Zestaw głośników na przód

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez bogib184 » 16 gru 2012, o 22:15

Wzmacniacz jeżeli ma 60 rms, to tyle oddaje, ten przełącznik, to nie żadne waty, a z tego co widzę rodzaj Gaina, czyli poziom wejścia sygnału. Do 200 PLN to Diora GDS1607, ew. niektórzy chwalą jakiegoś Autoteka - ja go nie słyszałem, można zakupić GMS 1865. Po taniości do 200 nie ma wiele opcji. Chyba, że coś z używek, ew. złożyć jakiś zestaw samemu woofer + tweeter.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

 

Postprzez rumzajs » 16 gru 2012, o 23:15

to ten wzmacniacz ile w koncu na wyjsciu rms ma? i czy te diory nie spala sie jak bym podlaczyl?
rumzajs
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 22:41
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez bogib184 » 17 gru 2012, o 05:00

Pojęcia nie mam ile ma, bo ja do niego instrukcji nie posiadam, a google milczy :lol: Podejrzewam, że może mieć jakieś 40 - 50 rms na kanał, ale to tylko przypuszczenia... Dlaczego miał by spalić głośniki ? :zdziwko: Tr przełączniki, to nie żadna moc, bo Gain, to nie jest moc, a jeszcze raz powtórzę - służy do ustawienia czułości we wzmacniaczu, względem sygnału, jaki płynie z radia.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez rumzajs » 17 gru 2012, o 19:23

aha czyli jak radio ma teoretycznie z 50W to ustawiam na najniższa wartość w wzmacniaczu? i wychodzi domniemany 40-50 rms?
zastanawialem sie czy nie spala sie jak za duzo mocy by poplynelo i cewka czy cewka by sie nie stopila :D

jutro wytestuje ten wzmak z radiomanta i sprawdze czy lepiej zagra bez burczenia

ile te glosniki ori golfowe moga miec rms?
rumzajs
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 22:41
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez bogib184 » 17 gru 2012, o 21:30

15, 20 - grom wie, zresztą po co Ci te cyferki ? Można napędzać głośniki 50 wat wzmacniaczem co ma 150 i będzie lux, można spalić głośnik 500 wat wzmacniaczem co ma 50 - wszystko zależy od użytkownika sprzętu. Wpinasz w wejścia wysokiego poziomu ? Gain się reguluje na słuch jeżeli nie ma się przyrządów.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez rumzajs » 18 gru 2012, o 00:21

Właśnie w jakie wejścia podpiać, high czy low? Łatwiej byłoby w high ponieważ nie potrzeba chinchy

Mógby mi ktoś opisać podłączanie prądu? gnd to masa, B+ to plus a to w środku? sens?
rumzajs
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 22:41
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez pawel002626 » 18 gru 2012, o 00:37

sens to jest wzbudzenie tego wzmacniacza prawdo podobnie po podaniu plusa z radia zalacza sie wzmacniacz podlacz go do niebieskiego przewodu w kostce zasilajacej z radia chodzi o to zeby wzmacniacz nie wyladowywal ci aku na postoju
Avatar użytkownika
pawel002626
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 21:35
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez rumzajs » 18 gru 2012, o 19:31

a pod ktore wejścia podpiać, high czy low? Łatwiej byłoby w high ponieważ nie potrzeba chinchy
rumzajs
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 22:41
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez pawel002626 » 18 gru 2012, o 21:51

odnosie tych wejsc high i low pod high podlaczasz wyjscia np. glosnikowe radia
a pod low np. mp3-trojke
chodzi o to ze na wyjsciu z radia masz wieksze napiecia (nawet do 8V) i w zmacniacz nie musi tak duzo ,,doladowywac" a z mp3-tojki masz male napiecia (ok 0,8) oczywiscie zalezy od modelu radia badz urzadzenia ktore podlaczasz. Nie sugeruj sie do konca tymi wartosciami chcialem ci w miare prosty sposob wytlumaczyc na czym polega roznica tych wejsc. [ale zawsze mozesz sobie pomierzyc dla wlasnej ciekawosci]

[ Dodano: 2012-12-18, 21:34 ]
dolaczam schemat jak powinno to wygladac

<
1.jpg




teraz mozesz odpowiedziec sobie na pytanie po co jest ten srodkowy zacisk jak na niego podawane jest napiecie +12V po wlaczeniu radia.( bo wzmacniacz jest fizycznie na stale podpiety w obwód. ) to wdety wzmacniacz tez sie wlacza. jest to jego wzbudzenie
Avatar użytkownika
pawel002626
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 21:35
Lokalizacja: Wałbrzych

Zestaw odseparowany na przód

Postprzez winiarsko » 8 sty 2013, o 22:11

Witam, mam pytanko, ponieważ dostałem w prezencie karte podarunkowa do media marktu na 700 zł i postanowiłem i ze kupie sobie głośniczki na przód, i mam pare pytan, które głośniki i który wzmacniacz byscie mi polecili z tych konkretnie modeli! nie piszcze, ze mam dozbierać czy cos tam, bo taka mam okazje i tak niech zostanie, ja najbardziej jestem przekonany do zestawu jbl czyli głośniki i wzmacniacz z jbl, tylko nic nie wiem o tym sprzęcie i chciałbym się dowiedzieć czy np. ten wzmacniacz da rade tym głośnikom i na odwrót, a także czy np. nie lepsze by były hertze z jakims innym wzmacniaczem, zależy mi na szybkim i mocnym basie, górka żeby nie raziła po uszach i żeby wszystko było wyrażnie słychać. Mam także pytanie, bo oczywiście wzmacniacz wyladuje w bagażniku, ale chce tez pociagnąc nowe kable do głośników, czyli ma to wygladac tak: do radia podłączony wzmacniacz, z wzmacniacza nowe kable(2x2,5kwadrat starcza?) od bagażnika az do drzwi ? czy da się jakos inaczej? i wtedy wystarczy włozona kostka iso z zasilaniem? następne pytanie dotyczy się wygłuszenia a konkretniej tego ożebrowania? czemu one słuzy? mam rozumieć ze sa tam dwa paseczki i te maty które sa naklejone od zewnetrzej strony trzymają się tylko na kawałku ożebrowania, a reszta "wisi" w dziurze? da się to jakos inaczej załatwić? i czy ta tasme dekarska jest wystarczajaca czy uzyc czgos innego czy pocz tasmy czegos jeszcze? Mam nadzieje, ze napisałem zrozumiale i licze na pomoc, pozdrawiam.


[ Dodano: 2013-01-08, 21:14 ]
aha zapomniałem o fotoporadzie o ktorerj mówiłem dane-techniczne-i-porady/wygluszanie-drzwi-montaz-dystansow-w-mk3-t48560.html
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez slavwek.ie » 9 sty 2013, o 10:43

Z tego co tu podałeś, brał bym głośniki 6508c i wzmacniacz GZ

Ożebrowanie w wygłuszeniu daje to, że naklejona mata nie zapadnie się na dużych otworach, nie będzie wisieć w powietrzu. Można dać gęściej żebrowanie lub zamknąć całkowicie otwór np. profilowaną blachą aluminiową i na to maty.
Zamiast taśmy możesz użyć dedykowanych do CA mat wygłuszających, są odpowiednio lepsze i droższe.
Co do wzmacniacza w bagażniku, to inaczej się nie da jak ciągnąć instalację od niego do głośników, 2x2,5mm2 wystarczy.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez winiarsko » 9 sty 2013, o 12:19

Ok taka odpowiedz mi wystarczy w zupelnosci. Pzdraiwam. Aha no i moze skoro tam wystqrcyla tasma 10m na 30cm to czyli 3 metry mat wygluzajacych wystarcza?
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości