Porada w sprawie głośników Hertz!!

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Postprzez Kayka0530 » 17 lis 2010, o 17:03

Witam serdecznie ;-) Mam nadzieję, że nie będę jedyną kobietą na tym forum.

Mam następujący problem: Chcę kupić chłopakowi głośniki firmy Hertz w prezencie, bo ostatnio przyuważyłam, że moja miłość bardzo się nimi interesuje a ja zupełnie się na tym nie znam i potrzebuję porady. Wiem zapuszczam się z motyką na księżyc i nie powinnam się za to brać ale mój chłopak jest "zwolennikiem" aut VW golf III i wiem, że prezent mu się spodoba.

Czytałam troszkę na temat tych głośników, montaży tych wszystkich dystansy (które również muszę kupić z tego co zrozumiałam :-P ) itp. i wiem, że muszę kupić Hertz'e 165 mm. (tak?)

A teraz dokładnie Hertz DSK czy ESK? W naszym autku nie mamy wzmacniacza (jakaś pierdółka się w nim spaliła chyba :-P ) i wydaje mi się, że potrzebuję takich które podłączone pod radio będą "godnie uwagi" grać.

Proszę Was o poradę, bo zależy mi na tym aby prezent się udał.
Piszcie co mam zmierzyć, co kupić, jak itd. wszystko co będzie istotne dla mnie - KOBIETY :-D

Pozdrawiam serdecznie.
Kaya
Kayka0530
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lis 2010, o 16:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Porada w sprawie głośników Hertz!!

 

Postprzez gluszek » 17 lis 2010, o 18:44

nie napisałaś najważniejszego... Gdzie te głośniki mają być? Domyślam się, że w przednich drzwiach... Czyli rozmiar 165 będzie idealny... A co do firmy Hertz to chyba nie muszę dużo pisać, ten kto kiedyś słyszał jak to gra ten wie, że są niezastąpione... Hertz DSK 165mm.
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez e2 » 17 lis 2010, o 18:55

http://allegro.pl/hertz-dcx-165-i1306771915.html jeśli chłopak ne planuje wymiany wzmacniacza, http://allegro.pl/hertz-dsk-165-gratis- ... 85564.html jeśli planuje wymienić wzmacniacz, nic więcej nie potrzebujesz. Bez wzmacniacza głośniki i tak nie zagrają dobrze, więc dystanse będą zbędnym wydatkiem. Jak planuje - masz od razu cały zestaw. Dodatkowo możesz chłopakowi zrobić jeszcze jakiś prezent "od siebie". Ja np. ucieszyłbym się z prezentu materialnego + dodatki ;d
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kayka0530 » 17 lis 2010, o 19:09

gluszek: Głośniki mają być w przednich drzwiach tak jak mówisz.

e2: Chłopak na pewno kiedyś planuje wzmacniacz i być może to znów ja będę musiała się tym zająć ze względu na jego brak czasu ;P ale czy dystanse nie będą potrzebne nawet przy wzmacniaczu? DSK wystarczy czy może ESK?

Wiem, marudzę ale zależy mi na tym :)
Kayka0530
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lis 2010, o 16:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez e2 » 17 lis 2010, o 19:41

Kayka0530 napisał(a): ale czy dystanse nie będą potrzebne nawet przy wzmacniaczu?


przy wzmacniaczu będą, ale jak go nie ma w planach (no tu już wiem, że mu go kupisz :)) to są zbędne i tyle ;p ale jak planujecie to wtedy weź ten drugi zestaw i chłopak na pewno będzie zadowolony :)
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kayka0530 » 17 lis 2010, o 19:46

Wielkie dzięki chłopaki :) może sobie poradzę z tym wyzwaniem, bo do spraw dotyczących aut jestem zielona.
Pozdrawiam
Kayka0530
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lis 2010, o 16:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez slavwek.ie » 18 lis 2010, o 16:35

e2, z całym szacunkiem... co Waść za głupoty rozpowszechnia??
Jak dystanse niepotrzebne? Widziałeś na oczy miejsce montażowe dla głośników? Bo z Twoich wypowiedzi wywnioskowałem, że nie...
Inwestując w przedni system dystanse to obowiązek, bo bez nich nie ma sensu montować niczego, poza Isophonem i Nokią fabryczną....
Żaden z systemów nie zagra poprawnie bez "zrobienia" drzwi w mk3, żaden. Taka już przypadłość tego modelu.

Poza tym, proponujesz zakup DCX-ów, które są współosiowe :lol: ... no wybacz..

Kayka0530, DSK to najniższa seria Hertzów, bez wzmacniacza, czyli pod samym radiem zagra w miarę przyzwoicie, ale falowania nogawek nie będzie... Natomiast ESK jest o wiele mocniejszym systemem, wymagającym niestety wzmacniacza, ale potrafiącym nieźle przyp..lić, pod warunkiem starannego przygotowania drzwi.
I tu niestety pojawia się problem, bo jeśli chcąc zrobić to należycie, potrzeba poświęcić CZASU a z Twoich wypowiedzi wynika, iż Twój chłopak nie ma go zbyt wiele.
Montaż samych dystansów to nie wszystko, trzeba jeszcze tłumienie drzwi zrobić.

gluszek napisał(a):ten kto kiedyś słyszał jak to gra ten wie, że są niezastąpione... Hertz DSK 165mm.
Nie forował bym takich teorii nie mając zbyt wiele do czynienia z innymi markami.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez e2 » 18 lis 2010, o 16:46

slavwek.ie napisał(a):e2, z całym szacunkiem... co Waść za głupoty rozpowszechnia??


hertze mogę porównać do właśnie firm, które wymieniłeś... to co podałem to są najsłabsze głośniki firmy, słabe jak cholera. Dobrze wiemy, że dystanse to sobie można robić przy budowie porządnego audio w aucie, a nie "jakiś tam wzmak 4xmilion wat, skrzynia alfreda za 150zł + radio peiying i głośniki z przodu za 200zł". Większość w ogóle nie odczuje jakiejkolwiek różnicy po zamontowaniu dystansów, ale skoro większość mówi, że jest lepiej to musi być lepiej prawda? Poza tym sam później mówisz, że bez wygłuszenia nie ma co podchodzić do dystansów, ja tego po prostu nie dopisałem (z głupoty postępującej z każdym kolejnym dniem w pracy :D). Przecież nie powiem koleżance, że jak chce chłopakowi zrobić dobry prezent niech kupi odseparowany choćby dego czy rainbowa za prawie 1000zł to mu wtedy na pewno się będzie chciało zrobić porządek z dystansami/matami w aucie ;).
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 20 lis 2010, o 10:56

e2 napisał(a):hertze mogę porównać do właśnie firm, które wymieniłeś...
nie wymieniałem tu żadnych firm, prócz 2 modeli Hertza.

Montaż czegokolwiek w nie przygotowanych drzwiach mk3 nie przyniesie oczekiwanego efektu, czy to będzie najtańszy Hertz, czy system za 1000zł.

Znam wielu, którzy przykręcili woofer do tapicery za pomocą 4 śrubek, podpięli kabelki i... uuu, nie gra, nie ma basu a przecież kupiłem głośniki, które wszyscy polecali...
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez e2 » 20 lis 2010, o 11:42

slavwek.ie napisał(a):nie wymieniałem tu żadnych firm, prócz 2 modeli Hertza.


isphone i nokia? :( kłamiesz :(. slavwek.ie, ja to wszystko rozumiem, wiem jak działa audio i jak powinno się je budować. Ja tłumaczyłem ten jeden przypadek. U siebie też (późno, ale jednak) dopiero w przyszłym roku będę robił drzwi frontowe na dystansach, ale to dlatego, że całe audio będę wymieniał.
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 20 lis 2010, o 14:52

isphone i nokia?
Racja :ok: nie skumałem, zwracam honor.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez e2 » 20 lis 2010, o 15:40

Racja :ok: nie skumałem, zwracam honor.


a już się bałem, że ze mną coś nie tak :lol:
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości