Skrzynia BR czy zamknieta

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez BartheZz_3 » 10 kwi 2013, o 07:17

Kolego powiem tobie tak wynalazki z dziurkami to leczeniu syfu pudrem. [...]

jak piec ma dobra kontrole to i deske sedesową wysteruje [...]

Podsumowując najbardziej uniwersalny bedzie klozet, hcesz sztudznei podbić tony niskie to rób bandpass tudziesz jakąś hybryde bandpas z membrana bierna albo bas refleksem i masz z tego jbl sieckarnie ;P


Bardzo konstruktywna wypowiedz :|
Nie chodzi o to zeby leb rozwalalo w pol :x chce miec dobre brzmienie, czyste, a nie glosne ze szpachel z Opla obok odpada :wstyd:
No i moze juz darujcie mi pisanie na temat roznych skrzyn, bo jak napisalem wczesniej:
jestem nastawiony na skrzynie zamknieta

I taka tez mam zamiar zrobic...
Jeszcze tam bylo kilka pytan i moich watpliwosci, nie wspominajac o nowych po wczorajszym odwiedzeniu kilku artykulow...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

 

Postprzez PiJey88 » 10 kwi 2013, o 08:08

BartheZz_3, obudowa zamknięta będzie lepsza, jeśli zależy ci na jakości, otwarta jest bardziej do robienia hałasu. Materiał do zrobienia to najlepiej płyta MDF, im grubsza tym sztywniejsza i lepsza, przeważnie stosuje się grubość ok 22mm + kleje + wytłumienie gąbką lub filcem, pełno tego na allegro, tylna ścianka skrzyni powinna być pochylona względem przedniej. Wszytko to co napisałem można znaleźć w google.
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 18 kwi 2013, o 13:03

Pytanie natury technicznej, właściwie dwa:
1. czy nada sie taka płyta jako material na skrzynie:
Obrazek
Moge miec duzo takich odpadow, to jest płyta wiórowa, laminowana :P
2. Jak sie nazywa materiał którym jest obity bagażnik w naszych (nie wszystkich) Golfach ?? Zwykły filc ?? trochę szperałem po Allegro no i sa jakieś kolorowe (mnie interesuje czarny, zeby nie bylo :P ) Znlazlem tez taki materiał "czarny melanż" :d i nie chodzi o impre satanistów :D w dziale CA na Allegro...
:P
Litraz wyszedl 28,5l. Koleżka co buduje Hobbystycznie powiedział, ze taka będzie akurat (biorąc pod uwagę, ze zamknięta powinna być mniejsza od BR, ma to sens, BR aktualna ma 32l wg jednych jedynych info jakie znalazłem :P )
wiec powoli do przodu :P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez PiJey88 » 18 kwi 2013, o 17:35

BartheZz_3 napisał(a): czy nada sie taka płyta jako material na skrzynie

nie
BartheZz_3 napisał(a): to jest płyta wiórowa, laminowana

musi być MDF
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 18 kwi 2013, o 20:04

No to będę szukać takowej dalej :P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Michu! » 3 maja 2013, o 10:50

jak wyliczasz wymiary skrzynki dla tego glosnika? dorwalem ostatnio za smieszne pieniadze glosnik 30cm a wpiwnicy mam jakis zbedny material :-D zmontowalbym jakas skrzynke do tego tylko nie wiem jakie wymiary ma miec te amatorskie cudo :-(
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 3 maja 2013, o 11:29

Głośnik 30 cm i wszystko jasne... :lol: I co można w takim momencie powiedzieć ?
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Michu! » 3 maja 2013, o 12:23

no niestety parametrow znalezc jego nie moge ;-) szukam od rana i mam tylko tyle:
Wofer size 12"
Power Handling 600w
Frequency response 35Hz-1k Hz
Woofer used PLBWS112
Ports 2
Dimensions 15.5"x16"x15.5"

Pelna nazwa tego "czegos" to Pyle Blue Label PLBWS112.
Jak na razie mam tylko taki pomysl http://www.rockfordfosgate.com/Support/ ... #boxwizard
H -35
W- 35
D- 35
Skrzynka zamknieta 30l bez pochylonej scianki
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 3 maja 2013, o 16:23

Zrób ze 35 l zamkniętą, jak coś, zawsze możesz zmniejszyć litraż. Takie pudło zawsze bardziej uniwersalne.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez BartheZz_3 » 3 maja 2013, o 23:40

Michu! napisał(a):Skrzynka zamknieta 30l bez pochylonej scianki

Czyli chcesz skrzynke całkiem prostą zrobić ?? powodzenia ;)
musi być ściana pochylona żeby fala się jakoś rozchodziła, tak wyczytałem, a wyliczyłem na chybił trafił, tylko trzeba wiedzieć ile skrzynia musi mieć litrażu, logiczne nie ?? :P
Poczytaj sobie na ten temat na różnych forach to już dużo da Tobie.
Ja zlecę zrobienie skrzyni firmie, zapłace ~120PLN i będę mieć własne wymiary, obite i gotowe :P tylko wygłuszę jakoś...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez bogib184 » 4 maja 2013, o 05:24

Wcale nie jest powiedziane, że skrzynia prostokątna jest "złem". Membrana głośnika nie jest płaska jak deska i fala rozchodzi się na boki (w różnych kierunkach), skupi się w innym miejscu, ale nie jest tak, że w skrzyni prostokątnej fala kieruje się prostopadle do ścianki tylnej, odbija się i wraca centralnie w głośnik, zaburzając w jakimś tam stopniu jego pracę. Czy to skrzynia prostokątna, czy ze skosem, fale i tak "szaleją w środku, raczej skuteczniejszym sposobem jest ich osłabienie, poprzez stosowanie porosso, gąbki stożkowej, watoliny, wełny owczej.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Michu! » 4 maja 2013, o 09:22

Coś tam czytałem o tym rozchodzeniu sie fal ale jest masa skrzynek prostokatnych i też graja :-P na razie zrobie zamkniete 35l i wyglusze zwykla gabka, ta skrzynka i tak bedzie badziewiem na chwile..bedzie wiecej mamony to zbuduje cos powazniejszego, na razie mam inne wydatki wiec chce to zrobic jak najmniejszym kosztem (czyli wykorzystujac smieci z piwnicy) lepsze to niz zeby w polce siedzial ten glosnik, poprzedni wlasciciel golfika mial takie loty i musialem ori polke kupic zeby nie patrzec na 30cm dziury :lol:

btw. slyszalem gdzies, ze w castoramie itp. za 30zl wycinaja na wymiar mdf na skrzynke 30l, trzeba tylko samemu to poskladac ale nie wiem ile w tym prawdy
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości