Jaką antenę cb kupić?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Jaką antenę cb kupić?

Postprzez Akonik » 30 sie 2011, o 11:07

Witam, mam cb radio firmy tti TBC - 880 proszę was o pomoc jaką antenę kupić, aby dobrze odbierała sygnał? zależy mi aby nie była bardzo długa tylko krótka czekam na odp !
Akonik
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 20:43
Lokalizacja: Małopolska

Jaką antenę cb kupić?

 

Postprzez GTI07 » 30 sie 2011, o 11:13

W sklepie najlepiej Ci doradzą.Ja mam antenę hustlera i jest bardzo dobra. http://allegro.pl/antena-magnetyczna-cb ... 62577.html
Pozdro
Zapraszam do mnie.Moje MKIII: http://www.golf3.pl/topics2/wszystko-za ... t20834.htm
Avatar użytkownika
GTI07
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 13:58
Lokalizacja: Lubliniec

Postprzez Akonik » 30 sie 2011, o 11:17

a czy będzie pasowała do mojego radia ?
Akonik
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 20:43
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez gajdzik » 30 sie 2011, o 11:23

będzie, wszystkie anteny mają jednakową wtyczkę, podobnie jak i radia gniazda, więc podłączysz bez problemu, wypadało by tylko potem sprawdzić, zestroić ją...
Avatar użytkownika
gajdzik
VIP
 
Posty: 1464
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 12:46
Lokalizacja: Łask

Postprzez Akonik » 30 sie 2011, o 11:31

ok dziękuje za pomoc już zakupiłem temat zamknięty :) pozdrawiam
Akonik
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 20:43
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez arthorius » 30 sie 2011, o 11:47

1m antena moim skromnym elektronicznym zdaniem to niezbyt dobry zakup. Po pierwsze taka antena nie obsłuży w pełni np. 5/8, oraz parametry podane przez producenta można sobie między bajki włożyć, jeżeli pełnowymiarowa antena dipolowa ma zysk 2dB to jaki ma zysk antena metrowa? Ja nie wiem ale chciałbym zobaczyć pomiar w lab. :D
Zasada jest jedna im dłuższa antena ty lepszy masz zasięg i lepiej współpracuje z radiem. Najlepsze anteny mają dł ok.2m oraz cewkę umieszczoną nie przy podstawie ale jak najwyżej anteny.
Popularne u nas:
http://radioamator.elektroda.eu/antenycbmobil.html

Tu masz ładnie wyjaśnione:
http://www.youtube.com/watch?v=oY2rJW_d ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=NaRrTzAq ... re=related

Wysłałem, a tu info o zakupieniu :D
Ostatnio edytowano 31 sie 2011, o 11:56 przez arthorius, łącznie edytowano 3 razy
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arthorius
Badacz tematu
 
Posty: 311
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 11:51
Lokalizacja: Centrum

Postprzez radomiak » 30 sie 2011, o 21:33

arthorius napisał(a): Po pierwsze taka antena nie obsłuży w pełni 5/8,

tego nie rozumiem wyjasnij bo po co antena 1m ma ''obslugiwac 5/8'' wiemy ze fala cb ma dlugosc 11m i jesli antena ma dlugosc 1.5m to ta reszta powinna byc schowana w cewce(tylko zeby ktos nie napisal ze jak ja chce schowac te brakujace metry w tak malej cewce) i mamy tam nawiniete przewod o odpowiedniej grubosci i opoze jak dobrze pamietam.
Jeżeli pełnowymiarowa antena dipolowa ma zysk 2db to jaki ma zysk antena metrowa.


co ty dipola do samochodowki poruwnujesz :wstyd: i mieszasz chlopakom w glowach dipol to calkiem inna antena

arthorius napisał(a):Najlepsze anteny mają dł 2m oraz cewkę umieszczoną nie przy podstawie ale jak najwyżej anteny


kompletna bzdura :-o a jak wyjasnisz mi anteny bez cewki :?:
arthorius napisał(a): Metrowa antena powinna mieć jak najdłuższą cewkę
tak tak najlepiej taka 0,5m :lol:
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez arthorius » 30 sie 2011, o 21:53

Anteny CB Wojciecha Oszczaka polecam do poczytania.
Moimi informacjami staram się przestrzec przed informacjami zawartymi w opisach anten, że niby obsługuje nawet 7/8 fali. Może dzięki cewce tak ma ale ja tego nie przyjmuję do wiadomości. Dipol dałem dla porównania wzmocnienia. Jeżeli ktoś mi przedstawi faktyczne pomiary lab. na potwierdzenie tych informacji o wzmocnieniu to uwierzę.
Mierzyłeś kiedyś jak rozkłada się pole z takiej antenki? Tu też teoria nie idzie w parze z praktyką bo zakłócenia skutecznie zmieniają promieniowanie.
Cewka służy do skrócenia własnie ćwiartek.
Jeżeli natomiast moja wiedza jest niepełna to proszę mi przedstawić kompetentne źródła na jej uzupełnienie. :P
Ostatnio edytowano 31 sie 2011, o 12:01 przez arthorius, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arthorius
Badacz tematu
 
Posty: 311
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 11:51
Lokalizacja: Centrum

Postprzez prezesik » 30 sie 2011, o 21:59

Akonik napisał(a):ok dziękuje za pomoc już zakupiłem temat zamknięty :) pozdrawiam
jaką zakupiłeś, chyba nie Huslera?
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez arthorius » 30 sie 2011, o 22:03

Większość poleca Sirio ML 145
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arthorius
Badacz tematu
 
Posty: 311
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 11:51
Lokalizacja: Centrum

Postprzez radomiak » 30 sie 2011, o 22:05

arthorius napisał(a):Anteny CB Wojciecha Oszczaka polecam do poczytania.


o widze ze kolega w temacie :ok: a w którym roku ta ksiazka wyszla
i ile sie od tamtego czasu zmienilo :!:
arthorius napisał(a): Jeżeli pełnowymiarowa antena ma tak małe wzmocnienie to jakie może mieć 1m antenka.


to sie mozesz zdziwic na obecne anteny widzialem nie raz nie dwa jak te kurduple szly lepiej na santiago i modulaci niz te 2m
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez arthorius » 30 sie 2011, o 22:31

Przy wyjątkowo dobrej propagacji się zgodzę :D :P
Przepychać się na argumenty nie ma co. Ogólna zasada w mobilu taka, że im antenka dłuższa tym zasięg większy i pewniejszy ale za razem zbierze nam więcej szumu. Dobra masa, kabel łączący oraz radyjko ma znaczenie także wielkie. Ogólnie jednak jak napisałem powyżej większość jeździ na takiej antence i sobie chwali. Jednak wybór zależy od zasobności portfela oraz oczekiwań, które ten sam portfel skutecznie nam ogranicza :(


Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio edytowano 31 sie 2011, o 19:58 przez arthorius, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arthorius
Badacz tematu
 
Posty: 311
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 11:51
Lokalizacja: Centrum

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron