomasz » 8 sie 2007, o 20:42

Witam. Jestem posiadaczem Golf 3 z 95r, 1.4 benzyna, silnik ABD, wtrysk jednopunktowy. Ostatnimi czasy mam duży problem polegający na tym, że np po dejechaniu do skrzyżowania kiedy włączam 2 bieg samochód zaczyna dławić i gasnie silnik. Próby dodawania gazu z reguły nic nie dają gdyż silnik nie może wejść na obroty (tak jakby nie dostawał paliwa). Zdarza sie także że np zjeżdżając z górki na luzie silnik sam się wyłącza lub jadąc na 4 lub 5 biegu w pewnym momencie przy dodawaniu gazu samochód zaczyna dławić i także czasami gaśnie, rzadko kiedy ostro wcisne pedał gazu silnik wchodzi na obroty. Wuymieniłem już pompkę i filter paliwa, sprawdziłem przewody wysokiego napięcia, ale nie mogę znaleźć przyczyny. Pomóżcie proszę!
TH
pako.tomasz
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 20:37
Lokalizacja: Jawiszowice

Dławi go igąnie w czasie jazdy

 

Postprzez Uree » 8 sie 2007, o 22:51

A może filtr powietrza nalezaloby sprawdzic?W innym temacie na tymze forum, posiadacz Golfa mial podobny problem, na zimnym silniku nie bylo problemow a gdy sie rozgrzal to juz koniec- powymienial kupe rzeczy a sie okazało ze wine za to ponosila kostka od stacyjki za 16zl:)moze problem nie lezy tak gleboko- powodzenia.
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

dlawi go i gasnie bez powodu

Postprzez arturwoo » 9 sie 2007, o 20:19

Witam. Mam identyczny problem. Na poczatku wydawlo mi sie, ze to wina kolektora wydechowego, bo troche odstawal na krancach, ale po wymianie nic sie nie zmienilo. Wymienilem olej, filtry, pompe wody, okablowanie i pare innych gadzetów i poza lepszym zebraniem nic sie nie zmienilo. Jak na razie stawiam na zwarcie w elektryce, bo obrotomierz szaleje jakby bylo przebicie - idac do konca skali i spowrotem i tak kilka razy i gasnie i moze to ma wplyw. Choc zlosliwosc rzeczy martwych nie zna granic, wiec moze to byc i kostka przy stacyjce (nigdy nie wiadomo).
Powodzenia!
arturwoo
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 sie 2007, o 20:08
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Uree » 10 sie 2007, o 02:29

odpowiedz na Twoja wiadomość- wejdz w ten link i zapytaj tych chlopakow-oni na tym sie dokladnie poznali: http://www.golf3.pl/topics9/problem-z-o ... -vt130.htm
Uree
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 lip 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez jn » 17 sie 2007, o 15:12

to przerywanie i nierówne obroty są zasługą silnika krokowego - wiem bo sam z tym mam problem - niestety jeszcze tego nie zrobiłem ..ale się przymierzam;)
jn
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości