Brak mocy w golfie 3 1.8 90KM

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez bobanPL » 14 sie 2009, o 10:54

wszystkie wymienione rzeczy są ok. Podejrzewam zapchany kolektor.
bobanPL
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 10:17
Lokalizacja: znienacka

 

Postprzez kosjan » 14 sie 2009, o 21:27

Kolega baban słusznie twierdzi .proponuję poluzować 3 śruby pomiędzy katalizatorem a zlaczem elastyczym kolektora wydechowego na moment testu .Uruchamiamy silnik jeżeli nie gaśnie i równo chodzi to znaczy że środkowy tłumik albo ostatni jest zapchany, no chyba że byly niedawno wymieniane. Katalizatora bym nie podejżewał.
kostjan
kosjan
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2008, o 23:55
Lokalizacja: łuków

Postprzez bobanPL » 19 sie 2009, o 20:24

no i kolega kosjan nie ma racji ;) Okazało się, że to zapchany katalizator i ogólnie cały wydech do wymiany od silnika po końcówkę. Wywaliłem katalizator i teraz to śmiga jak WRC :D . Niestety przegląd się zbliża i trzeba będzie wstawić strumienice ?(zamiast katalizatora). Niestety odnowiła mi się usterka przepustnicy także kolejny wydatek.
bobanPL
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 10:17
Lokalizacja: znienacka

Postprzez Sylwek21 » 3 sty 2012, o 22:07

Witam wszystkich na forum i mam takie pytanie bo ostatnio zauwarzyłem znaczny spadek mocy a mianowicie na "luzie" auto smialo zamyka mi obrotomierz a juz w trakcie jazdy jest ciezko wydusic z niego coś powyżej 3.5tys obrotów a pózniej sa takie objawy jak by sie auto dusilo i to jest na beenzynie oraz na gazie ten sam efekt dodam ze auto jest o wymianie uszczelki pod glowica moze ktos pomóc gdzie szukac przyczyn :-( czy juz lepiej zacząc szukac 2silnika bo niechcialbym ladowac kasy w ten silnik
Z góry dzięki za każdą radę
Sylwek21
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:00
Lokalizacja: polska

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron