Wybór.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Wybór.

Postprzez knopi » 9 lip 2011, o 01:01

Witam. Mam zamiar powymieniać głośniki w moim golfiku ;p mam narazie radio Pioneer DEH-1300MP (4x50) i na nim podłączone Hertz DCX-100 oraz Blaupunkt IC-118. chciałbym dokupić głośniki HERTZ ESK 165.4 oraz tube http://allegro.pl/jbl-gto-1202d-podwojn ... 29497.html jaki powinien być wzmacniacz żeby to udźwignąć ? narazie myślę nad BLAUPUNKT GTA-470SF. ale nie wiem czy to dobry wybór...


Z góry dzięki za pomoc.
knopi
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lip 2011, o 00:52
Lokalizacja: Legnica

Wybór.

 

Postprzez slavwek.ie » 10 lip 2011, o 14:22

knopi, Balupunkt (żaden) nie udźwignie ci tej skrzyni, potrzebujesz wzmacniacza który "tłoczy" przynajmniej 400W RMS w mostku przy 4ohm a dobrze by było, żeby był stabilny przy 2ohm (ze względu na konfigurację impedancji głośników) i to przy dużym współczynniku tłumienia. Jednym słowem - tanio nie będzie.
Jedyny sensowny model za przyzwoite pieniądze, jaki przychodzi mi na myśl, to Axton C109 (420W RMS) i jest to 2-kanałówka, więc tylko napędzisz nim skrzynkę.
Dla Hertzów na przód potrzebujesz zatem kolejnego wzmacniacza.
4-kanałówka o parametrach spełniających Twoje wymagania będzie bardzo droga i kiepsko osiągalna (cały czas mówimy o używanych klockach)

Podaj może jaki masz budżet przeznaczony na wzmacniacz, będzie łatwiej coś polecić.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez knopi » 11 lip 2011, o 00:06

gdzieś do 1500-2000 chciałbym przeznaczyć na całe audio.

chyba że polecacie mi inną skrzynie basową mniejszą która mocno daje.. bo wolałbym się nie "bawić" w podłączanie 2 wzmacniaczy..tylko te helixy i tuba pod 1 wzmacniacz
knopi
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lip 2011, o 00:52
Lokalizacja: Legnica

Postprzez slavwek.ie » 11 lip 2011, o 13:11

knopi napisał(a):chyba że polecacie mi inną skrzynie basową mniejszą która mocno daje..
słonia nie nakarmisz garścią koniczyny, mocny głośnik potrzebuje 2x mocniejszego wzmacniacza, czytaj - drogo będzie.
Tak naprawdę, 1,5-2kzł trzeba wydać na sam zestaw basowy, żeby było mocno, brakuje na przód i jego zasilenie.
Radzę zejść z chmur i rozejrzeć się za czymś, co jest osiągalne w Twoim budżecie.
Szukasz sprzętu nowego, czy używki wchodzą w grę?
W większości przypadków gdy chce się "mocno" dwa wzmacniacze to konieczność, 4-kanałówka nie zrobi należytej roboty niestety.
W budżecie trzeba też uwzględnić kable zasilające wzmacniacze, cienkimi nitkami z alledrogo się nie wywiniesz..
tylko te helixy i tuba pod 1 wzmacniacz
Helixy czy Hertz ESK?
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez knopi » 12 lip 2011, o 22:50

Hertze ;p

ja nie mam za bardzo kasy na kupowanie wzmacniaczy..;/

co myślicie nad http://allegro.pl/skrzynia-basowa-jbl-g ... 28682.html oraz http://allegro.pl/hertz-dsk-165-dystans ... 60865.html ? na wzmacniaczu http://allegro.pl/blaupunkt-gta-470sf-4 ... 07905.html ? da rade czy musi być trochę mocniejszy ?

nawet jak bym pozbierał trochę kasy na zamontowanie 2 wzmacniaczy to i tak nie mam jak je podłączyć bo w radiu mam jedynie 1 pare czinczy ;/
knopi
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lip 2011, o 00:52
Lokalizacja: Legnica

Postprzez slavwek.ie » 13 lip 2011, o 15:03

Co tak się zawziąłeś na skrzynie JBL? Jakiś sentyment do marki, czy doświadczenia?
Ten głośnik potrzebuje MOCY a niestety prezentowany Blaupunkt jej nie dostarczy, napisałem z resztą wcześniej, że zaden Balupunkt nie nadaje się do współpracy z mocnym subwooferem (niski współczynnik tłumienia).
Jest wiele głośników zdecydowanie lepiej grających, jeśli upierasz się przy tym wzmacniaczu, to zasugerował bym głośnik Rocford Fosgate wówczas wzmacniacz będzie miał jakąś kontrolę nad skrzynią, przez co bas będzie wydatnieszy i bez zniekształceń.
knopi napisał(a):i tak nie mam jak je podłączyć bo w radiu mam jedynie 1 pare czinczy ;/
Skoro rozważasz zakup 4-kanałowego wzmacniacza, to i tak 1 para czinczy nie wystarcza.. Można zastosować rozdzielacz typu Y, to jedyna opcja.
Obrazek
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez knopi » 14 lip 2011, o 00:02

chodziło mi że 2 wzmacniaczy już nie podłącze.. a jaki mi inny proponujsz wzmacniacz ? Mam poprostu sentyment do JBL. ;) kurde nie znam się wgl. ;/

tak jak napisałem chciałbym mieć wzmacniacz niedrogi który udźwignie te hertzy (HERTZ DSK 165) oraz tube. bo 2 wzmacniaczy nie podłączę..
knopi
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lip 2011, o 00:52
Lokalizacja: Legnica

Postprzez slavwek.ie » 14 lip 2011, o 07:33

knopi napisał(a):Mam poprostu sentyment do JBL. ;)
Zupełnie niesłusznie.. Te głośniki po pierwsze kiepsko grają, po drugie mają wysokie wymagania w stosunku do wzmacniacza.
Sugerował bym zmianę wyboru subwoofera, wzmacniacz może pozostać ten, który wybrałeś.
Zaproponowałem skrzynkę Rockforda, bo to dobry sprzęt, renomowana firma, spore możliwości a co najważniejsze nie wymaga wiele od wzmacniacza a potrafi odwdzięczyć się dobrym basem.

Mam wrażenie, że cały czas nie rozumiesz o co mi chodzi z podłączeniem wzmacniaczy. Skoro masz jedno wyjście czincz - możesz podpiąć tylko 1 wzmacniacz 2-kanałowy. Planujesz zakup Blaupunkta, który jest 4-kanałowy, więc już braknie ci jednego wyjścia w radiu. Będzie trzeba zastosować rozdzielacz taki jak w poprzednim moim poście.
Podłączenie 2 wzmacniaczy 2 kanałowych to to samo, co jednego 4-kanałowego.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez PiJey88 » 14 lip 2011, o 09:13

poszukaj używki np Carpowera 4/400 http://allegro.pl/carpower-power-4-400- ... 93378.html

do tego daj suba rockforda P2 lub P1, albo jakiś inny fajny głośnik (czyt. NIE JBL), w zależności ile masz kasy, i daj te ESK na przód

ten 4-ro kanałowiec w mostku da ci ponad 300W RMS, jest to w zupełności wystarczająca moc by pociągnąć średniej klasy subwoofer, ja na tym wzmaku i głośniku RE osiągnąłem coś ok 133 dB, więc dla przeciętnego słuchacza to bardzo dużo
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez knopi » 14 lip 2011, o 13:57

okey. zdecydowałem się na rockforda ;) dzięki za pomoc.
knopi
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lip 2011, o 00:52
Lokalizacja: Legnica

Postprzez PiJey88 » 14 lip 2011, o 14:20

knopi napisał(a):zdecydowałem się na rockforda


pamiętaj ze P1 i P2 najlepiej zagra w skrzynce zamkniętej
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez wjts » 17 lip 2011, o 15:53

Witam
Podepnę się pod temat,a mianowicie:
Chciałbym zmienić swoje car-audio. Po poprzednim właścicielu auta odziedziczyłem wzmacniacz MUTANT NW280SP 2x80W RMS pod ten wzmak podpięta jest jakiś sub blaupunkta(trochę basu jest,więcej dudnienia) w tylnej półce 3drożne głośniki magnata(grają nawet fajnie)i radio jakiś stary pioneer. Muzyka jakiej głównie słucham to house,elekto(typowa clubowa muzyka,ale nie sieka). Plan jest taki żeby wygłuszyć drzwi,dać dystans i wstawić jakiś fajny system przedni(morel temp 6,rainbow slg,jr comp) to moje typy tylko za bardzo nie wiem który będzie odpowiedni to moich preferencji muzycznych. Planuję zacząć od przygotowania drzwi na dobry początek i wsadzeniu jakiegoś zestawu przeniego. Początkowo będzie to zasilane przez wzmacniacz który posiadam,później wymiana na jakiś docelowy i tu prośba do Kolegów o pomoc w doborze przedniego zestawu,co można wstawić pod muzykę elektr. cena myślę do 800pln
wjts
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 20:32
Lokalizacja: wlkp

Następna strona

- - - usługi informatyczne wrocław



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości