Ciężko zapalić i szarpie na zimnym

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Postprzez PaNdA » 22 paź 2008, o 07:36

Cześc wreszcie golfik mój ma ssanie!!!:) kiedy zainstalowałem ten nowy czujnik tempe. cieczy chłodzącej musiałem zrobić coś nietak...teraz wstałem rano jak było bardzo zimno po nocy odłączyłem minusową kleme i zainstalowałem ten nowy czujnik ponownie po 15 min założyłem kleme i co odpalam i silniczek chodzi na ssaniu!!! :-) :-P tylko że jest jeden problem jest zły odczyt temperatury bo po przejechaniu 4 km wskazówka pokazuje 11o% cyz to jest normalne? czy nieotwiera się termostat? dzięki za odpowiedź Pozdro!!!
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

 

Postprzez mani51 » 22 paź 2008, o 19:14

PaNdA napisał(a): bo po przejechaniu 4 km wskazówka pokazuje 11o% cyz to jest normalne? czy nieotwiera się termostat?


ja też miałem taki czujni który pokazywał taką temperaturę ale z układem chłodzenia było wszystko ok. Sprawdziłem to tak że odpaliłem silnik bez korka w zbiorniczku, wentylator się włączał i wyłączał kilka razy a płyn się nia zagotował...teraz masz dwa wyjścia
1. Musisz się przyzwyczaić do takich wskazań temperatury i przyjąć je za prawidłowe ale to jest denerwujące
2. Musisz kupić nowy, orginalny czujnik

wybór należy do Ciebie
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez PaNdA » 23 paź 2008, o 09:22

Ok! Tylko ile taki nowy czujnik orginalny kosztuje bo za tego dałem 20 zł?? pozdro :-/
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

Postprzez pablomed » 23 paź 2008, o 18:05

20 x 4 w ASO :) i warto.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez PaNdA » 23 paź 2008, o 22:24

Dziękuje kolego!! teraz mam pytanko...tak jak pisałem 1.6 ABU + LPG, instalacja gazowa ta podstawowa, niemiałem ssania przedtem temp. pokazywało prawidłowo ale niebyło ssania wymieniłem ten czujnik tak jak pisałem resetując przed tem kopa ssanie było ale pokazywał złom temp. po dwóch dniach ssanie znikło a temp. dale źle pokazuje czujnik kupiłem za 20 zeta juz niemam sił. Czy istnieje możliwość że ten czujnik jest uszkodzony czy co? czy zakup nowego orginalnego pomoże? :zalamany: ...prosze o pomoc bo nadchodzi zima dzięki i pozdro!!! :zalamany: :-(
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

Postprzez marko1967 » 29 paź 2008, o 14:14

PaNdA napisał(a):Ok! Tylko ile taki nowy czujnik orginalny kosztuje bo za tego dałem 20 zł?? pozdro :-/
nowy czujnik w ASO to koszt około 80 zł a te podróbki po 20 zł tak mają że przekłamują
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości