prośba o polecenie jakiegoś zestawu na przód

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

prośba o polecenie jakiegoś zestawu na przód

Postprzez killah » 24 lis 2012, o 20:04

potrzebuję zestaw odseparowany na przód + wzmacniacz co to uciągnie.

Budżet - tutaj strzelam? 1500 zł? jak coś będzie za 1200 to będzie fajnie a jakby wyszło 1800 to jakoś to przepłaczę. I nie chcę żadnych jbli ani pajonierów.

Sam przód. Wzmacniacz ma uciągnąć sam przód. Bo wiem że takie co ciągną przód i skrzynię są kosmicznie drogie.
killah
 

prośba o polecenie jakiegoś zestawu na przód

 

Postprzez bogib184 » 24 lis 2012, o 21:28

Za mało informacji, żeby coś polecić za takie już ciężkie pieniądze :oops: Wszystko jest ważne, jaka muzyka, jakie preferencje brzmienia, jakie radio, sprzęt nowy, czy używany ? Co w brzmieniu jest dla Ciebie najważniejsze - mocny dół, kick, średnica, góra jaka, słuchałeś jakiś systemów, które Ci zapadły w pamięć, spodobały się ? Najlepsze rozwiązanie podjechać na spota Car Audio, żeby sobie samemu wyrobić zdanie, opinię ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 24 lis 2012, o 21:59

bogib184 napisał(a):Za mało informacji, żeby coś polecić za takie już ciężkie pieniądze :oops: Wszystko jest ważne, jaka muzyka, jakie preferencje brzmienia, jakie radio, sprzęt nowy, czy używany ? Co w brzmieniu jest dla Ciebie najważniejsze - mocny dół, kick, średnica, góra jaka, słuchałeś jakiś systemów, które Ci zapadły w pamięć, spodobały się ? Najlepsze rozwiązanie podjechać na spota Car Audio, żeby sobie samemu wyrobić zdanie, opinię ;-)


co mogę dodać to :
-radio ALPINE CDA-9851r
-słucham wszelakiergo rodzaju muzy, radiówki rock lata 80 itp. Rzadko techno/hardstylke z dobrym basem co nie oznacza że nie chcę głośników które by nie zagrały jakiegoś dobrego basu
- bdb używka w dobrej cenie? czemu nie
- nie mam preferencji bo nigdy nie słuchałem dobrego ca. Chcę przyzwoite audio.

Wybór zestawu chyba nie może być AŻ tak skomplikowany Oo. Wiem że skrzynie np do niskiego basu średnio nadają się np do techno ale chyba da się coś uniwersalnego dać na przód?
killah
 

Postprzez bogib184 » 25 lis 2012, o 09:45

Ja od siebie mogę zaproponować Dego SP 650, jest na alle używka w idealnym stanie na gwarancji, woofer jest super, góra detaliczna, wzmacniacz by się znalazło w używce z miłym brzmieniem i był by fajny duet, druga propozycja - Rainbow Germanium, też jest w używce, woofer również bdb, tweeter nieco łagodniejszy niż w Dego. Z nowych, to ja standardowo - DLS R6A - moje granie na dole, woofer kozak, mocny fundament, dużo dołu, kicka, góra jest trochę do utemperowania (ale Tobie może pasować bardzo np.) R6A to zestaw wyżej notowany jak hertz hsk, a o przereklamowanym tempo 6 nawet nie wspominam. Połączenie R6A z moją Alpine 3549 było po prostu... petarda, cięcie na piecu woofera na 80 Hz była jak dla mnie mega, chociaż zejście z cięciem niżej, to sub był by zbędny, tylko drzwi już się odzywały, a szczególnie uszczelka wokół szyby i nieszczęsne trzeszczące boczki, ale grało dla mnie doskonale na cięciu 60 Hz :-D Jeżeli to początek przygody z CA, myślę, że taki zestaw zrobił by spore wrażenie już i zostanie parę zł. na akcesoria ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 25 lis 2012, o 12:58

bogib184 napisał(a):Ja od siebie mogę zaproponować Dego SP 650, jest na alle używka w idealnym stanie na gwarancji, woofer jest super, góra detaliczna, wzmacniacz by się znalazło w używce z miłym brzmieniem i był by fajny duet, druga propozycja - Rainbow Germanium, też jest w używce, woofer również bdb, tweeter nieco łagodniejszy niż w Dego. Z nowych, to ja standardowo - DLS R6A - moje granie na dole, woofer kozak, mocny fundament, dużo dołu, kicka, góra jest trochę do utemperowania (ale Tobie może pasować bardzo np.) R6A to zestaw wyżej notowany jak hertz hsk, a o przereklamowanym tempo 6 nawet nie wspominam. Połączenie R6A z moją Alpine 3549 było po prostu... petarda, cięcie na piecu woofera na 80 Hz była jak dla mnie mega, chociaż zejście z cięciem niżej, to sub był by zbędny, tylko drzwi już się odzywały, a szczególnie uszczelka wokół szyby i nieszczęsne trzeszczące boczki, ale grało dla mnie doskonale na cięciu 60 Hz :-D Jeżeli to początek przygody z CA, myślę, że taki zestaw zrobił by spore wrażenie już i zostanie parę zł. na akcesoria ;-)


Dzięki za odpowiedź. Sądzę że dla kogoś bez doświadczenia każdy z tych zestawów będzie dobry. Pewnie zdecyduję się na nówkę DLS R6A.

Teraz pytanie czysto teoretyczne. Załóżmy że kupuję głośniki w przyszłym msc. Czy bez wzmaka będą mogły pochodzić chwilę czy szkoda radia?
killah
 

Postprzez witboy » 25 lis 2012, o 13:24

a dego po 650 wg mnie tez sa niezlym wyborem, no rozumiem ze mozna cos dac drogiego ale wg mnie po 650 wystarcza do tego jakis ciekawy wzmak moze nawet cos z uzywki nawet zlota seria sonego xm pociagnie wysmienicie cos takiego, sam mialem i polecam

jak to ma byc dobre audio to po 650 powinno styknac chyba ze jak sie bawic to sie bawic ;]

to mozna juz cos dac z moreli ;p

Morel Dotech Ovation 6 fajny zestaw i ja osobiscie bym teraz szedl w morelke, ale dego do grania w zupelnosci wystarczy i styknie na jakis dobry wzmak
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 25 lis 2012, o 14:32

Witek dobrze prawi :-D PO 650 jest kulturalnym zestawem, zagra równiej jak R6A, jeżeli chodzi o średnie, bo R6A, to taka petarda do drzwi - trzeba mieć dobrze wygłuszone drzwi, musi być na tzw. beton zrobione, dużo niskich częstotliwości Ci dostarczy, kosztem średnicy, którą ten mocny dół trochę spycha, mi to nie przeszkadza, bo jak bym zestawił R6 z obecnym tweeterem Carpowera, którego mogę ciąć już na 2 kHz, to średnicy jest bardzo dużo na desce, a woofery by łamały piszczele :-D Trzeba do drzwi się konkretnie przyłożyć w każdym wypadku.
Radia nie szkoda, tylko nie słuchaj za głośno, bo przester nie jest dobry na głośniki. Trzeba rozgraniczyć to, że głośnik nie ma 100, 200, 300 Wat mocy, tylko możliwość przyjęcia mocy, której źródłem jest wzmacniacz. Jeżeli podasz 40 wat z pieca na głośnik 125 rms, nie przesterowany sygnał, czyli jak radio daje 2 V na RCA i zgrasz czułość ze wzmacniaczem, to słuchasz czystego brzmienia, bez przesteru, nic nie pierdzi, charczy, a na radio jedziesz nawet na Full i jest pięknie (podaję na swoim przykładzie, pędziłem woofery HV 165, które mają 125 RMS wytrzymałości mocy ciągłej, wzmacniacz np. SS USA100, który dawał 40 RMS, RF4600x 30 RMS, itd. i poprawnie wyregulowany Gain jest kluczem do słuchania czystego dźwięku i nie męczenia sprzętu). Mi serio bardzo spodobało się połączenie ze starą, czarną Alpiną ;-) Strasznie to dynamicznie grało, świetne połączenie i to nie tylko w mojej opinii :-D
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez witboy » 25 lis 2012, o 15:00

mi bardziej tez chodzilo o ucho i oddzwiek bo wg mnie po 650 ma juz dobre brzmienie, ale nogawki w sumie nie musi urywac, od tego powinien byc dobry sub dobrze przymocowany z dobrym piecem, a przod musi grac czysto dawac doskonala scene troche szurnac nogawka ale niskie zejscia itd to wg mnie tylko sub bo niema co meczyc wooferow w drzwiach

u mnie pieknie clarion dxz778rsub rozdzielal bo ma wbudowane zwrotnice wiec sie nie balem o podzial pasma bo na przod dawalem ten sam podzial co sie zaczynal sub i pieknie sie to wspolnie zgrywalo...
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 25 lis 2012, o 16:29

Można 10 - 20 Hz rozsunąć ;-) Cięcie woofera dla przykładu 80 Hz HPF, a suba można puścić do 60 Hz, żadnych braków nie będzie w paśmie, bo opadanie częstotliwości to nie prostokąt ;-) Przód jak najbardziej nie musi "basować" bo nie od tego jest, ale podstawy dołu są jak najbardziej potrzebne :-P
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez witboy » 25 lis 2012, o 17:08

to prawda ale wg mnie niskie schodzenie woofera jest niepotrzebne, ale zreszta tematyka CA to fajna sprawa i mozna sie fajnie bawic, jak ja skoncze z zewnatrz i silnik na oslode zostawie sobie audio ;] pare puzli sie wstawi

ale swoja droga pod wzmakiem fajnie zagraja tez diory glosniki za 120 zl ;] i dla przecietnego kowalskiego jak sie da takie glosniki pod pieca to powie ze szal macicy :evil: 8-)
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez gello1 » 25 lis 2012, o 17:18

Wprawdzie mam HELIXy serii 62.1 BLUE ale poleciłbym ci np takie ESPRITy

luknij jak to gra:

http://www.youtube.com/watch?v=omok66M5h8I
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez killah » 25 lis 2012, o 19:48

bogib184 napisał(a):Trzeba do drzwi się konkretnie przyłożyć w każdym wypadku.
Radia nie szkoda, tylko nie słuchaj za głośno, bo przester nie jest dobry na głośniki. Trzeba rozgraniczyć to, że głośnik nie ma 100, 200, 300 Wat mocy, tylko możliwość przyjęcia mocy, której źródłem jest wzmacniacz. Jeżeli podasz 40 wat z pieca na głośnik 125 rms, nie przesterowany sygnał, czyli jak radio daje 2 V na RCA i zgrasz czułość ze wzmacniaczem, to słuchasz czystego brzmienia, bez przesteru, nic nie pierdzi, charczy, a na radio jedziesz nawet na Full i jest pięknie


jakbyś mógł pisać po polsku to byłbym wdzięczny :D dopiero ruszam w tematyce CA a Ty mi żargonem jedziesz :D Generalnie podłączać same głośniki czy jednak zewrzeć poślady i poczekać do piecyka?

Jeśli twierdzisz że R6A daje bardzo niskie tony to może DEGO 650 będzie lepszym wyborem dla mnie?
killah
 

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości