montaz CB radia

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez Pascal » 14 wrz 2009, o 13:31

wyrrwas napisał(a):jaki bezpiecznik założyć pod gniazdo zapalniczki aby mieć jednocześnie podłączone cb i nawigacje ?


A po co ci bezpiecznik do tego?Wystarczy że masz w skrzynce z bezpiecznikami bezpiecznik odpowiedzialny za to :cisza: Nie potrzebujesz bezpiecznika tylko zwykły rozgałęźnik do zapalniczki ;-)
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

 

Postprzez wyrrwas » 14 wrz 2009, o 15:21

sorki, zapomniałem napisać bezpiecznik o jakiej wartości prądu ? :kwasny:
jeżeli będzie zbyt duże obciażenie (cb + navi) to zwykły, fabryczny bezpiecznik nie wytrzyma, prawda ?

p.s. myślałem, że jest to oczywiste a kolega mi tu jakieś rozgałęźniki prezentuje. nie chce mieć pajęczyny w samochodzie ;-)
<i>Whatever you do, do it well.</i>
Avatar użytkownika
wyrrwas
Czytacz
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 11:24
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pascal » 14 wrz 2009, o 19:20

Oczywiste to by było jeśli kolega by napisał
wyrrwas napisał(a):bezpiecznik o jakiej wartości prądu ?
:-D

Szukanie nie boli...

http://www.golf3.pl/topics28/bezpieczni ... vt4560.htm

Nie wolno zakładać większego bezpiecznika, a tym bardziej mostkować obwodu :cisza: Założenie mocniejszego może wtedy doprowadzić nawet do pożaru instalacji.
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez prezesik » 14 wrz 2009, o 20:46

MrMiodek - kolego, pytanie z innej beczki - Ty plakujesz wycieraczki pod nogami? - błyszczą się jak... :-P

ja mam tak zamontowane:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez wyrrwas » 15 wrz 2009, o 10:03

prezesso napisał(a):MrMiodek - kolego, pytanie z innej beczki - Ty plakujesz wycieraczki pod nogami? - błyszczą się jak... :-P


to pewnie tylko na potrzeby zdjęcia ;-) ale poważnie to też właśnie zwróciłem uwagę :-D

a jak to jest z tą zapalniczką, mogę podłączyć cb "od tyłu" gniazda zapalniczki a w samo gniazdo podłączać sobie nawigacje ? będzie to prawidłowe rozwiązanie ?

p.s. a ty prezesso po co Ci ten czerwony przełącznik na desce ?
<i>Whatever you do, do it well.</i>
Avatar użytkownika
wyrrwas
Czytacz
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 11:24
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez prezesik » 15 wrz 2009, o 17:32

wyrrwas napisał(a):a jak to jest z tą zapalniczką, mogę podłączyć cb "od tyłu" gniazda zapalniczki a w samo gniazdo podłączać sobie nawigacje ? będzie to prawidłowe rozwiązanie ?
raczej ciągnij bezpośrednio zasilanie z akumulatora, bo od zapalniczki będziesz miał większe zakłócenia z instalacji auta, a jak już podłączysz navi to będzie kaplica - czytałem o problemach z zakłóceniami związanymi z podłączenia do zapalniczki CB i navi.

ten czerwony włącznik to katapulta :lol: , ok, nie piszmy zdań nie na temat bo nas admin zbanuje :lol:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez wyrrwas » 15 wrz 2009, o 21:56

prezesso napisał(a):raczej ciągnij bezpośrednio zasilanie z akumulatora,


a niby jak mam się przebić tym kablem z akumulatora do kokpitu? :-/
<i>Whatever you do, do it well.</i>
Avatar użytkownika
wyrrwas
Czytacz
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 11:24
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pascal » 16 wrz 2009, o 04:10

wyrrwas napisał(a):a niby jak mam się przebić tym kablem z akumulatora do kokpitu? :-/


Tak jak fabryka się przebijała.zdejmij podszybie i jest tam napewno jakaś zażlepka.Wyjmujesz ja przeciagasz kabel i po sprawie.Jak nie tu to zaraz za zbiorniczkiem płynu hamulcowego lub w tej okolicy coś będzie...A jak nadal nie wiesz o co kaman użyj szukajki było już to na forum...
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez wyrrwas » 26 wrz 2009, o 17:53

no już zamontowałem, co prawda troche inaczej ale jest ok ;)
pozdro.
<i>Whatever you do, do it well.</i>
Avatar użytkownika
wyrrwas
Czytacz
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 11:24
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez GITgostek » 16 lis 2009, o 17:20

witam , rozkopuje ten problem bo sam mam z nim problem

chodzi o to że mam taki długi kabel że bez problemu idzie sobie z tyłu do przodu

no i chciałbym CB jakoś w tylnym przedziale zamontować tak żeby mieć go w zasięgu ręki siedząc na miejscu kierowcy , macie jakiś plan ? tak myślałem żeby tam gdzie jest popielniczka za hamulcem ręcznym

no i jeszcze jeden problem jak skutecznie antene zamontować mam relingi dachowe we variancie i tam chyba zamontuje tylko że nie wiem po ile taki uchwyt kosztuje i jak ten kabel przeciągnąć ???

można gdzieś spokojnie dziure zrobić żeby nie ciekło i nie korodowało ?
Avatar użytkownika
GITgostek
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 17:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez radomiak » 16 lis 2009, o 18:11

GITgostek, odpowiem ci na twoje pytanie jesli idzie o kabel to mozesz go skrucic tylko jedno ale jego dlugosc musi wynosic min 3,64m ach i w zadnym przypadku nie zwijamy go w kolo bo robi sie petla indukcyjna a i jeszcze jedno powinien on byc tak poprowadzony zeby odbiegal jak najdalej od zrudel zaklucen np komp lub silnik od wycieraczek montaz radia to raczej z przodu zebys widzial wyswietlacz bo moze sie zdazyc ze jestes w obcym miescie prosisz o poprowadzenie na dana ulice a prowadzacy zaprasza cie np na 25 i po twojemu to zerkasz na radio kture masz z tylu i nie patrzysz na droge jesli chodzi o antene to zadna magnesowka nie zastapi ci mocowania na stale i dziwie sie tak jak pisza polecam magnesowka bujda :lol: jesli chcesz miec mniej zaklucen i dalej dolatywac to tylko na stale ach ajka masz relingi to na nich montuj tylko muszisz podciagnac dodatkowa mase do uchwytu nastepna sprawa zasilanie radia bezposrednio od aku i gruby kabel zasilajacy a nie tak jak ktos napisal od glosnikow i jest super ciekawe jak uwali koncowke mocy w radiu to tez bedzie taki zadowolony i dalej ludzi w blad wprowadzal pokaze ci jak ja zamontowalem to bedziesz wiedzial o co chodzi

1zasilanie od aku odpowiednim kablem
2 masa dodatkowa do uchwytu na relingu
3radio raczej z przodu ale to juz twoja bajka (producenci odradzaja montowanie radia w pionie)
4kabel min 3,64m
5 nigdy nie zwijamy kabla w petle
6.poprowadz kabel jak najdalej od zrubel zasilania
7antena na srodku dachu jesli to mozliwe
8 strojenie anteny przy zamknietych dzwiach i klapie (obowiazkowo)
9po zamontowaniu tylko propagaci ci zyczyc i dxsow

http://picasaweb.google.pl/radomiak1976 ... directlink
zerknij
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości