wyciek płynu chłodzącego

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Postprzez bzy_mar » 16 wrz 2008, o 16:52

U mnie jest taki nalot w okolicy czujnika temperatury, tam gdzie on jest osadzony, spróbuje tam coś dokładnie popatrzyć, pozdro.

[ Dodano: 2008-09-17, 18:44 ]
Wiecie co? pojawił mi się nalot na korku olejowym dzisiaj a wczoraj jeszcze go nie było, uszczelka pod głowica poszła się je.....ć, bo cóż więcej prawda?
Dla słabych klęska, dla cierpliwych nadzieja, dla upartych zwycięstwo!
bzy_mar
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 17:54
Lokalizacja: Nowa Słupia

 

Postprzez Patrese » 23 wrz 2008, o 23:02

Witam...
Ja mam podobny problem - wycieka plyn chlodniczy...
widoczne slady na przodzie bloku silnika w miejscu laczenia z kroccem plastikowym...
wymienilem uszczelke "o-ring" i nadal cieknie - zauwazylem ze uszczelka przy samej obudowie silnika jest wyplukana , wymiana jej powinna rozwiazac problem ... szczegoly foto

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/518 ... 1f8cf.html
Patrese
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 22:13
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Postprzez pablomed » 24 wrz 2008, o 14:35

Jaka uszczelka, ma być tylko oring, uszczelki się dawało do metalowych króćców a takich juz niema w trójce. Kup nowy króciec, załóz oring i zakręć, nie za mocno bo podróby sa słabe. Na głowicy mogą być wżery, wtedy oczyść powierzchnię, wżery wpełnij klejem 2-składnikowym do metalu, wyszlifuj po wychnięciu i zakręcaj. Żadnego silikonu nie dawaj tam. o-ring starczy, płyn wyżre silikon i za chwilę znowu bedzie ciekło.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Patrese » 24 wrz 2008, o 22:03

pablomed - chyba masz racje - wyczyscic blok silnika i nalozyc klej... ale w mojej sytuacji obawiam sie ze krociec jest luyb pekniety lub zdeformowany... kupie nowy i zmontuje zgodnie z twoimi wskazowkami...
Patrese
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 22:13
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości