prośba o polecenie jakiegoś zestawu na przód

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez slavwek.ie » 25 lis 2012, o 19:52

witboy napisał(a):wg mnie po 650 ma juz dobre brzmienie
A według mnie całkiem przeciwnie.. Jak jeszcze średnica i dół grają rozsądnie, tak góry w PO nie da się słuchać..
Miałem i szybko się pozbyłem.. i nadmienię, że zwrotki do nich miałem specjalnie przebudowane na bazie seryjnych, z wykorzystaniem komponentów z wyższej półki. Nic to nie dało, tweetera nie dało się słuchać, ale wiadomo, rzecz gustu..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

 

Postprzez bogib184 » 25 lis 2012, o 20:47

Bez żargonu. to podłącz i nie słuchaj za głośno, bo głośniki nie lubią przesteru, czyli mylnie przez niektórych rozumianego zjawiska - mam dobre radio co ma 4 x 50 wat i głośniki nie wyrabiają, bo pierdzą przy głośniejszym słuchaniu :) To błędne myślenie, bo jest na odwrót, radio nie wyrabia, bo ma za słabe końcówki mocy, które się przegrzewają szybko, stąd pierdzenie w głośnikach i ich powolna śmierć :) Jak podepniesz pod wzmacniacz, to wtedy głośniki dostaną zdrowy prąd i rozwiną pełnię możliwości :) Także bez strachu i z głową :)
Co do Dego PO 650, to wymiana elementów nawet na najdroższe na rynku nie musi nic poprawić, problemem może być częstotliwość podziału, tak jak w hertzach hsk, gdzie modyfikacja zwrotnic, lub bi amp i rozsunięcie cięć może być strzałem w "dychę".
Co do R6A można na wzmacniaczu filtr hpf ustawić na 70 - 80 Hz i wtedy będzie mniej dołu, chociaż ja śmiem twierdzić, że ten zestaw i tak wyprzedza jakościowo w tej cenie większość zestawów. Możesz również rozważyć najnowsze Hertz HSK, bo to też bardzo uniwersalny zestaw, dobrze gra muzykę instrumentalną, rock, także też jest mocnym zestawem w tym budżecie. Mam starszy woofer w drzwiach i jest bardzo dobry, szybki, nowy ponoć jest dużo lepszy, a tweeter też sporo poprawiony (bardziej łagodny).
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 25 lis 2012, o 20:55

bogib184 napisał(a):Bez żargonu. to podłącz i nie słuchaj za głośno, bo głośniki nie lubią przesteru, czyli mylnie przez niektórych rozumianego zjawiska - mam dobre radio co ma 4 x 50 wat i głośniki nie wyrabiają, bo pierdzą przy głośniejszym słuchaniu :) To błędne myślenie, bo jest na odwrót, radio nie wyrabia, bo ma za słabe końcówki mocy, które się przegrzewają szybko, stąd pierdzenie w głośnikach i ich powolna śmierć :) Jak podepniesz pod wzmacniacz, to wtedy głośniki dostaną zdrowy prąd i rozwiną pełnię możliwości :) Także bez strachu i z głową :)
Co do Dego PO 650, to wymiana elementów nawet na najdroższe na rynku nie musi nic poprawić, problemem może być częstotliwość podziału, tak jak w hertzach hsk, gdzie modyfikacja zwrotnic, lub bi amp i rozsunięcie cięć może być strzałem w "dychę".
Co do R6A można na wzmacniaczu filtr hpf ustawić na 70 - 80 Hz i wtedy będzie mniej dołu, chociaż ja śmiem twierdzić, że ten zestaw i tak wyprzedza jakościowo w tej cenie większość zestawów. Możesz również rozważyć najnowsze Hertz HSK, bo to też bardzo uniwersalny zestaw, dobrze gra muzykę instrumentalną, rock, także też jest mocnym zestawem w tym budżecie. Mam starszy woofer w drzwiach i jest bardzo dobry, szybki, nowy ponoć jest dużo lepszy, a tweeter też sporo poprawiony (bardziej łagodny).


Ok, dzięki za odpowiedź. Jestem z gatunku ludzi kąpanych w gorącej wodzie i jak kupię głosniki to będzie mnie bardzo korcić by je wsadzić do auta :D stąd te pytania.
Czy posiadasz jakąś wiedzę skondensowaną do rozmiaru linka żebym mógł się co nieco w temacie CA podszkolić? by zrozumieć żargon i podstawy?

Co do ostatecznego wyboru to jeszcze nie wiem. Temat odłożony do wypłaty :P
killah
 

Postprzez bogib184 » 25 lis 2012, o 23:04

Przeczytaj dokładnie Polski Car Audio FAQ Bartosza Nazara ;-) To tak na początek :-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 30 lis 2012, o 09:12

jeszcze takie pytanie mam. Czy nie lepiej jakbym kupił najpierw wzmaka?

Uzasadniam to tym że jak chciałem sprawdzić wygłuszenie i dałem radio bardzo głośno to przy basie się po prostu wyłączało. Głośniki przy głośnej muzie charczą. Wg mnie to wina za małego prądu który na nie idzie. Jeśli moje przypuszczenia są poprawne to czy możecie mi polecić wzmak który uciągnie głośniki, które wcześniej poleciliście? Zastanawiam się czy monoblok czy jednak taki rozwojowy z miejscem dla suba.

2ga kwestia to co myślicie o zestawie 3 drożnym np takim:
http://allegro.pl/dls-c36-rewelacyjny-3 ... 74467.html
albo
http://allegro.pl/glosniki-powerbass-2x ... 67154.html

Zmieszczę się w budżecie? I czy warto? A może solidny 2 drożny zestaw będzie lepszy?
killah
 

Postprzez bogib184 » 30 lis 2012, o 10:18

:D Trochę Ci rozjaśnię kwestię mam nadzieję ;-) Radio się wyłącza, ponieważ ma braki prądowe. Jest to wina cieniutkich kabelków, które idą do kostki. Przerabiałem taki problem z moim pierwszym Golfem, radyjko Alpine przy głośniejszym słuchaniu wyłączało się. Wymiana + i - do kostki załatwiło problem.

Wzmacniacz mono, to wzmacniacz, który nie nadaje się do napędzania przodu, a subwoofera :-) Jeżeli kiedyś będziesz planował sub, to wtedy szukaj mono, ponieważ są to wzmacniacze przeznaczone do tego zadania i sprawdzają się wyśmienicie :) Osobiście polecę rozwiązanie z mocnym 2 kanałowym wzmacniaczem na przód. Osobiście dawno zrezygnowałem z 4 kanałówek, których kiedyś używałem do zasilenia przodu z 2 kanałów, a z 2 zmostkowanych suba, ponieważ jest to coś, kosztem czegoś. Sub potrzebuje stabilnego prądu, a w 4 kanałach przód zabiera sporo, pojawiały się po prostu braki. Najlepsze rozwiązanie, to 2 kanałowy wzmacniacz na przód, a jeżeli z czasem suba będziesz kupował, to wtedy mono, ew. 2 kanałówka w mostku oddzielnie.

Żeby zrobić to w miarę przyszłościowo, to położył bym kabel zasilający 25 mm2, a nawet i 35 mm2, a dlatego, żeby w przyszłości jak dojdzie wzmacniacz na subwoofer, to na grubym przewodzie dasz rozdzielacz zasilania i rozdwoisz zasilanie na dwa wzmacniacze :)

R6A testowaliśmy na paru wzmacniaczach i dla mnie (subiektywnie mówię :) ) najbardziej podobało się połączenie z "czarną" Alpine, którą obecnie wożę w aucie. Super dół był i niejeden człowiek by zrezygnował z suba - mega wykop i dynamika gry. Jeżeli masz pytania - pytaj :-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 30 lis 2012, o 12:07

Pytanie które pozostało bez odpowiedzi to czy pakować się w 3 way czy lepiej solidne 2way? Zasilanie radia po podpięciu wzmaka może zostać z kostki seryjne rozumiem? Do wzmaka z aku dać 35mm2 ?
killah
 

Postprzez PiJey88 » 30 lis 2012, o 12:47

jeden wzmacniacz 4-kanałowy - kabel 25mm2
dwa wzmaki (np 2 kanały + mono, lub 4 kanały + mono) - 35 lub 50 mm2 w zależności jakiej mocy mają być
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 30 lis 2012, o 14:42

Odpowiadam - dobrze złożony 2 way zmiata 90 % 3 way (często złożone z przypadku), bo 3 way, to albo wiedza poparta doświadczeniem, albo dużo kasy i niech ktoś nam stroi system. Tak to w skrócie wygląda :)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 16 sty 2013, o 20:58

elo

jutro zamawiam dls r6a. Dacie rade mi jakiś wzmak teraz polecić?
killah
 

Postprzez bogib184 » 16 sty 2013, o 23:48

Jak masz furtki na beton i radio z filtrami HPF, to Alpine 3544 i masz karabin maszynowy w drzwiach :hyhy:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 17 sty 2013, o 20:32

bogib184 napisał(a):Jak masz furtki na beton i radio z filtrami HPF, to Alpine 3544 i masz karabin maszynowy w drzwiach :hyhy:


mam takie oto radyjko i nie wiem czy ma taki filtr:

ALPINE CDA-9851r

wzmaki na allegro są takie:

http://allegro.pl/alpine-3544-made-in-j ... 38230.html
http://allegro.pl/alpine-3544-czarna-se ... 18691.html

z czym ten wzmak jest taki dobry że mi go polecasz od razu?
killah
 

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości