Małe car audio

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez baphu » 25 cze 2012, o 23:58

Mowicie ze hertz maja za ostre tweetery.
To doradzcie jakies dobre glosniki o duzej mocy i dobrym basie do okolo 250 zl.
Nie znam sie na tym wgl. I mowicie tu o glosnikach roznych nieznamych firm. Nie wiem czy sa dobre bo ich nie znam i wolalbym jakas sprawdzona firme. Alpine, jbk itp.
Ale sam nie wiem.
Pomozcie
baphu
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 10:50
Lokalizacja: Żukowo

 

Postprzez slavwek.ie » 26 cze 2012, o 08:32

baphu napisał(a):To doradzcie jakies dobre glosniki o duzej mocy i dobrym basie do okolo 250 zl.
Tak się nie da i nawet w "ERA" nie ma takich rzeczy...
Alternatywnie do HSK za 300zł i pozostałych masz jeszcze PB S-6C
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 9&pid=1094

P.S. wnętrze Vojskrafta:

Obrazek

daje sporo do myślenia, prawda?
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez gawior » 26 cze 2012, o 13:23

Mówiłem, że to można sobie w domu zmontować :-P i zajmuje to krótką chwilę ( wiem z doświadczenia ).

Infinity REF 6530cs nie jest dobrym wyjściem. Mówię tak nie dla tego, że go nie słyszałem ( bo nie słyszałem ), ale dla tego, że nic o nim nie słyszałem, nikt tego nie poleca. Także dla tego, że autor chciał coś pod radio, a te głośniki nie za bardzo się nadają i w dodatku mają 2Ohm

HSK 165 mają ostry tweeter, ale jakościowy. Zasilając HSK łagodnym wzmacniaczem będzie OK. Trochę trzeba się wysilić, poszukać, a nie wsadzić nieprzemyślenie pod pierwszy lepszy wazmak i narzekać. Sam narzekałem, ale zadałem sobie trochę trudu, żeby poszukać w sieci, pokombinować, żeby było OK i obecnie jest na satysfakcjonującym mnie poziomie ( tylko radio do wymiany ).

Jak dalej chcesz coś pod samo radio, to kup coś sprawdzonego do kwoty 250zł, a konkretniej woofery GMS 1865 i tweeter GMS25C
To zasilisz z samego radia i będziesz miał przyzwoity dźwięk.
Oczywiście wygłuszenie drzwi musi być bez dwóch zdań.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez baphu » 26 cze 2012, o 22:11

Innych glosnikow jak gms to nie ma?
ja bym chcial cos o duzej mocy i dobrym basie...
a wzmaka tez jakiegos kupie
baphu
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 10:50
Lokalizacja: Żukowo

Postprzez bogib184 » 26 cze 2012, o 23:02

Czego nie zrozumiałeś z postów powyżej ? Powtarzasz tylko "chcę głośniki o dobrym basie i dużej mocy"... To kup po swojemu i graj, myślisz, że jak coś ma ładne cyferki i do tego podepniesz jak to się mówi... aha "wzmachol" potęga mocy, to będzie basowało ? Kup po swojemu i zaproś nas na odsłuch, obyśmy się miło zaskoczyli :lol: Bass z przednich głośników - nawet nie masz pojęcia ile pracy wymaga przygotowanie drzwi do tego, żeby głośniki potrafiły przykopać, jakie to koszty mat, głośników i porządnego wzmacniacza... a nie spodziewają się ludzie moreli z kopca w cenie waty cukrowej (jak to pewien kolega powiedział :) ) Chcesz namiastkę basu, zapodaj DLS R6A, porządnie przygotuj drzwi, do tego wzmacniacz co da ze 150 rms na stronę do tego kabelki i zobaczysz ile uleci $$$, a to dopiero podstawowy zestaw, który przyzwoicie gra i potrafi dobrze kopnąć, ew. nowa seria HSK. Tweeter w HSK jest detaliczny,zresztą możesz mieć najlepszy zestaw na świecie, a jak zepsujesz resztę komponentów i sam montaż i tak d...
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez BartheZz_3 » 27 cze 2012, o 09:03

Tak se czytam i obserwuje...
to i ja sie zapytam, indywidualnie :hyhy:
co byscie polecili na przod, tzn w drzwi i deske, ale nie chodzi mnie o bas, chce zeby ladny i czysty dzwiek sie rozchodzil po aucie :hyhy:
drzwi mam wygluszone, dystanse zalozone ;-)
Wzmacniacz mam 4-kanalowy w bagazniku, na dwa podpiety subwoofer (dlatego bas nie interere mnie :-) ) wiec dwa kanaly jeszcze wolne (wzmacniacz magnat ultra 4000), od razu napisze ze moc jest juz rozprowadzona na 4 kanaly bo na dwoch jednak glowa boli od basu :nie: i malo slychac srednich i wysokich dzwiekow :lol: :zdegustowany: cena do 300 PLN znajdzie sie cos ??
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez bogib184 » 27 cze 2012, o 09:40

A pewnie, że coś się znajdzie :) Za 160 zł Diora i to nie jest jakiś Forumowy hit, założyłem te głośniki w drzwi mojemu braciszkowi do nissana 100nx i powiem, że grają fajnie, tylko jak basu masz za dużo, to można je HPF przyciąć wyżej, bo woofer potrafi trochę pobasować, że tak to ujmę ;) Problemem jest nieco większa średnica montażu, czyli musiał byś podpiłować dystans, nawet pod 50 watami gra to bardzo dobrze. Trochę drożej, Helixy nawet te nowe (następca DB), słyszałem też jakieś głośniki Macrom, oraz Autotek - obydwa grają poprawnie i właśnie dość czysto (modeli nie pamiętam ale to budżet do 200 zł, a w nazwie mają tyle cyferek, że nie sposób zapamiętać ;) ), te niechciane tutaj GMS 1865 bardzo fajne głośniki, ale jak ktoś chce mieć bas z niewygłuszonych może drzwi, to ja takim ludziom nie będę głowy truł :lol: Myślę, że w tym budżecie to będą dobre propozycje jak na dobre, budżetowe granie dla kogoś kto lubi słuchać muzyki, a nie łubu dubu ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez BartheZz_3 » 27 cze 2012, o 11:10

heh, wlasciwie to o zadnej z firm nie slyszalem procz Helix :-P
a moze jakies wskazowki czym powinienem sie kierowac w wyborze ?? :-)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez bogib184 » 27 cze 2012, o 18:01

Przede wszystkim własnym słuchem ;-) ale jak wiadomo, nie zawsze ma się okazję posłuchać danego zestawu, a już pod danym wzmacniaczem, radiem, w takich samych drzwiach - takie same wygłuszenie, to już zadanie praktycznie niewykonalne. Jeżeli masz wystarczającą ilość basu, a z przodu chcesz więcej średnicy, wtedy trzeba się skupiać na takich zestawach, chociaż powiem, że w tym budżecie jest dużo ciężej znaleźć jakiś fajnie i poprawnie grające głośniki w całym paśmie. Jednak do kulturalnej gry na przodzie z uzupełnieniem basu z bagażnika, wybrał bym GMS 1865.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez gawior » 28 cze 2012, o 10:51

bogib184, masz jakieś porównanie GDS1607 do PB S-6C ?
Diory słyszałem i coś mogę wywnioskować.
Natomiast PB S-6C słyszałem tylko chwile i dopiero po fakcie dowiedziałem się czego słuchałem.

Chodzi o głośniki dla brata ciotecznego do Civic-a
Całość ma być budżetowa z 8" subem zabudowanym na boku bagażnika do uzupełnienia pasma.

Zrobione ma być to etapami ze względu na brak $$$ ( ma blacharkę do roboty w aucie i lakierowanie większości elementów, jak nie całego auta ).
I etap - drzwi i głośniki
II etap - wzmacniacz i kable
III etap - sub
Radyjko już jest JVC - nie wiem jakie, ale pewnie żadna rewelacja.
Głośniki mają być tańsze ( max 250zł ) i mieć trochę basu, dla tego wybór z tych dwóch zestawów. Jednak nie wiem jak jest ze średnicą porównując je do siebie ( zwłaszcza że S-6C nie miałem możliwości się przysłuchać ).
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez bogib184 » 28 cze 2012, o 18:05

Nie mam porównania, bo ja za PB nie przepadam i jedyne głośniki PB L-60C słyszałem, gdzie ten zestaw mi ogólnie nawet i przypadł do gustu, woofer robi już robotę, tweeter ogólnie przeciętny - taki piskliwy i mało detaliczny jak dla mnie (a piskliwość i detaliczność, jak wiadomo nie to samo ;) ).
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez gawior » 29 cze 2012, o 14:51

Jak wspominam te PB S-6C, to kojarzę, że woofer nawet coś tam basował, ale średnie trochę przytłumione, bo na to zwróciłem uwagę.
Tweeter chyba nie był detaliczny ( nie pamiętam już ), ale w końcu szukam czegoś do 250zł

Dalej mam dylemat. Przejrzę jeszcze używki. Może EL. Comp 6 się trafi ( chociaż wątpię ).

A co byś ty wybrał, te PB czy może jednak GDS1607
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości