Jaką antenę cb kupić?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez Critters » 31 sie 2011, o 18:56

arthorius napisał(a):Przy wyjątkowo dobrej propagacji się zgodzę :D :P
Przepychać się na argumenty nie ma co. Ogólna zasada w mobilu taka, że im antenka dłuższa tym zasięg większy i pewniejszy ale za razem zbierze nam więcej szumu. Dobra masa, kabel łączący oraz radyjko ma znaczenie także wielkie. Ogólnie jednak jak napisałem powyżej większość jeździ na takiej antence i sobie chwali. Jednak wybór zależy od zasobności portfela oraz oczekiwań, które ten sam portfel skutecznie nam ogranicza :(



Pozdrawiam serdecznie.



Odezwij sie do mnie na gg 8026951 chciałem wysłac pw ale masz zablokowane wiadomosci przychodzące
Critters
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lis 2008, o 19:17
Lokalizacja: PODKARPACIE

 

Postprzez komar » 1 wrz 2011, o 15:16

ja miałem sirio ML 145 i w profesjonalnym punkcie z CB koleś nie mógł jej zestroić z radiem (midland) a komplet podobno najczęściej kupowany, dodam tylko ze za sirio dałem coś ok 150zł, a on mi polecił antenkę, jakąs podróbe presidenta 85cm, zestroiła się pięknie, wszystko dobrze działa, nie mam bata na 1,5 m, auto nie wygląda jak zabawka ze sterowaniem, a jeszcze zaoszczędziłem na antenie bo tamtą zwróciłem bez problemu. Jeżdze codziennie po 130 km i radyjko sie przydaje ;) dlatego uważam moim skromnym zdaniem, że radio każdy kupuje jakie mu sie tam podoba i za ile kasy chce, natomiast antene i jej zestrojenie to bym radził polecić osobą które się tym zajmują (koszt 20zł) chyba że się znacie i umiecie to zrobić sami oczywiście, to inna bajka ;)
Avatar użytkownika
komar
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 18:32
Lokalizacja: Kraków

Postprzez radomiak » 1 wrz 2011, o 22:48

komar napisał(a):ja miałem sirio ML 145 i w profesjonalnym punkcie z CB koleś nie mógł jej zestroić z radiem (midland)


to taki profesionalista :ok: bo antene stroi sie do auta nie do radia :!: :!: :!:

niestety coraz wiecej partaczy pracuje lub otwiera takie punkty i pierdzieli robote wiadomo kasa

acha i jeszcze jedno jesli to profesionalny punkt to powinienes dostac wydruk z analizatora jaki masz swr na poszczegulnych kanalach a zakladam ze takiego nie masz profesionalisci stroja antene analizatorem nie sw miarka wiec odpowiedz nasuwa sie sama jak oni to robia. pozdrawiam
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez arthorius » 2 wrz 2011, o 00:55

Znawcą tematu wielkim nie jestem ale z własnego już doświadczenia wiem ze najlepiej poczytać parę publikacji, książek, zebrać opinię innych, następnie zaczerpnąć porady leciwych krótkofalowców zanim podejmie się decyzję. Przeczytanie publikacji spowoduje, że będziecie wiedzieć co ludzie do was mówią i nikt wam nie wciśnie bajeru. Decyzja będzie bardziej świadoma do własnych potrzeb. Wiadomo co wystarcza jednym dla innych jest za mało. Jedni patrzą na gabaryty by schować radio do półeczki, inni na wygląd a jeszcze inni tylko na zasięg i jakość. Wszystko to jak pisałem wiąże się z kosztami jakie możemy ponieść oraz walorami użytkowymi. ;-)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arthorius
Badacz tematu
 
Posty: 311
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 11:51
Lokalizacja: Centrum

Postprzez TunaFish » 3 wrz 2011, o 12:17

Ja mam Sirio ml145 i smiga aż miło :) Sam ją stroiłem i nie mam żadnych problemów :)
Avatar użytkownika
TunaFish
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 03:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Wrocław

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości