Głośnik DLS R6A nie chce się zmieścić

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Głośnik DLS R6A nie chce się zmieścić

Postprzez killah » 14 kwi 2013, o 11:15

Pany

Średnio głupi problem. Nie wiem czy mam za nisko dystans czy co ale ta krowa (głośnik) nie chce zmieścić się w tą szparę.

Obrazek

Moje pytanie jest takie czy tą blachę na dole o którą zawadza głośnik lepiej wyciąć czy podgiąć a może głośnik zamontować na jakiś podkładkach? Ale wtedy może będzie rezonans na podkładkach więc chyba odpada?
killah
 

Głośnik DLS R6A nie chce się zmieścić

 

Postprzez brzesiu » 14 kwi 2013, o 11:57

Gadałem ostatnio z gosciem który zawodowo sie zajmuje caraudio. ponoć u nas w żelastwach zawsze są problemy z ta blachą.
On problem rozwiązuje tak ze daje grubszy dystans.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 14 kwi 2013, o 14:51

Żadne podkładki, trzeba dołożyć dystans z mdf, dokładnie podetnij tapicerkę i zbliż maksymalnie głośnik do maskownicy. Oczywiście bez przesady :D Zrób drzwi konkretnie, bo zobaczysz jak to potrafi dmuchnąć :hyhy:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 14 kwi 2013, o 17:47

bogib184 napisał(a):Żadne podkładki, trzeba dołożyć dystans z mdf, dokładnie podetnij tapicerkę i zbliż maksymalnie głośnik do maskownicy. Oczywiście bez przesady :D Zrób drzwi konkretnie, bo zobaczysz jak to potrafi dmuchnąć :hyhy:


To coś na dole już Wyciąłem. Po zdjęciu gumy z cewki głośnika pasuje OK do czasu opuszczenia szyby....

jest cholerna lipa bo głośnik dupą zawadza o zaczepy szyby więc jak opuszczam szybę to wypycha głośnik. trzeba będzie to wyciągnąć jakieś 5-7 mm przynajmniej.

jak dołożyć dystans? kupić dystanse i wyciąć krążek z nich?

Potrzebuję pilnej porady :/
killah
 

Postprzez k0nr4d » 14 kwi 2013, o 18:17

Dokupić uniwersalny cienki dystans pod głośnik 165 mm i w razie potrzeby go przeciąć.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez killah » 14 kwi 2013, o 21:38

k0nr4d napisał(a):Dokupić uniwersalny cienki dystans pod głośnik 165 mm i w razie potrzeby go przeciąć.


tak zrobię. będzie trochę jeszcze rzeźby z kieszeniami ale liczę na to że ten kick z dlsów mi to wynagrodzi.

Czy mogę gumową osłonę cewki zdjąć? To też trochę pomoże z przycierkami ale nie wiem czy ona jest potrzebna czy nie.
killah
 

Postprzez k0nr4d » 14 kwi 2013, o 21:45

Możesz zdjąć.
Avatar użytkownika
k0nr4d
Gaduła
 
Posty: 424
Dołączył(a): 1 cze 2009, o 21:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez slavwek.ie » 15 kwi 2013, o 06:40

są dostępne okrągłe dystanse 8mm grubości, załatwią sprawę bez rzeźby
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez killah » 15 kwi 2013, o 10:11

dzięki. znalazłem je. Nie wiem czy 8mm to nie za dużo ale najwyżej się zeszlifuje.
killah
 

Postprzez bogib184 » 15 kwi 2013, o 10:11

Na kick i pełne wykorzystanie R6 trzeba zasłużyć :hyhy: Drzwi mam nadzieję, że robisz na matach, a nie dekarce, otwory można polecieć płaskownikami, na to matę, żywicę z włóknem i znowu matę. Powtórzę po raz setny - beton ! Drzwi to podstawa, reszta wyjdzie z Twojej pracy i zaangażowania. Dekarka to półśrodek, sam nią robiłem - nie ma sztywności praktycznie żadnej, warstwa alu jest cieniutka, daje tyle, że zwiększa masę płata blachy i trochę tych rezonansów wyłapuje i zmniejsza drgania, ale 2, czy 3 warstwy dekarki nie dają takiego efektu, jak jakieś STP, GMS, HW, czy Daynamat. Drzwi będą strasznie ciężkie i zawiasy powoli się poddają - doświadczenie na własnej skórze :wstyd:
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez killah » 15 kwi 2013, o 10:18

niestety drzwi są dekarką. Prawdopodobnie na otwory konstrukcyjne z czasem wpadną maty o których piszesz. Jedynie na te duże otwory bo nie chcę opadania drzwi.

Mam 4 płaskowniki na otworach. Generalnie to ja po prostu chyba przykleję 1-2 maty na tą dekarkę i powinno załatwić sprawę. :)
killah
 

Postprzez PiJey88 » 15 kwi 2013, o 10:44

killah napisał(a):bo nie chcę opadania drzwi


nie kumam czemu tak się boisz o te drzwi... nic ci nie opadnie, a jak opadnie to w 5 min sobie podregulujesz zawiasami... mam już parę lat te drzwi wygłuszone, paru moich znajomych tak samo i nikomu żadne drzwi się nie opuściły.... :lol:
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości