Głośniki, problem

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez Myksu » 16 cze 2014, o 10:23

Na podszybiu to zwyczajne głośniki, nie tweety, jakieś gówno zapakowane w karton także nie powiem Ci o nich nic :D Generalnie w aucie mam 6 głośników, z tyłu na desce, podszybie i drzwi. Podłączone wszystko jest, także nie wiem ock :( Kupiłem na szrocie fabryki do drzwi w dobrym stanie, ale co mi po tym jak nie grają :(

Tweety były podpięte na kostkę, więc żeby podłączyć normalny głośnik musiałem tą kostkę obciąć, kable przylutowane do głośnika. Więc to wina tych dziadowskich głośników, ta?
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

 

Postprzez slavwek.ie » 16 cze 2014, o 10:29

Myksu napisał(a):Tweety były podpięte na kostkę, więc żeby podłączyć normalny głośnik musiałem tą kostkę obciąć, kable przylutowane do głośnika. Więc to wina tych dziadowskich głośników, ta?
Wina dziadowskiej instalacji..
Od głośników w podszybiu powinny iść przewody w kierunku słupka i gumowej przelotki do drzwi, albo są i leżą gdzieś obcięte pod deską rozdzielczą albo nie ma ich wcale, bo bywały też instalacje bez głośników w drzwiach.
Najlepiej byłoby uporządkować ten bajzel raz na zawsze i położyć nową instalację na "normalnych" przewodach do CA.
Podłączając równolegle szerokopasmowe głośniki z podszybia z głośnikami w drzwiach robisz 2 ohmowe obciążenie końcówki mocy w radiu a tego może ona nie przeżyć.. Potrzeba byłaby zwrotnica.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Myksu » 16 cze 2014, o 11:09

Sprawdzę ale nawet wyciągając fabryki były tam tylko 2 kabelki. Wcześniej to grało, dopiero po zamontowaniu tych przestało grać. Spróbuje fabryczne dorwać i zobaczę czy to zagra.
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez slavwek.ie » 16 cze 2014, o 11:11

Myksu napisał(a):Wcześniej to grało, dopiero po zamontowaniu tych przestało grać.
W takim układzie musiałeś rozłączyć drzwi przy montażu nowych głośników
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Myksu » 29 cze 2014, o 13:08

Chyba oddam to do gościa który się na tym zna, pociągnie mi nowe kable bo ja już głowy do tego nie mam.

Zapytam o podszybie, dać tam serie czy jakieś dobre tweety macie do polecenia?
Myksu
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 11:24
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości