Skrzynia BR czy zamknieta

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Skrzynia BR czy zamknieta

Postprzez BartheZz_3 » 8 kwi 2013, o 14:04

Witam panowie, mam dylemat, i mnostwo pytan...
Tak wiec z cyklu "Bartosz wymysla" wymyslilem sobie... ze zbuduje skrzynke pod swojego suba, jak bedzie wygladac i gdzie wbudowane... to juz moja sprawa :P lipy nie bedzie :P o ile sie za to wezme xD
Ale, potrzebuje przede wszystkim wiedziec co jest lepsze - skrzynia BR (obecnie w takiej znajduje sie Subwoofer) czy zamknieta, wiem ze od wielu rzeczy to zalezy, dlatego: wole czyste brzmienie Basu niz przeciagajace zagluszanie innych dzwiekow.. slucham roznych gatunkow dlatego zdaje sobie sprawe ze skrzyni "uniwersalnej" nie da sie zrobic, trudno :P
Ogolnie jestem nastawiony na skrzynie zamknieta, poniewaz na pewnej stronce przeczytalem ze bas w takowej jest "czystszy" niz w BR. czy ktos moze to potwierdzic ??
ale najwazniejsze jeszcze :D jak obliczyc litraz ?? wiem ze sa programy, ale ktory jest godny uwagi i ktory nie przeklamie ??
I od strony technicznej... Jaka grubosc plyt zastosowac, zalezy tez od glosnika, czy to obojetne ??
Czym wygluszyc taka skrzynie ?? specjalne jakies gabki, czy mozna cos z Arsenalu "domowego" zastosowac np welne szklana do ocieplenia dachu :P Pewnie budowa skrzyni to niezla misja ale coz :hyhy: czekam na odpowiedzi :)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Skrzynia BR czy zamknieta

 

Postprzez AdiK__ » 8 kwi 2013, o 14:45

Co do br i zamkniętej to z br bas jest dłuższy z zamkniętej czystszy i bez "przeciągnięć" ;) z resztą się nie wypowiem bo się nie znam :hyhy:
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez lukaszek750 » 9 kwi 2013, o 13:10

Wszystko zależy od rodzaju muzyki jakiej słuchasz. Jeśli jest to wiele gatunków to wybierz skrzynię pod te gatunki, których jest więcej.
W skrzyni z Bass-reflex'em bas jest głębszy, ale wolniejszy. Potrafi zatrząść autkiem, ale masz rację - potrafi zagłuszyć inne częstotliwości.
W skrzyni typu "closed" bass jest szybszy, i może trochę czystszy (zależy od ucha :P).
jeśli słuchasz reggae, hip-hopu to polecam BR, a jeśli dubstep i tym podobne to zamknięta
Avatar użytkownika
lukaszek750
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 13:46
Lokalizacja: L** **T9

Postprzez BartheZz_3 » 9 kwi 2013, o 13:33

lukaszek750 napisał(a):jeśli słuchasz reggae, hip-hopu to polecam BR, a jeśli dubstep i tym podobne to zamknięta

smiem twierdzic ze chyba odwrotnie :looka:
dubstep to przede wszystkim (z tego co slyszalem wlasnym uchem, normalnie nie moj styl) niskie tony i BR lepiej radzi sobie z tym, jest przeciagniecie basu w kosciach i masaz :P
Ale dobra, moze ktos cos wiecej napisze ?? niz to co juz wiem ?? :(
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez lukaszek750 » 9 kwi 2013, o 15:46

dubstep to nie tylko bass lejący się z głośnika, ale też szybkie uderzenia tonów niskich. A przy takich szybkich uderzeniach nie za dobrze sprawuje się otwarta konstrukcja.
Avatar użytkownika
lukaszek750
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 13:46
Lokalizacja: L** **T9

Postprzez AdiK__ » 9 kwi 2013, o 15:51

lukaszek750, będzie się dobrze sprawować jeśli odpowiednio to zasilisz aby wzmak mógł membranę rozpędzić i zhamować. Słucham dubstepu i miałem parę z BR i sprawdzała się znakomicie.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez PiJey88 » 9 kwi 2013, o 15:54

BartheZz_3, jaki litraż to najlepiej zerknąć na stronę producenta, oczywiście jeśli to jakiś sensowny głośnik, bo ja jakiś pierdzing, magnat czy coś z tej półki to raczej takich informacji nie znajdziesz
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 9 kwi 2013, o 16:37

BartheZz_3, jaki litraż to najlepiej zerknąć na stronę producenta, oczywiście jeśli to jakiś sensowny głośnik, bo ja jakiś pierdzing, magnat czy coś z tej półki to raczej takich informacji nie znajdziesz

W tym momencie mnie zabijesz :hyhy:
JBL GTO 1260br anniversary edition...
czyli jak to killah okreslil w innym temacie "cienko" 250W RMS
Tyle ze, mi wystarczy :P glownie chce zrobic to dla samego siebie, zeby jakos bagaznik estetyczniej wygladal. No i zeby miec zajecie hehe :P
Znalazlem tylko na jakims forum ze skrzynia ma 32l, tylko, ze zmieniajac skrzynie z BR na zamknieta (dla mnie to juz pewna sprawa) litraz wychodzi mniejszy :P pytanie czy tylko wystarczy odjac ten tzw "tunel" czy calkowicie to zmienia pomiary ??
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez lukaszek750 » 9 kwi 2013, o 16:46

AdiK__ napisał(a):lukaszek750, będzie się dobrze sprawować jeśli odpowiednio to zasilisz aby wzmak mógł membranę rozpędzić i zhamować. Słucham dubstepu i miałem parę z BR i sprawdzała się znakomicie.


zgodzą się z Tobą, ale chodziło mi o rozchodzenie się dźwięku.
Do autora tematu:
Co do grubości materiałów z których będziesz wykonywał skrzynię to im płyta będzie grubsza tym lepiej. Cytując słowa mojego Profesora, który zajmuje się akustyką od wielu lat: "Im ściana kolumny będzie grubsza tym lepiej. Może być nawet z kamienia"
Avatar użytkownika
lukaszek750
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 13:46
Lokalizacja: L** **T9

Postprzez BartheZz_3 » 9 kwi 2013, o 16:49

Co do grubości materiałów z których będziesz wykonywał skrzynię to im płyta będzie grubsza tym lepiej. Cytując słowa mojego Profesora, który zajmuje się akustyką od wielu lat: "Im ściana kolumny będzie grubsza tym lepiej. Może być nawet z kamienia"

O, o, o, w koncu cos nowego ;) bede pamietac ;) mozesz mi jakos wyjasnic dlaczego ?? chodzi o sztywnosc obudowy czy cos jeszcze ??
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez lukaszek750 » 9 kwi 2013, o 16:52

lekcje były o innych tematach i Sor tylko od czasu do czasu coś wspominał. Wydaje mi się, że stosując grubsze ściany będziesz musiał użyć mniej wytłumienia.
Avatar użytkownika
lukaszek750
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 13:46
Lokalizacja: L** **T9

Postprzez brzesiu » 9 kwi 2013, o 23:53

Kolego powiem tobie tak wynalazki z dziurkami to leczeniu syfu pudrem. Chcesz wiecej basu to ładujesz jakaś 15 w klozecie dobrze zasiloną i łupie tobie tak że brud sam odpada.

Tylko że tak jak kolega wspomniał podstawa to wzmacniacz. jak piec ma dobra kontrole to i deske sedesową wysteruje jak nie to nawet z kewlarowego głosnika zrobi sieczkarnie ;P

Podsumowując najbardziej uniwersalny bedzie klozet, hcesz sztudznei podbić tony niskie to rób bandpass tudziesz jakąś hybryde bandpas z membrana bierna albo bas refleksem i masz z tego jbl sieckarnie ;P
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości