od czego zacząć budowę audio?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

od czego zacząć budowę audio?

Postprzez killah » 8 sie 2012, o 17:36

hi

powoli przymierzam się do budowy audio. Nie będę miał od razu budżetu rzędu kilka tysiaków żeby wszystko kupić i tylko składać jak klocki lego.

Mam jak na razie dobre radio które będzie sterować tym wszystkim. Myślę aby w pierwszej kolejności kupić coś (nie mam jeszcze wybranych głośników) na przód ale zanim do tego bym dokupił wzmak to pewnie licho co by to grało. I jak mam np kupić wzmak przed skrzynią to jak mam to zrobić by to się wszystko potem zgrało? A może lepiej kupić boczki z dziurami na tył i zrobić audio 4x mid bass ?

Co do wygłuszenia to jaki to jest m/w koszt? Drzwi przednie i tylne.

Coś jeszcze powinienem wliczyć w koszty? Prócz kabli oczywiście.
killah
 

od czego zacząć budowę audio?

 

Postprzez Lobus » 8 sie 2012, o 17:44

Jak sam wiesz dobry przód to podstawa, jeśli na prawdę zależy Ci na graniu takim wyżej niż przeciętnym to polecam poszukać coś lepszego niż te podstawy za 300zł za zestaw, czemu tak piszę bo mam PB s6c i nawet pod wzmacniaczem nie zagrały fajnie, czytaj niby bas jest ale góra czyli wysokie tony słychać dopiero przy głośniejszym graniu. Za tą kasę owszem dobry zestaw, ale dziś wolałbym dołożyć jeszcze trochę i kupić coś lepszego.
Kable, wygłuszenie i dystanse to oczywiste.
Wzmacniacz kupiłbym ze skrzynią, czyli taki który pociągnie wszystko na raz, ewentualnie teraz jeden na przód, a potem drugi do skrzyni.
To tak na szybko ;-)
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez killah » 8 sie 2012, o 17:53

Lobus napisał(a):Jak sam wiesz dobry przód to podstawa, jeśli na prawdę zależy Ci na graniu takim wyżej niż przeciętnym to polecam poszukać coś lepszego niż te podstawy za 300zł za zestaw, czemu tak piszę bo mam PB s6c i nawet pod wzmacniaczem nie zagrały fajnie, czytaj niby bas jest ale góra czyli wysokie tony słychać dopiero przy głośniejszym graniu. Za tą kasę owszem dobry zestaw, ale dziś wolałbym dołożyć jeszcze trochę i kupić coś lepszego.
Kable, wygłuszenie i dystanse to oczywiste.
Wzmacniacz kupiłbym ze skrzynią, czyli taki który pociągnie wszystko na raz, ewentualnie teraz jeden na przód, a potem drugi do skrzyni.
To tak na szybko ;-)


jakie są m/w koszty wygłuszenia? chociaż przód na dzień dobry. Może sobie od tego zacznę zanim zabiorę się konkretnie za inne rzeczy? bo to jest najwięcej dłubania przy tym a mam teraz mnóstwo czasu.
killah
 

Postprzez bogib184 » 8 sie 2012, o 18:38

Piszesz, że masz dobre radio (póki co widać, że supertajne :-D ), koszt wygłuszenia drzwi - od 150 w górę, zależy na jakich materiałach. Głośniki na przód - pierwszy poprawny zestaw, to koszt około 600 - 700 zł (Tempo 6, Hertz HSK, DLS R6A, SAX, PO650, itd - spory wybór), kable do głośników, wzmacniaczy też koszt około 250 zł. Wzmacniacz pod sam przód w używce około 400, żeby nie odstawał od głośników. Najważniejsze - radio, wytłumienie, dystanse, zestaw odseparowany, kable wzmacniacz na przód. Sub na końcu i wzmacniacz do niego.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 8 sie 2012, o 18:49

bogib184 napisał(a):Piszesz, że masz dobre radio (póki co widać, że supertajne :-D ), koszt wygłuszenia drzwi - od 150 w górę, zależy na jakich materiałach. Głośniki na przód - pierwszy poprawny zestaw, to koszt około 600 - 700 zł (Tempo 6, Hertz HSK, DLS R6A, SAX, PO650, itd - spory wybór), kable do głośników, wzmacniaczy też koszt około 250 zł. Wzmacniacz pod sam przód w używce około 400, żeby nie odstawał od głośników. Najważniejsze - radio, wytłumienie, dystanse, zestaw odseparowany, kable wzmacniacz na przód. Sub na końcu i wzmacniacz do niego.


jakie tam supertajne. ALPINE CDA-9851r. Nie napisałem przez moje nierozgarnięcie.

Muszą być 2 wzmaki? Nie lepiej pomęczyć się trochę z głośnikami bez wzmaka by potem kupić duży wzmak który je uciągnie i starczy spokojnie na skrzynie którą kupię na końcu?

I chyba zacznę od wygłuszenia bo środki aktualnie mam małe i to mógłbym robić już teraz. Tył trzeba wygłuszać czy nie (przy założeniu że jednak będzie przód + skrzynia tył). Jakie materiały polecacie? Sorry jak udzielam się na innych forach to tutaj jestem zielony w temacie :D
killah
 

Postprzez bogib184 » 8 sie 2012, o 19:08

Nie muszą być 2, ale kupić jeden, ale porządny (któremu starczy prądu i jakości na przód + suba, to nie takie proste i tanie) :) Chociaż można jak najbardziej (ja będę po kilku latach przerzucania wzmacniaczy zamierzam zrobić granie na 1, a będzie to Sony XM 7557 :D, 5 kanałowy kolos i pięknie grający). Zacznij od wygłuszenia i dystansów, użyć proponuję mat STP lub GMS z warstwą aluminium - na prawdę dobre maty za rozsądne pieniądze (dekarkę odradzam - jest miękka i średnio to się nadaje do wygłuszenia), na duże otwory technologiczne daj blachę alu, zanitować (pamiętaj o wyprofilowaniu, żeby później założyć boczek). Przód to podstawa, przyłóż się do niego, a wynagrodzi Ci togra głośników w dobrze przygotowanych furtkach. Tył nie musisz wygłuszać, lepiej nadkola z tyłu, pod tylną kanapą, czy też bagażnik.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 8 sie 2012, o 19:15

bogib184 napisał(a):Nie muszą być 2, ale kupić jeden, ale porządny (któremu starczy prądu i jakości na przód + suba, to nie takie proste i tanie) :) Chociaż można jak najbardziej (ja będę po kilku latach przerzucania wzmacniaczy zamierzam zrobić granie na 1, a będzie to Sony XM 7557 :D, 5 kanałowy kolos i pięknie grający). Zacznij od wygłuszenia i dystansów, użyć proponuję mat STP lub GMS z warstwą aluminium - na prawdę dobre maty za rozsądne pieniądze (dekarkę odradzam - jest miękka i średnio to się nadaje do wygłuszenia), na duże otwory technologiczne daj blachę alu, zanitować (pamiętaj o wyprofilowaniu, żeby później założyć boczek). Przód to podstawa, przyłóż się do niego, a wynagrodzi Ci togra głośników w dobrze przygotowanych furtkach. Tył nie musisz wygłuszać, lepiej nadkola z tyłu, pod tylną kanapą, czy też bagażnik.


tzn na duże otwory mam nie dawać mat tylko aluminium? dzisiaj na forum widziałem jak ktoś miał poprowadzone jakieś listewki w dużych otworach do których pewnie jest przymocowana mata wygłuszająca. Nie lepiej i prościej ?

dzięki za info z tym wzmacniaczem
killah
 

Postprzez Lobus » 8 sie 2012, o 20:23

Myślę, że kolega bogib184 wyczerpał temat. ;-)
W pełni popieram słowa, że dobry zestaw na przód to koszt ~600zł wzwyż bo te za za ~300 zł niby grają, ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia i zaraz czegoś zaczyna brakować i wtedy już jest za późno.
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez bogib184 » 8 sie 2012, o 22:29

Możesz zastosować płaskowniki pod matę, bo sama mata nie będzie wystarczająco sztywna. Oczywiście mi chodzi o blachę na całość i na to naturalnie mata. Ja tak mam i uważam, że najlepsze rozwiązanie - solidne i pewne.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 9 sie 2012, o 10:19

a jeszcze jedno pytanie techniczne. Matę w środku drzwi też wykładam czy tylko na zewnątrz żeby zakryć wszystkie dziury?

http://www.golf3.pl/topics2/mk3-gti-by- ... htm#400762

tutaj u kolegi docentego jest wygłuszenie w środku też.
killah
 

Postprzez PiJey88 » 9 sie 2012, o 10:40

sprecyzuj co chcesz osiągnąć na końcu ?

1. zestaw 2-way + 1 wzmak + 1 sub ?
2. zestaw 3-way + 1 wzmak + 1 sub ?
3. zestaw 3-way + 2 wzmaki + 1 sub ?
4. zestaw 3-way + 2 wzmaki + 2 sub ?

ja bym kupił na twoim miejscu na start dobry zestaw na przód + wygłuszenie, potem dokupić 4-ro kanałowy wzmacniacz dobrej klasy, potem dokupisz suba i złożysz coś fajnego, chyba że coś z 3-way chcesz pokombinować, ale sensowny zestaw 3-way zaczyna się od 1000 zł za same głośniki + 800 za sensowny wzmacniacz który to napędzi

ja u siebie mam 3-way + wzmak 4-kanałowy który to napędza + monoblock do suba, bardzo fajnie gra :)

opisz jak to widzisz a my ci dobierzemy sprzęt :ok:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PiJey88 » 9 sie 2012, o 10:42

killah napisał(a):Matę w środku drzwi też wykładam czy tylko na zewnątrz

wewnątrz i na zewnątrz, do 3D potrzebujesz po 5 mat na warstwę (wewnatrz chyba tylko 4 się mieszczą), czyli ok 18-20 mat na parę drzwi (maty 25x50)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości