Głośniki, problem

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Głośniki, problem

Postprzez Myksu » 18 kwi 2014, o 11:36

Witam, jestem tutaj nowy, od 2 tygodni jestem posiadaczem mojego 1.8 GT Special. Mój problem jest następujący. Audio po kupnie w sumie nie działało, głośnik w drzwiach od strony kierowcy grał ale charczał strasznie (seria), wsadziłem inne po obu stronach, grały ale... tweetery na podszybiu nie grały w ogóle (również seria), ostatnio zmieniłem je na byle jakie głośniczki za 10 zł, byleby to grało bo póki co funduszy brak (nie bijcie) i myślę że po tej zmianie (głowy nie dam bo dopiero kolega zauważył) głośniki w drzwiach przestały grać... Jaka może być tego przyczyna? Spotkał się ktoś już z czymś takim?

Dodam że jestem zielony to moje pierwsze auto, jakbyś ktoś jeszcze nie zauważył :D

I żeby nie spamować następnym tematem, jakie głośniki polecacie na podszybie? I Jakie na drzwi?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Głośniki, problem

 

Postprzez drewnom » 18 kwi 2014, o 12:21

Kolego, najlepiej zestaw odseparowany. Wytłumić drzwi i dać głośnik na mdf`ie.

Zestawy są różne - droższe, tańsze. Jeśli Ci to nie wystarcza to uzupełniasz to o skrzynkę w bagażnik. Tylko nie można zaczynać do dupy strony czyli od skrzyni i dalej reszte.

Napisz jakie masz radio jaki budżet.




Poczytaj to :
http://www.golf3.pl/topics8/poradnik-ca ... t19304.htm
http://www.golf3.pl/topics8/zestaw-glos ... t54807.htm
Avatar użytkownika
drewnom
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
Lokalizacja: Przedecz

Postprzez Gesiu_15 » 18 kwi 2014, o 12:30

zamontuj dystanse mdf koszt kompletu około 35 zł . Myksu po zamontowaniu już czuć różnicę w bassie . Do tego wygłuszenie drzwi , taśma dekarska i będziesz zadowolony . Tematów na ten temat było mnóstwo poruszanych , przejrzyj , przeczytaj :-)

Wchodząc pierwszy raz na forum powinieneś się przywitać na początek.
REGULAMIN OGÓLNY FORUM
1. Jeżeli wchodzisz na forum pierwszy raz przywitaj się w dziale "Newbie"
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Myksu » 18 kwi 2014, o 12:40

Skrzynia to pierwsze co kupiłem, w gorącej wodzie kąpany jestem :D Co prawda to Lanzar 1000w 500 RMS ale na początek wystarczy. W późniejszym czasie myślę nad JBL GT5-12 DualBass żeby jednak czyściutki bass cieszył uszy :) Nad głośnikami myślę żeby ni to tanie ni to drogie nie było, ale grało ładnie, lubię sobie stawiać cel potem na niego zbierać :) Także możesz dać jakąś propozycję od siebie, jestem otwarty na wszelakie :D

Co do radia to Peiying, którego również kupiłem wczoraj, dokładny model podam po powrocie do domu bo pudełka nie mam, kupione od znajomego ;p

Zapomniałem dodać że z tyłu mam te głośniki http://allegro.pl/wysoki-model-boschman ... 05627.html Grają nawet ładnie :)
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez drewnom » 18 kwi 2014, o 12:47

:cenzura: :cenzura: :cenzura:

Radio = tragedia

Głośniki tragedia...


Radio kup coś formowego (Pionieer, Clarion, JVC, Kenwood itp) nie CHINE !!!
Kolega ma Mante radio i całkiem mu to działa - opcja którą można jeszcze przyjąć.


Z zestawów to są różne:

Powerbass S6C koszt ~200zł - sam mam i polecam, choć mówią że duże zniekształcenia.
Morel Tempo 6 ~800zł - bardzo zachwalany
Morel Maximo 6.2 ~500zł
DLS R6A
Różne różne są zestawy.

Wzmacniacz jakiś trzeba tylko nie "10000WATÓFFFF"
Avatar użytkownika
drewnom
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
Lokalizacja: Przedecz

Postprzez Gesiu_15 » 18 kwi 2014, o 13:50

głośniki się nie nadają :suchy: polecam na przód HERTZY , w mk3 jest najlepiej zapodać dystans + wygłuszenie + hertzy + piecyk i dobre radio i będzie good :-P jak masz w tylnej półce te głośniki to wywal je , bo nic nie dają one . Radio jest bardzo ważne , ja uważam tylko Pioneera i Kenwooda :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 18 kwi 2014, o 17:49

Akurat Panie Moderatorze :-D tanie Pioniery, zresztą te nieco droższe też grają słabo, papierowo, na górze mało się dzieje, tak, Kenwood nawet w budżetówkach gra poprawnie ;-) Co do reszty - są tematy w podwieszonych (jakie radio, skrzynia, głośniki) tematy, skarbnica wiedzy ;-) Proszę autora o poczytanie, Sławek zamieścił jak wygłuszyć drzwi, zamocować dystanse, wszystko jest ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Myksu » 19 kwi 2014, o 11:24

Gesiu, co do głośników na tylnej półce to się nie zgodzę, jednak pasażerowie słyszą coś poza trzęsieniem budą :-P I nie wiedziałem że radio odgrywa aż tak ważną rolę, myślałem że same głośniki robią główną robotę, czegoś się nauczyłem :D Co do wzmacniacza to Logic Soundlab DBX1002, póki co wszystko zrobione tanim kosztem, bo bez muzyki to jednak nie da rady.

Dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi ale zapytam jeszcze raz bo może mi umknęło albo przeczytałem coś bez zrozumienia, co sądzicie o tym JBL GT5-12 DualBass? Po odpowiedzi można zamknąć, w razie problemów napisze do moderatora o otwarcie tematu :)
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez drewnom » 19 kwi 2014, o 11:29

Kolego. Najpierw kup dobre radio, potem wygłusz drzwi i mdf`y załóż. Potem zestaw odseparowany i dopiero myśl o skrzyni basowej !!
Avatar użytkownika
drewnom
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
Lokalizacja: Przedecz

Postprzez Myksu » 9 cze 2014, o 09:18

Odkopuje temat, ponieważ głośniki w drzwiach nie grają dalej. Niedawno kupiłem nowe radio (myśląc że była to wina starego radia) pionek mvh-160ui

Czyli okazało się że po zamontowaniu byle jakich głośników na podszybie (tweetery spalone były), te w drzwiach przestały grać, próbowałem kilku różnych głośników, nie prądzi. Nie wiem od czego to zależy, help
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez slavwek.ie » 9 cze 2014, o 10:48

Myksu napisał(a):okazało się że po zamontowaniu byle jakich głośników na podszybie (tweetery spalone były), te w drzwiach przestały grać, próbowałem kilku różnych głośników, nie prądzi. Nie wiem od czego to zależy

Napakowałeś głośników "na pałę" i teraz problem.. a przyjrzałeś się choć trochę instalacji?
W fabrycznych tweeterach miałeś podwójne złącza przewodów, jedno z nich to wejście sygnału z radia a drugie to WYJŚCIE w kierunku drzwi. Zapewne zapomniałeś to podłączyć, stąd w drzwiach cisza..
Co to za głośniki za 10zł co zapakowałeś w podszybie? Tweetery, współosiowe czy szerokopasmowe? Słyszałeś o zwrotnicach i dopuszczalnej impedancji?
Gesiu_15 napisał(a): polecam na przód HERTZY
a co to takiego HERTZY? Pisz poprawnie, bo robisz kipisz z mózgu nieznającym się na rzeczy..
drewnom napisał(a):Radio kup coś formowego (Pionieer, Clarion, JVC, Kenwood itp) nie CHINE !! !
Kolega ma Mante radio i całkiem mu to działa
a Manta to co innego jak nie chińskie badziewie? I to w jednym z najgorszych wydań..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez drewnom » 11 cze 2014, o 08:26

slavwek.ie napisał(a):a Manta to co innego jak nie chińskie badziewie? I to w jednym z najgorszych wydań..


Też tak myślałem dopóki nie posłuchałem jak to grało. Szczerze na +
Avatar użytkownika
drewnom
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
Lokalizacja: Przedecz

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości