Biała maź pod korkiem oleju/Majonez/Masło

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez SotoM » 28 gru 2008, o 13:47

mani51 napisał(a):Jak spojrzysz od tyłu tam gdzie strzałka to powinieneś zobaczyć takie coś wielkości półlitrowego kubka na herbatę przymocowanego do bloku silnika i z tego wychodzi gumowy wąż średnicy takiej jak te od nagrzewnicy i jest przymocowany gdzieś od spodu do tego plastiku co jest na przepustnicy...to właśnie ten wąż trzeba zdjąć i przeczyścić bo tam się najwięcej takiej mazi zbiera i potrafi go całego zatkać

to jest tzw separator oleju...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

 

Postprzez rkowal » 28 gru 2008, o 15:19

Hej silnik powinien po kilku minutach ok 8min spokojnej jazdy mieć temp 90st i nieważne czy zima czy lato.miałem ten problem wymieniłem termostat i teraz nawet w trasie przy -20 st. temp. silnika wynosi 90 st. to jest temp, fabryczna jeśli jest mniej to silnik może palić więcej zapycha się odma i pojawia się osad na korku wlewu oleju ;-)
rkowal
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: BISKUPIEC

Postprzez mani51 » 28 gru 2008, o 15:41

rkowal napisał(a):Hej silnik powinien po kilku minutach ok 8min spokojnej jazdy mieć temp 90st


nikt nie twierdzi że nie powinien ale my tu piszemy o przypadkach gdy ktoś ma np okoł 10km do pracy więc silnik tyle co się zagrzeje i już trzeba gasić i jest to tylko temperatura samego silnika, nie jego otoczenia a jak wiadomo odma czy też separator oleju (jak zwał tak zwał) w tych mniejszych silnikach jest tak umieszczona że nie ma szans się zagrzać do tego stopnia żeby nie odkładała się ta maź i nie ma co wymyślać tylko od czasu do czasu przeczyściś ten wąż albo jeździć do celu okrężnymi drogami :-P

jak dla mnie temat został już wyczerpany tym bardziej, że nie jest to jedyny taki na forum :luka:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez K@mil » 28 gru 2008, o 16:47

Grzesiek_2009, jakbyś czyścił odme to jak mozesz zrob fotki do fotoporady (gdzie sie znajduje itp)... przyda sie na forum pzdr.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez damian0307 » 31 gru 2008, o 18:14

Akurat ja czyściłem dzisiaj ten przewód odmy i zrobiłem fotki, może ktoś bardziej doświadczony zrobi z tego jakiś bardziej rozbudowany poradnik, zdjęcia są z silnika 1.6 75KM z 96 roku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
damian0307
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 lis 2008, o 20:32
Lokalizacja: Bigoraj

Postprzez K@mil » 31 gru 2008, o 18:17

damian0307, powiedz kolego mocno miales zabrudzoną ta rurkę ?
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez damian0307 » 31 gru 2008, o 18:22

teraz nie było tak źle, ale jakiś czas temu jak ją czyściłem to całkowicie była zapchana
damian0307
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 lis 2008, o 20:32
Lokalizacja: Bigoraj

Postprzez DrSzpila » 3 sty 2009, o 09:39

Przepraszam, że odkopowuje stary temat, ale gdzie w tym 1.4 jest odma bo za cholere nie moge jej znalesc :/
DrSzpila
Members
 
Posty: 593
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 16:44
Lokalizacja: Katowice / Siedlce

Postprzez mani51 » 3 sty 2009, o 10:55

Drpiorko napisał(a):Przepraszam, że odkopowuje stary temat, ale gdzie w tym 1.4 jest odma bo za cholere nie moge jej znalesc


temat nie taki znowu stary :-|

na poprzedniej stronie, w jednym poście dałem fotkę z zaznaczonym miejscem gdzie szukać odmy. Jak przeczytasz uważnie cały temat, a nie jest tego dużo) to znajdziesz...a jak nie to zrób fotkę swojego silnika i Ci zaznaczę indywidualnie :-D
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez mietek » 3 sty 2009, o 12:29

no wlasnie ja mam tez takie maselko ale bardzo malo chyba z tego co czytalem to jest od niedogrzania autka ale ja jerzdze 20 km codziennnie do pracy w jedna strone i 20 spowrotem z 5 mam przez miasto i 15 normalna droga na ktorej jade z 80 km-h autko dostaje normalnej temp jak widac na wskazniku jak myslicie 20 km to malo dlatego to sie zbiera ? czy cos innego siada ale ostatnio mialem maly brak oleju a olej troche smierdzi bezynka :dobani:
mietek
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 13:31
Lokalizacja: oldenburg

Postprzez mani51 » 3 sty 2009, o 12:49

mietek, jak patrzę na silnik w Twoim opisie to micha mi się cieszy i już mam wizje jak bym ja tym jeździł :] to musi cudownie chodzić

ale wracając do tematu, problem z niedogrzaną odmą występuje przeważnie w mniejszych silnikach ale to nie reguła, Jeśli dawno nie czyściłeś odmy to może pora to zrobić. Ja do roboty mam około 18km w jedną stronę i silnik też zdąży się zagrzać, dodatkowo czasem trafi się dłużcza trasa - ostatnio 200km a mimo to wczoraj po powrocie zdjąłem wąż od odmy i było w nim to dziadostwo...o dmę trzeba zadbać bo jak ją zatka całkiem to może wywalić olej z silnika np przez miarkę

http://www.golf3.pl/topics9/wywalilo-ol ... t14009.htm

trudno się mówi, jest chłodno i coś się wytrąca z oleju i osadza tam gdzie jest chłodniejszy punkt w silniku...ja ostrzegam żeby przez to nie dać się zrobić w bambuko jakimś mechanikom którzy standardowo winią za to uszczelkę pod głowicą ale wierzcie mi są inne objawy które pokazują się wcześniej niż osad na korku i nie da się ich przeoczyć - np twarde węże, problemy z temperaturą silnika, brak lub słabe ogrzewanie i notoryczne zapowietrzanie układu chłodzenia a pózniej nawet wywalanie płynu z układu
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Dziwna maź na korku od oleju

Postprzez dawsan19 » 6 sty 2009, o 17:20

Witam!! Dzisiaj zauważyłem ze na moim korku dziwna jasno kremową maź :shock: Co to moze byc ?? czy to normalne ?? podobno to moze byc przez uszczelke pod glowica :-o :cry: . Prosze o pomoc !! :-( przepraszam pomyliłem działy ponieważ mam gaz lpg


CZY TAK CIĘŻKO JEST TROSZKĘ POSZUKAĆ !! TO NIC NIE KOSZTUJE !!
Ostatnio edytowano 6 sty 2009, o 17:30 przez dawsan19, łącznie edytowano 3 razy
dawsan19
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 18:42
Lokalizacja: Sandomierz

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości